4 powody, dla których warto korzystać ze skarbonki

17 lutego 2021

26 maja 2020 r.przez Great Midwest Bank

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby nauczyć się oszczędzać pieniądze w młodym wieku, jest skorzystanie ze skarbonki lub innego pojemnika do zbierania monet i pieniędzy. Dlatego starając się jeszcze bardziej zachęcić wszystkich naszych klientów do uczenia dzieci o pieniądzach, chcieliśmy podkreślić jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów oszczędzania: korzystanie ze skarbonki.

Większość z nas w pewnym momencie swojego dzieciństwa otrzymała skarbonkę. Może niektórzy z nas nadal korzystają z naszych pierwszych skarbonek. To jeden z najskuteczniejszych sposobów, w jaki rodzice mogą uczyć swoje dzieci wartości oszczędzania pieniędzy, a nie ich wydawania. Co ważniejsze, skarbonka jest również dobrym przypomnieniem dla rodziców i młodych dorosłych, którzy mogli zapomnieć o znaczeniu oszczędzania.

Oto cztery powody, dla których każda osoba, młoda lub starsza, powinna używać skarbonki:

1.Skarbonka pomaga nam organizować drobne.Kiedy nasze kieszenie lub torebka zapełniają się przypadkowymi monetami, sprytną sztuczką jest umieszczenie tych pieniędzy w konkretnym miejscu, na przykład skarbonce, zamiast zgubienia ich na kanapie lub w samochodzie. Pamiętaj, że nawet jeśli jest to niewielka kwota, to Twoje pieniądze i trochę szybko staje się dużo. Korzystanie ze skarbonki nie tylko pomoże uporządkować Twój dom i samochód, ale także wzmocni dobre nawyki oszczędzania.

2.Pieniądze w skarbonce sumują się.Jeśli chodzi o finanse, zawsze ważne jest ustalanie celów, a korzystanie ze skarbonki jest prostym sposobem na ich osiągnięcie. Niezależnie od tego, czy masz na oku coś wymyślnego, jak nowa sukienka na imprezę, czy próbujesz zaoszczędzić na nowy samochód lub rodzinne wakacje, dodanie do skarbonki wizualnie pokaże, jak blisko (lub daleko) jesteś od dokonania tego zakupu. Używanie skarbonki z dziećmi też jest zabawne. Zapytaj ich, na co chcą oszczędzać, abyś mógł im pomóc w wyznaczeniu celu. Fajnie byłoby użyć więcej niż jednej skarbonki. Oznacz każdy z nich planowanym zakupem i zacznij oszczędzać. Jest to również świetny sposób, aby uczyć dzieci o pieniądzach i znaczeniu oszczędzania.

3.Oszczędzanie jest świetnym przykładem.Skarbonki to naprawdę prosty i skuteczny sposób, aby nauczyć dzieci w rodzinie, jak ważne jest oszczędzanie. Niech wybiorą własną skarbonkę, którą mogą ozdobić i z której będą dumni. Mogą nie oszczędzać na nic konkretnego, kiedy zaczynasz, ale zachęć ich do zastanowienia się, co mogą chcieć kupić pewnego dnia. Niezależnie od tego, czy jest to nowa zabawka, nowy telefon czy nowa gra wideo, to dobry czas, aby wskazać, ile kosztują te przedmioty i ile muszą zaoszczędzić, aby je kupić. Aby pomóc im lepiej to zrozumieć, możesz to zrobić ze swoim dzieckiem. Powinno to zmotywować ich do znalezienia sposobów na zarabianie pieniędzy, które można wpłacać do skarbonek. Zasugeruj podjęcie dodatkowych obowiązków lub znalezienie przedmiotów, które mogliby sprzedać na wyprzedaży, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Może sąsiad potrzebuje pomocy przy wyrywaniu chwastów z ogrodu. Najważniejsze,byłoby bardzo pomocne, gdybyś odkrył inne źródło dochodu, takie jak szperanie, sprzedaż przedmiotów online lub pomoc na targu. Po prostu bądź dobrym przykładem dla swojego dziecka.

4.Wzmacnia filozofię „Zawsze oszczędzaj.Zawsze należy pamiętać o oszczędzaniu. Jak Benjamin Franklin powiedział słynne słowa: „Grosz zaoszczędzony to zarobiony grosz. Kiedy uczysz swoje dzieci, jak oszczędzać, nie jest złym pomysłem pokazanie im, jak korzystać z kuponów lub znajdować zniżki. Zmniejsza to koszt przedmiotu na sprzedaż, co oznacza, że ​​pozostanie im więcej pieniędzy. Korzystając ze skarbonki, są w stanie dosłownie obserwować, jak Twoje pieniądze rosną za każdym razem, gdy oszczędzasz. Następnie, kiedy osiągną odpowiedni wiek, aby mieć pracę w niepełnym wymiarze godzin, powinni wiedzieć, że rozsądnie jest przeznaczyć część swojej wypłaty na konto oszczędnościowe. To wspaniały nawyk, którego należy przestrzegać przez całe dorosłe życie. Wpłacanie na konto oszczędnościowe przygotowuje nas również na wypadek lub inne nieplanowane zdarzenie życiowe.

Teraz wiemy, o czym myślisz. Co robisz, gdy skarbonka jest pełna? Jest kilka opcji.

  • Podaruj sobie nagrodę! Niezależnie od tego, czy jest to podwójna łyżka lodów w kształcie niebieskiego księżyca, czy pamiątki z zoo, powinieneś czuć się dobrze, wypełniając swoją skarbonkę! Sugerujemy umieszczenie ich na koncie oszczędnościowym Great Midwest Bank – większej skarbonce.
  • Przekaż część pieniędzy lokalnej organizacji charytatywnej w Twojej okolicy i umieść to, co zostało na Twoim koncie oszczędnościowym w Great Midwest Bank.Zainwestuj część pieniędzy w sposoby, aby zarobić więcej pieniędzy, a resztę umieść na koncie oszczędnościowym Great Midwest Bank.Umieść to wszystko na koncie oszczędnościowym Great Midwest Bank. Jeśli nie masz konta oszczędnościowego, zatrzymaj się w jednym z naszych wygodnych oddziałów i dowiedz się o naszych możliwościach już dziś.Są tylko trzy rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi i może już to rozgryzłeś. Oszczędzaj, wydawaj lub udostępniaj. Im więcej oszczędzasz, tym więcej musisz wydawać i udostępniać. Wyrobienie silnego nawyku oszczędzania pieniędzy za pomocą skarbonki lub konta oszczędnościowego pomoże ci nauczyć dzieci o pieniądzach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu ze skarbonki lub o sposobach przechowywania większej ilości pieniędzy, skontaktuj się z Great Midwest Bank już dziś.