Bitcoin Mining może być opłacalny, jeśli wygenerujesz moc

Category: Przez Cały
17 lutego 2021

Wydobywanie bitcoinów przy 20MW, zespół w Greenidge z siedzibą w regionie Finger Lake w stanie Nowy Jork,. [+] planuje zwiększyć skalę swoich operacji kryptowalutowych. Ta lokalna firma elektryczna jest teraz hybrydowym modelem biznesowym opartym na blockchain.

Region Jeziora Finger w Nowym Jorku znany jest z wina i polodowcowych dróg wodnych. To jest piękne miejsce. Obecnie znajduje się tam jeden z największych obiektów do wydobywania bitcoinów w USA

Greenidge Generation to dawna elektrownia węglowa, która została przestawiona na gaz ziemny. Dostarczają energię elektryczną mieszkańcom stanu Nowy Jork. Każdego dnia Greenidge musi licytować na konkurencyjnym rynku energii – czasami osiąga zysk, gdy zapotrzebowanie na energię jest wyższe. Firma istnieje na rynku od 1937 roku, ale w ostatniej dekadzie cierpiała z powodu tańszych źródeł energii. Obiekt został wstrzymany w marcu 2011 r. Konkurencja ze strony tańszych dostaw gazu łupkowego i eksportu węgla z Chin postawiła starą firmę w trudnej sytuacji gospodarczej. Atlas Holdings kupił elektrownię w 2014 roku i przekształcił go w gaz ziemny w 2017 roku.

BROOKLYN, NOWY JORK – 4 LIPCA: Sześć liczników rozmieszczonych przez National Grid mierzy zużycie gazu ziemnego w. [+] budynek mieszkalny 4 lipca 2017 r. na Brooklynie w Nowym Jorku. National Grid jest piątym co do wielkości dystrybutorem gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych. (Zdjęcie: Robert Nickelsberg / Getty Images)

Atlas, który kupuje i przekształca zagrożone przedsiębiorstwa przemysłowe, pomógł przekształcić firmę w bardziej wydajny model energetyczny. Ale zyski zawsze były niewielkie. W 2018 roku dyrektor generalny Dale Irwin i dyrektor finansowy Tim Rainey wpadli na pomysł wykorzystania nadwyżki mocy do wydobywania bitcoinów. To był wyjątkowy pomysł w Stanach Zjednoczonych. Rainey mówi: „Wydobywanie kryptowalut było pomysłem, który wyewoluował po rozmowach z naszym Zarządem i zespołem kierowniczym, kiedy badaliśmy najlepszy sposób wykorzystania unikalnych aktywów, jakie posiadamy w zakładzie. Nasz zarząd zatwierdził plan kontynuowania wydobywania bitcoinów.

Były szef Facebooka: Bitcoin jest „polisą ubezpieczeniową wobec Fed

Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnia, że ​​rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Bitcoin i kryptowalut może zwiastować „nadchodzącą burzę

Zapomnij o Jacku Dorsey i Square – czy to prawdziwy powód, dla którego Bitcoin nagle wzrósł?

Dale Irwin powiedział: „Zaczęliśmy od kilku S9 i kilku platform GPU na początku 2018 r., Aby zapoznać się z ekonomiką maszyn oraz nauczyć się ich obsługi i obsługi. Zmieniliśmy to w małego pilota testowego kilkuset maszyn z wielu różnych producentów w maju 2019 r. Po zakończeniu i analizie pilotażu testowego, w ciągu czterech miesięcy zbudowaliśmy obecne centrum danych, zaczynając naszą operację wydobywczą na większą skalę w styczniu 2020 r. Obecnie obsługują 8500 koparek najnowszej generacji firmy Bitmain i innych producentów.

Greenidge wykorzystuje ponad 20 megawatów (MW) energii do wydobywania bitcoinów, co czyni go największą firmą energetyczną w USA stosującą taką strategię. Dla porównania, 20MW nie jest zbyt duże, obok innych krajów. Istnieją większe urządzenia do wydobywania bitcoinów. Wskaźnik zużycia energii Bitcoin University of Cambridge pokazuje, że globalne zużycie energii szacuje się na 7,25 gigawatów (GW), podczas gdy Chiny zużywają nieco ponad 71% globalnej całości.

Dla porównania Riot Blockchain powiedział w komunikacie prasowym z 16 lipca 2020 r., Że ich łączne zużycie energii wyniesie 12,8 megawatów.

Spółka kupuje gaz ziemny na podstawie kontraktów terminowych z ceną progową. Koszty produkcji energii elektrycznej będą się wahać i wpłyną na decyzję o wydobyciu krypto lub sprzedaży energii do girda.

Greenidge chce zwiększyć swoje zużycie energii. Firma planuje w przyszłym roku wykorzystać łączną moc zakładu wynoszącą 104 MW.

Wydobywanie bitcoinów i kryptowalut to energochłonne przedsięwzięcie. Niektórzy twierdzą, że jest to marnotrawstwo energii, a zasoby cyfrowe są czystym drenażem dla środowiska. Według niektórych szacunków jeden megawat może zasilać średnio około 800 domów rocznie. Ale jest to trudna do oszacowania statystyka; zużycie energii elektrycznej zmienia się w zależności od regionu i potrzeb.

Firma nazywa się hybrydą elektrowni i kopalni, gdzie może generować większą wartość, będąc w stanie dostarczyć energię do sieci nowojorskiej lub kopalni kryptowaluty. Wybór jednego lub drugiego zależy od tego, co jest bardziej opłacalne w danym dniu. Irwin mówił dalej: „Bez kopania kryptowalut nie było dla nas ekonomicznie wykonalnych, aby dostarczać moc i energię do sieci państwowej przez cały rok i nadal zapewniać możliwości zatrudnienia lokalnej społeczności, która zapewnia większość naszej siły roboczej.

Rainey powiedział: „Ponieważ zarówno rynki kryptowalut, jak i rynki energii stale się zmieniają, robimy to, co jest bardziej opłacalne w danym momencie – albo sprzedajemy wygenerowaną energię, albo wydobywamy krypto z tą mocą. Chociaż nie ma ustalonego progu przychodów ze sprzedaży energii, który skłoniłby nas do sprzedaży energii zamiast kopalni kryptowalut, obecnie liczba ta wynosiłaby ponad 100 USD za MWh energii, którą generujemy.

Ten model jest wyjątkowy, ponieważ wydobywanie Bitcoinów nie jest trendem w branży energetycznej. Jeśli w podobnych sytuacjach są inne przedsiębiorstwa energetyczne, czy może to być trwały sposób na zwiększenie dochodów?

Tim Rainey powiedział: „Bez operacji wydobywczej nie działalibyśmy przez większość czasu, ale gdybyśmy działali przez całą dobę, przez cały rok, wygenerowalibyśmy przychody w wysokości około 20 USD / MWh. Przychody z wydobywania bitcoinów przy użyciu sprzętu najnowszej generacji waha się od 70 USD / MWh do 200 USD / MWh na północ, w zależności od ceny, globalnego hashrate i trudności .

Czas pokaże, ale Rainey dodał: „Udało nam się uzyskać dodatkowe dochody w wysokości ponad 500 000 USD w godzinach, w których w innym przypadku nie zostalibyśmy wysłani do trybu online. Ponadto jesteśmy wyjątkowi, ponieważ ci sami wysoko wykwalifikowani inżynierowie, elektrycy i inni technicy, którzy na miejscu obsługują elektrownię 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu również pomagają w obsłudze i konserwacji sprzętu górniczego .