Co to jest pożyczka podpisana?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Pożyczka na podpis to rodzaj niezabezpieczonej pożyczki osobistej. Czasami nazywana „pożyczką w dobrej wierze lub pożyczką osobową. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że pożyczkodawcy używają jedynie podpisu pożyczkobiorcy i obietnicy spłaty jako zabezpieczenia pożyczki.

Pożyczki z podpisem hipotecznym różnią się od opcji pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyty hipoteczne lub kredyty samochodowe, które wymagają użycia aktywów – w takich przypadkach domu lub samochodu – jako zabezpieczenia. Pożyczkobiorcy na ogół muszą spłacać te pożyczki w całości w określonym terminie w stałych miesięcznych ratach. Warunki te oczywiście różnią się w zależności od pożyczkodawcy: mogą wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. Oprocentowanie pożyczek podpisanych również różni się w zależności od pożyczkodawcy, a stopy procentowe są częściowo oparte na ocenie kredytowej pożyczkobiorcy. Osobom z wyższą oceną kredytową można zaoferować niższe oprocentowanie, podczas gdy osobom o gorszych ocenach można zaoferować wyższe stopy.

Do czego służą pożyczki podpisane?

Jako rodzaj pożyczki osobistej, pożyczki podpisane są wykorzystywane z różnych powodów:

  • Konsolidacja zadłużenia : Jeśli możesz zabezpieczyć pożyczkę na podpis przy niższym oprocentowaniu niż od zadłużenia karty kredytowej lub innych pożyczek, możesz zaoszczędzić pieniądze, konsolidując zadłużenie w ramach jednej pożyczki.
  • Nagłe lub nieoczekiwane wydatki : Szybkość, z jaką pożyczkobiorcy często mogą uzyskać pożyczkę z podpisem, sprawia, że ​​jest to idealny wybór w nagłych przypadkach, medycznych lub innych, które mogą wystąpić w nieoczekiwanym momencie. Główne zakupy i wydarzenia życiowe: niezależnie od tego, czy nie możesz otrzymać pożyczki na samochód, czy planujesz rozpocząć duży projekt naprawy domu, pożyczki podpisowe mogą pomóc w pokryciu kosztów dużych zakupów, za które nie jesteś w stanie zapłacić od razu. Mogą również pomóc w pokryciu kosztów niezapomnianego ślubu lub wakacji.Zalety i wady pożyczek podpisanych

    Pożyczki z podpisem mają szczególne zalety. Jak wspomniano powyżej, pożyczki podpisane oferują wygodę związaną z możliwością szybkiego ich uzyskania. Ponadto korzystny może być brak konieczności stawiania żadnych aktywów jako zabezpieczenia. Chociaż oczywiście powinieneś jak najlepiej dotrzymywać umowy pożyczki, w scenariuszu, w którym nie możesz nadążyć za podpisanymi spłatami pożyczki, nie musisz martwić się o potencjalną utratę domu lub samochodu.

    Pożyczki te nie są jednak pozbawione wad. Według Lending Tree, osobom, które nie mają ustalonej historii kredytowej i dobrej zdolności kredytowej, trudniej jest uzyskać pożyczki podpisane. Poza tym kredytobiorcy ze słabym kredytem mogą być zmuszeni do płacenia znacznie wyższych stóp procentowych. Co więcej, nawet jeśli masz dobrą zdolność kredytową, pożyczki podpisane mogą mieć wyższe oprocentowanie niż pożyczki zabezpieczone, takie jak hipoteka i inne niezabezpieczone pożyczki, takie jak pożyczki studenckie.

    Jak uzyskać pożyczkę na podpis?

    Pożyczki podpisane są oferowane w wielu bankach i instytucjach pożyczkowych. Możesz ubiegać się o nie osobiście w banku lub online. Kiedy składasz wniosek, możesz zostać poproszony o wypełnienie formularza z danymi osobowymi, w tym o pracodawcy i dochodach, i potencjalnie o dostarczenie kopii formularzy W-2, zeznań podatkowych lub wyciągów bankowych. Ponadto potencjalny pożyczkodawca przeprowadzi kontrolę kredytową, aby określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, a jeśli tak, to jakie oprocentowanie. Czasami w ciągu zaledwie kilku minut można zakończyć proces ubezpieczania i możesz być na najlepszej drodze do skorzystania z nowej pożyczki na podpis.