Co zrobić, jeśli Twoje konto zostało wysłane do windykatora

Co zrobić, jeśli Twoje konto zostało wysłane do windykatora
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Posiadanie konta w windykacji może zniechęcać, nie wspominając o katastrofie dla zdrowia finansowego. Większość firm zezwala na to, aby Twoje konto było przez kilka miesięcy zaległe, zanim przekaże je firmie windykacyjnej, ponieważ firma windykacyjna jest ostatnią deską ratunku, aby odzyskać od Ciebie pieniądze. Ale jeśli okaże się, że masz konto w kolekcjach, musisz działać szybko, aby to naprawić.

Wykonaj poniższe czynności, jeśli Twoje konto zostało wysłane do windykacji.

Poproś o oświadczenie

Jeśli pracujesz nad spłatą starego długu lub nie zdawałeś sobie sprawy, że brakowało Ci płatności na rachunku, takim jak rachunek medyczny, będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z firmą windykacyjną, aby spłacić stary dług, a nie oryginał wierzyciel.

Będziesz musiał poprosić o wyciąg z firmy windykacyjnej, który przedstawia pierwotną kwotę długu, a także wszelkie opłaty, które zostały doliczone do twojego konta. Możesz być zaskoczony opłatami, które mogą narastać wraz z niezapłaconym rachunkiem.

Jeśli firma windykacyjna skontaktuje się z Tobą i spróbuje odzyskać dług na koncie, którego nie pamiętasz, poproś o informacje o koncie, aby upewnić się, że jest to naprawdę Twoje. Zgodnie z prawem muszą udzielić Ci więcej informacji, a także udowodnić, że dług jest Twój. Wcześniejsze  

Negocjuj warunki płatności

Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić dług w całości, rozważ zrobienie tego. Ten dług będzie widoczny w Twoim raporcie kredytowym jako spłacony w całości, co może pomóc podnieść Twoją zdolność kredytową, pokazując, że usuwasz stary dług i zmieniasz poprzednie nawyki. Wcześniejsze  

Jeśli nie masz środków na spłatę zadłużenia w całości, rozważ negocjacje ugody. Oto jak to działa: Oferujesz kwotę, którą masz jako pojedynczą płatność ryczałtową, która służy jako pełne rozliczenie. Oznacza to, że zapłacona przez Ciebie kwota wyrównuje dług.

Ale zanim wyślesz płatność, upewnij się, że otrzymałeś formalne pismo z informacją, że zapłacona kwota zostanie uznana za rozliczenie w całości. Możesz również negocjować plan spłat ze spójnymi płatnościami co miesiąc, aż do spłaty długu. Wcześniejsze  

Radzenie sobie z kradzieżą tożsamości

„data-caption =” „data-expand =” 300 „data-tracking-container =” true „/>

Jessica Peterson / Getty Images

Pamiętaj, że agencje windykacyjne nie są doskonałe. Czasami będą po prostu szukać osób, które mają to samo nazwisko, które widnieje na liście długu, i zaczną dzwonić do nich wszystkich, aby znaleźć osobę, która jest winna dług. Nie zawsze dbają o to, aby mieć odpowiednią osobę. Dlatego przed rozpoczęciem spłaty tego długu potrzebujesz dowodu na to, że dług należy do Ciebie.

Dług można nawet przypisać Twojemu imieniu i numerowi ubezpieczenia społecznego, ale nie może być on Twój. W tym przypadku jest to zwykle spowodowane kradzieżą tożsamości. Jeśli podejrzewasz, że tak się stało, musisz złożyć raport policyjny i wysłać kopię tego zgłoszenia do agencji windykacyjnej. Powinno to powstrzymać agencję windykacyjną przed nękaniem Cię do czasu rozwiązania problemu. Wcześniejsze  

I nigdy nie podawaj agencji windykacyjnej swojego pełnego numeru ubezpieczenia społecznego. Zamiast tego pozwól, aby podał ci ostatnie cztery cyfry numeru finanso przypisanego do konta i sprawdź, czy pasuje. Wcześniejsze  

Współpraca z Agencją Windykacyjną

„data-caption =” „data-expand =” 300 „data-tracking-container =” true „/>

Peter Dazeley / Getty Images

Istnieją przepisy regulujące sposób, w jaki agencje windykacyjne mogą pobierać należne pieniądze. Te przepisy uniemożliwiają tym agencjom nękanie Cię lub angażowanie się w inne podobne zachowania.

Na przykład po rozmowie z nimi i wyjaśnieniu okoliczności związanych z długiem nie masz obowiązku odpowiadać na ich codzienne telefony. Nie wolno im również mówić innym o Twoim zadłużeniu. Wcześniejsze  

Jeśli ustaliłeś, że dług nie jest twój, powinni przestać się z tobą kontaktować. Jeśli dług jest Twój i nie wypracują przystępnego planu spłaty, zawsze możesz poprosić o rozmowę z przełożonym.

Pamiętaj, że jeśli jesteś winien dług i nie spłacasz długu, mogą cię pozwać do sądu, co może skutkować zajęciem twojego wynagrodzenia do czasu spłaty długu. Najlepiej jest ustawić miesięczny plan płatności, na który możesz sobie pozwolić, jeśli nie możesz zaoferować agencji zryczałtowanej płatności.

Jak uniemożliwić przyszłym kontom przechodzenie do kolekcji

„data-caption =” „data-expand =” 300 „data-tracking-container =” true „/>

Peter Dazeley / Getty Images

Po zajęciu się kontem w kolekcjach ważne jest, aby podjąć kroki w celu zapobieżenia temu w przyszłości. Zacznij od budżetu i pracuj, aby jak najszybciej spłacić wszystkie swoje długi.

Przestań używać kart kredytowych, stwórz miesięczny budżet na wydatki i bądź na bieżąco z mediami i czynszem, aby uniknąć zbyt dużego zadłużenia w przyszłości. Przejęcie kontroli nad swoimi finansami to najlepszy sposób, aby uniknąć zadłużenia i nigdy więcej nie martwić się o windykatorów.

Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji na ryzyko lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem obejmującym możliwą utratę kapitału.