Co się stanie, jeśli nie zapłacisz karty kredytowej?

Category: Przez Ciebie
17 lutego 2021

Domyślnie oznacza to złe wieści dla każdego dłużnika.

Karty kredytowe wymagają dużej odpowiedzialności. Są jakby najsurowszym nauczycielem w szkole – jeśli spóźnisz się kilka minut na swoje miejsce, pomyśl, że jesteś skazany na szlaban.

Te same zasady obowiązują w przypadku spóźnienia lub spóźnienia się z płatnościami kartą kredytową. Karty kredytowe mają duży wpływ na Twoją zdolność kredytową, która działa jak portal dla prawie wszystkiego, co chcesz zrobić, co obejmuje uzyskanie pożyczki, dach nad głową i wiele więcej.

Kiedy przegapisz płatność, Twoja zdolność kredytowa gwałtownie spada. Ale jeśli przegapisz więcej niż kilka płatności, ryzykujesz, że wpadniesz w jedną z najgorszych sytuacji, które mogą spotkać dłużnika: niewykonanie zobowiązania.

Co to jest wartość domyślna?

Po zatwierdzeniu karty kredytowej umowa zawiera zestaw zasad, których zobowiązujesz się przestrzegać. Jednym z nich jest dokonywanie terminowych płatności, które są większe lub równe określonej kwocie minimalnej.

Jeśli nie dokonasz żadnych płatności z salda przez 180 dni (sześć miesięcy), wystawcy kart kredytowych założą, że nie planujesz dokonywania płatności w przyszłości i uznają, że zalegasz z płatnościami.

Co dzieje się po niewykonaniu zobowiązania?

Domyślnie oznacza to złe wieści dla każdego dłużnika. W przypadku niewypłacalności karty kredytowej mogą wystąpić wszystkie lub niektóre z poniższych scenariuszy. Okoliczności te zależą od wysokości zadłużenia, które masz, i polityki Twojego wierzyciela.

Konto wysłane do kolekcjiPo tym, jak wystawca karty kredytowej stwierdzi, że nie spłaciłeś swojej karty kredytowej, może zamknąć Twoje konto i przekazać Twój dług firmie windykacyjnej. Gdy to zrobią, Twoje saldo nie będzie już powiązane z firmą obsługującą karty kredytowe i musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą windykacyjną. Może to oznaczać konieczność znoszenia wielu irytujących telefonów wymagających szybkich płatności.

Działania prawneNiektórzy wierzyciele mogą być raczej wytrwali, jeśli chodzi o zadłużenie. Jeśli szukają szybkiej drogi, mogą złożyć przeciwko tobie wyrok sądu okręgowego.

Ponieważ dług jest prosty i zwykle nie podlega sporze, jedyne, co naprawdę możesz zrobić w sądzie, to pokazać się i spróbować udowodnić, że wierzyciel nie ma uprawnień do wniesienia pozwu. Dzieje się tak głównie w przypadku, gdy zadłużenie przekracza stan przedawnienia. A nawet jeśli spłacisz swój dług, efekty pozostają z tobą przez długi czas; CCJ zostanie dołączone do Twojego konta na sześć lat.

Wypłaty przybraneJeśli sąd stwierdzi, że jesteś odpowiedzialny za dług, możesz mieć kilka scenariuszy, które spowodują wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni. Jednym z typowych przypadków jest zajęcie wynagrodzenia. Twoje zarobki mogą zostać obniżone, co oznacza, że ​​pracodawca będzie musiał spłacać część swojej wypłaty wierzycielowi, dopóki dług nie zostanie spłacony.

Zmniejszenie zdolności kredytowejW przypadku niewywiązania się z zobowiązań trzy główne biura kredytowe: TransUnion, Experian i Equifax zostaną zgłoszone. Płatności na czas są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na raport kredytowy, a wejście w stan spłaty oznacza, że ​​przez dłuższy czas nie dokonywałeś płatności w terminie. Niewykonanie zobowiązań może potencjalnie obniżyć twój wynik kredytowy o setki punktów, co utrudni ci wynajem, zakup domu, znalezienie pracy lub więcej.

Wzrost stóp procentowychPo 60 dniach zaległości w płatnościach Twoje oprocentowanie może dramatycznie wzrosnąć. A ponieważ zalegasz już z płatnościami, wyższa stopa procentowa może sprawić, że Twój dług wzrośnie jeszcze bardziej.

Zmniejszenie limitu kredytowegoNiewypłacalność karty kredytowej sprawia, że ​​wierzycielowi wydajesz się szczególnie ryzykowny. W związku z tym mogą chcieć zmniejszyć własne ryzyko, ograniczając ilość pieniędzy, do których masz dostęp. Jeśli domyślnie korzystasz z karty kredytowej, możesz zauważyć zmniejszenie swojego limitu kredytowego. Ta niższa liczba pociąga za sobą dodatkowe konsekwencje, takie jak zwiększenie wskaźnika wykorzystania kredytu i obniżenie zdolności kredytowej.

Jak długo zaległość pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Niewypłacalność karty kredytowej to nieproporcjonalnie zła wiadomość dla twojego przyszłego ja. Dowody niewywiązania się z płatności pozostaną w Twoim raporcie kredytowym przez sześć lat od daty niewykonania zobowiązania, niezależnie od tego, czy dług zostanie spłacony, czy nie.

W nadchodzących latach niewypłacalność może być jedynym wskaźnikiem, który uniemożliwi ci uzyskanie kredytu hipotecznego, wynajęcie mieszkania, zakup nowego samochodu i wiele więcej – nawet jeśli w przyszłości zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kwalifikować się w inny sposób.

W niektórych przypadkach pracodawcy biorą nawet pod uwagę Twoją zdolność kredytową przed zatrudnieniem. Jeśli wynajmujący odkryje niewykonanie zobowiązania, może to kosztować Cię zatrudnienie. Co więcej, jeśli Twoje konto zostanie wysłane do windykacji, a nie zwrócisz wartości domyślnej, domyślna może pozostać przy Tobie jeszcze dłużej.

Jak przezwyciężyć niewykonanie zobowiązania?

Najlepszym sposobem na obejście braku płatności na karcie kredytowej jest dokonanie płatności i całkowite uniknięcie jej, zanim to nastąpi. A jeśli spłacisz całe saldo, możesz również spróbować wynegocjować płatność za usunięcie, w której wierzyciel zgadza się usunąć zaległość z raportu kredytowego w zamian za natychmiastową płatność. Jeśli nie jest to możliwe, masz kilka innych opcji:

Spłacić długSpróbuj negocjować z wierzycielem wypłatę mniejszej kwoty. Niektórzy pożyczkodawcy będą mogli pobudzić należną kwotę i rozliczyć się; inni nie. Jedna rzecz do zapamiętania: pożyczkodawcy prawdopodobnie nie mrugną okiem na żadną ofertę mniejszą niż 40% zadłużenia. Typowy zakres oferowany wierzycielom to 50–70%, ale akceptowana konsolidacja zależy od wierzyciela.

Poproś agencje zgłaszające o podanie wyjaśnieńWierzyciele mogą być bardziej wyrozumiali, jeśli istnieje przyczyna twojego długu, na przykład nieprzewidziana choroba lub śmierć w rodzinie. Porozmawiaj z agentami w Experian, TransUnion i Equifax, aby zbadać możliwość podania przyczyny niewykonania zobowiązania.

Zgłoś upadłośćW zależności od tego, jak skrajny jest dług, możesz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Ale uwaga: bankructwo utrzymuje się na Twojej zdolności kredytowej przez 7 do 10 lat.

PoczekajNawet jeśli w raporcie kredytowym pozostanie niewypłacalność, kilka lat może wystarczyć, aby pożyczkodawcy zdecydowali, że jesteś wystarczająco godny zaufania, aby ponownie otrzymać pożyczkę.

Spośród wszystkich czynników wpływających na zdolność kredytową, niewypłacalność jest jednym z najgorszych. Oszczędź sobie lat komplikacji, odpowiedzialnie obsługując swój dług, dokonując terminowych płatności i unikając niewypłacalności karty kredytowej.

 • funkcje
  • Menedżer kart kredytowych
  • Menedżer zadłużeniaOchrona przed spóźnionymi opłatamiLinia kredytowaOszczędzaj na odsetkach Zasoby

   • Blog
   • WsparcienaciśnijRecenzjeBankowe karty kredytowePrzechowuj karty kredytowe Firma

    • O nas
    • Dołączyć do drużynyPolityka prywatnościDostępność Pożyczki udzielone lub zorganizowane zgodnie z licencją California Finance Lenders Law License lub innymi przepisami obowiązującymi w Twoim stanie.

     2020 Tally Technologies, Inc.

     Poznaj wynik. Zapisz się do newslettera Tally.

     Wprowadź swój numer telefonu komórkowego, a wyślemy Ci SMS-a z linkiem do pobrania Tally.

     Jak obliczamy te szacunki

     Obliczyliśmy oszacowania, porównując Twoje obciążenia odsetkowe i czas spłaty przy użyciu linii kredytowej Tally z opłatami odsetkowymi i terminem spłaty bez korzystania z linii kredytowej Tally. Szacunki opierają się na wprowadzonych danych i nie uwzględniają żadnych innych sald kart kredytowych ani przyszłych zakupów kartą kredytową. Aby obliczyć to oszacowanie, założyliśmy, że kwota Tally linii kredytowej jest w przybliżeniu równa połowie całkowitego salda na kartach kredytowych, które wprowadziłeś z APR wyższymi niż szacowana RRSO na linii kredytowej Tally. Oszacowaliśmy RRSO linii kredytowej Tally przy użyciu średniej RRSO Tally oferowanej od 1 czerwca 2019 r. Do 31 maja 2020 r. Użytkownikom o ratingu kredytowym w podanym przez Ciebie zakresie. Wszelkie oszczędności i terminy spłat będą zależeć od kwoty Tally linii kredytowej i Tally APR, jeśli złożysz wniosek,rzeczywiste salda karty kredytowej i APR, bieżące wykorzystanie karty kredytowej oraz faktyczne dokonywane płatności. Aby uzyskać korzyści z linii kredytowej Tally, należy kwalifikować się i zaakceptować linię kredytową Tally. W oparciu o historię kredytową, jeśli zostanie ona zatwierdzona, RRSO (równa stopie procentowej) linii kredytowej Tally będzie wynosić od 7,9% do 25,9% rocznie. RRSO będzie się różnić w zależności od rynku w oparciu o Prime Rate. Te informacje są aktualne na lipiec 2020 r.RRSO będzie się różnić w zależności od rynku w oparciu o Prime Rate. Te informacje są aktualne na lipiec 2020 r.RRSO będzie się różnić w zależności od rynku w oparciu o Prime Rate. Te informacje są aktualne na lipiec 2020 r.

     Oszczędzaj pieniądze, zarządzaj swoimi kartami i spłacaj zadłużenie szybciej!