Co się stanie, jeśli przepłacisz kredyt hipoteczny

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Nie ma nic z chęcią przepłacenia kredytu hipotecznego. Pytanie brzmi, kiedy należy przepłacić kredyt hipoteczny, na co odpowiemy tutaj.

Spłaty kredytu hipotecznego mogą czasami być wysokie, zwłaszcza gdy po raz pierwszy wchodzisz na drabinę nieruchomości. Twoje oprocentowanie może być dość wysokie i możesz po prostu być w stanie spłacić raty kredytu hipotecznego i nie mieć wolnej gotówki do gry.

Ci z Was, którzy mają tę dodatkową gotówkę, mogą przeznaczyć ją na swój kredyt hipoteczny, dokonując tak zwanej „nadpłaty kredytu hipotecznego.

Co to jest nadpłata kredytu hipotecznego?

Nadpłata kredytu hipotecznego to osobna płatność, którą płacisz dostawcy kredytu hipotecznego DODATKOWO do bieżących miesięcznych rat kredytu hipotecznego.

Przykład:

Twoje niespłacone saldo kredytu hipotecznego wynosi 230 000 GBP.

Twój dostawca kredytu hipotecznego zezwala na spłatę ponad 10% rocznie.

Oznacza to, że maksymalna kwota, jaką możesz spłacić za swój kredyt hipoteczny, wynosi 23 000 GBP w tym roku.

Niektórzy dostawcy zezwalają na maksymalną nadpłatę w ciągu roku jako kwotę, a niektórzy mogą mieć limit procentowy. Ta ustalona kwota jest zwykle bezpłatna lub płatna, ale niektórzy dostawcy mogą naliczyć opłatę za nadpłatę. Zawsze sprawdź drobnym drukiem przed podjęciem decyzji i, jeśli to możliwe, skonsultuj się z doradcą finansowym.

Czy mogę dokonać nadpłaty?

To całkowicie sprowadza się do tego, z kim jest twój kredyt hipoteczny i czy oferuje kredyt hipoteczny nad spłatami.

W miarę możliwości radziłbym rozmawiać z nimi telefonicznie lub osobiście. W ten sposób wiesz, że możesz zadawać pytania, które pojawiają się w twojej głowie, uspokajając umysł. Ponadto, jeśli masz doradcę finansowego, porozmawiaj z nim. Będą w stanie szybko znaleźć odpowiedź.

Co się stanie, jeśli nie przepłacisz kredytu hipotecznego?

Szczerze mówiąc, nic się nie dzieje. Jeśli czujesz się komfortowo, płacąc tylko miesięczne raty kredytu hipotecznego bez żadnych dodatkowych opłat, po prostu zrób to. Nie powinno być obowiązku nadpłaty kredytu hipotecznego.

Zawsze, zawsze spłacaj spłaty kredytu hipotecznego na czas, w przeciwnym razie ryzykujesz, że Twój dom zostanie przejęty.

Kiedy przepłacić kredyt hipoteczny?

Jeśli możesz sobie pozwolić na przepłacanie, śmiało.

Większość ludzi twierdzi, że jeśli możesz uzyskać wyższe oprocentowanie z oszczędnościami, to odłóż pieniądze na oszczędności. ALE jeśli oprocentowanie kredytu hipotecznego jest wyższe niż oprocentowanie oszczędności, przepłacaj kredyt.

Powodem tego jest to, że nadpłacisz kredyt hipoteczny, 100% nadpłaty idzie na kredyt hipoteczny, a nie odsetki. Dlatego, gdy oprocentowanie kredytu hipotecznego jest wyższe, spłata kapitału pożyczki oznacza, że ​​na dłuższą metę zapłacisz mniejsze odsetki.

Kalkulatory nadpłaty

Spójrz na niektóre z tych kalkulatorów płatności, w których możesz obliczyć, ile możesz przepłacić za kredyt hipoteczny. W ten sposób możesz najpierw ustalić, czy możesz sobie na to pozwolić i kiedy przyniesie Ci to korzyści w dłuższej perspektywie.

  • Halifax
  • OgólnonarodowySantanderNatwestHSBCRBSJeśli coś jest nie tak w tym artykule, skontaktuj się z nami, a my to naprawimy.