Bitcoin rośnie, Altcoiny spadają. Bitcoin idzie w dół, Altcoins wciąż spada. Dlaczego?

17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja 15 grudnia 2019 o 21:33

Długo oczekiwany sezon altcoinów nie wydaje się być nigdzie w pobliżu, ponieważ ruchy cen Bitcoin nadal dyktują cały rynek. Niezależnie od tego, w jakim kierunku podąża kryptowaluta, wydaje się, że altcoiny po prostu nie mogą wyjść z kryzysu.

Bitcoin rośnie, Altcoiny spadają

Można śmiało powiedzieć, że rok 2019 był do tej pory świetny dla Bitcoina. Od 1 stycznia cena kryptowaluty wzrosła o ponad 210%. Spojrzenie na wykresy krótkoterminowe daje nam prawie taki sam obraz.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Bitcoin wzrósł z około 5070 USD do obecnej ceny 11 600 USD, co oznacza wzrost o ponad 125%.

Miało to jednak ogromny wpływ na cały rynek. Indeks dominacji Bitcoina, który śledzi jego względny udział w całym rynku kryptowalut, również wzbił się w powietrze. Obecnie dominacja BTC wynosi 65,1%, pozostawiając altcoiny do wyschnięcia.

Rzeczywiście, altcoiny cierpią, zwłaszcza gdy handlują z BTC. Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, straciła około 35% swojej wartości w stosunku do BTC od początku roku. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku XRP Ripple’a, którego wartość spadła o około 77% w stosunku do BTC w 2019 roku. Sytuacja jest mniej więcej taka sama, jak w przypadku innych altcoinów o dużej kapitalizacji.

Mniejsze altcoiny również odczuwają ból. Na przykład WAVES spadł aż o 85% w stosunku do Bitcoin od 1 stycznia.

Na tym zdominowanym przez Bitcoin rynku wielu miało nadzieję, że spadek ceny największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej pozwoli altcoinom odzyskać i potencjalnie odzyskać wyższy procent rynku. Ale tak się nie stało.

Bitcoin idzie w dół, Altcoins wciąż spada

Ostatni tydzień był dla Bitcoina burzliwy. Po wzroście do około 13 100 USD poniósł znaczną stratę, która spowodowała, że ​​jego cena powróciła do około 11600 USD, co oznacza spadek o ponad 11%.

BTC / USD. Źródło: CoinGecko

Jednak to, co wielu uważało za pomocne w ożywieniu altcoinów, okazało się dokładnie odwrotne. Altcoiny nie tylko nadal traciły na wartości w stosunku do BTC, ale także odnotowały poważne spadki w stosunku do dolara.

Patrząc na kryptowaluty o dużej kapitalizacji, zauważamy, że ETH straciło około 10% swojej wartości w dolarach. XRP Ripple stracił około 18% swojej wartości, podczas gdy Litecoin (LTC) stracił około 16%, zanim zaczął się regenerować.

Innymi słowy, nie pomogło to wcale, że Bitcoin stracił na wartości. Co gorsza, BTC pociągnęło ich za sobą i większość z nich faktycznie straciła więcej procentowo niż sam BTC.

Alternatywny sezon przełożony?

Rzeczywiście, wydaje się, że nie ma znaczenia, w którym kierunku zmierza teraz Bitcoin. Fakt, że stracił prawie 2000 dolarów ze swojej wartości, nie wydawał się powodować spadku jego dominacji, ponieważ pozostała prawie niezmieniona.

Jak informował CryptoPotato kilka dni temu, analitycy wydają się wierzyć, że następny sezon altcoinów nie nadejdzie przed rokiem 2020. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy nie, zdecydowanie nigdzie go nie widać.

Być może jednym z powodów, dla których Bitcoin dominuje obecnie na rynku, jest faktyczny przypadek użycia. Takie zdanie potwierdził prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, który niedawno powiedział, że „Bitcoin to magazyn wartości… jak złoto. Poza tym altcoiny krwawią do historycznych rozmiarów, co jest kolejnym potencjalnym powodem ich obecnej sytuacji.

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)Binance Futures DARMOWY kupon o wartości 50 USDT: Użyj tego łącza, aby zarejestrować się i uzyskać 10% zniżki na opłaty i 50 USDT przy handlu 500 USDT (oferta ograniczona).

O autorzeFelix Mollen Zobacz więcej postów tego autoraFelix dostał się do Bitcoin w 2014 roku, ale jego zainteresowanie szybko rozszerzyło się na wszystko, co dotyczy blockchain. Jest szczególnie podekscytowany rzeczywistymi zastosowaniami technologii blockchain. Pracując jako profesjonalny autor treści przez trzy lata wcześniej, Felix przeszedł do pracy nad projektami skoncentrowanymi na blockchainie i od tamtej pory nie patrzył wstecz.