Czy teraz jest dobry czas na kupowanie akcji?

Czy teraz jest dobry czas na kupowanie akcji?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Spojrzenie wstecz na inne krach na rynku pokaże, że tak jest.

Nie jesteś sam, jeśli jesteś inwestorem spędzającym bezsenne noce w obawie przed utratą oszczędności i zastanawiasz się, czy nadszedł czas, aby po prostu wyjść z giełdy. Niezwykle zmienne, codzienne wahania na rynku odbijają się na emocjach każdego inwestora.

Wcześniejsze spadki na rynku nie były tak gwałtowne, jak ten, którego doświadczamy. Zdefiniowana jako 10% spadek w stosunku do ostatnich maksimów, korekta ta zajęła zaledwie sześć dni. A bessy – 20% spadek w stosunku do maksimów rynkowych – nastąpił w ciągu zaledwie dwudziestu dni.

Chociaż kąt spadku może być ostry, spojrzenie wstecz na inne poważne spadki na rynku pokazuje, że był to dobry czas na inwestowanie. Biorąc pod uwagę długoterminowy horyzont czasowy, ten też powinien.

Źródło obrazu: Getty Images.

Spojrzenie w historię

W środku kryzysu normalne jest, że jest to przerażające. I chociaż droga w dół była stroma, całkowity procent utracony nie jest niczym nowym. Przyjrzyjmy się wykresowi S&P 500 z ostatnich dwudziestu lat.

Znaczące spadki w przeszłości obejmują te związane z 11 września, wielką recesją i krótkotrwałą bessą w grudniu 2018 r. Chociaż te wydarzenia i reakcje rynkowe były godne uwagi, inwestor długoterminowy dobrze sobie poradził, utrzymując się lub jeszcze lepiej. inwestując w spadki. Weź pod uwagę, że korekty rynkowe z 2013 i 2016 roku są ledwo zauważalne na wykresie.

Gdzie inwestować

Inwestowanie w takim czasie może wydawać się przytłaczające, ale istnieje wiele możliwości, jeśli ufasz długoterminowemu wzrostowi. Spójrz na niektóre z najbardziej oczywistych miejsc i postaraj się, aby było to proste.

Wiele firm typu blue chip istnieje (i rozwija się) od dziesięcioleci w wyniku innych kryzysów. Nie ma powodu do fantazji, kiedy możesz zainwestować w takie firmy jak Coca-Cola Co. (NYSE: KO), Home Depot Inc. (NYSE: HD) lub Walt Disney Co. (NYSE: DIS), aby zainwestować.

Spojrzenie na wykresy z dwudziestu lat pomoże namalować obraz. Zwroty te różnią się w porównaniu z S&P, ale jedną wspólną cechą ich wszystkich jest to, że przeszli przez ostatnie spadki na rynku i wyszli na prowadzenie po drugiej stronie.

Przerwy w pracy

Jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić dokładny wpływ pandemii COVID-19 na te firmy. Konsekwencje będą się różnić w zależności od firmy, a niektóre wypadną lepiej niż inne.

Disney musiał zamknąć swoje parki rozrywki, odwołać rejsy, a zawieszenie lub odwołanie lig sportowych na całym świecie ma ogromny wpływ na jego programy telewizyjne i przychody z reklam. Home Depot opiera się na globalnych łańcuchach dostaw, które są w pewnym stopniu zakłócane, a ruch w sklepach może zostać zakłócony, ponieważ konsumenci mają zostać w domu i unikać tłumów. Coca-Cola jest tak globalna, jak to tylko możliwe.

Jednak przed kryzysem koronawirusa wszystkie te wielkie amerykańskie firmy inwestowały w przyszłość i widziały wyniki.

Zbudowane do końca

Home Depot jest w trakcie realizacji wartego 11 miliardów dolarów programu inwestycyjnego o nazwie One Home Depot, który koncentruje się na biznesie cyfrowym, online i przyciąga bardziej profesjonalnych klientów. Sprzedaż online rośnie o ponad 20% rocznie.

Przychody Coca-Coli wzrosły o 9% w 2019 r., Przy 6% tempie wzrostu jej marki, ponieważ firma wprowadziła nowe produkty, takie jak Coca-Cola Zero Sugar oraz nową markę soków i smoothie. Środki pieniężne z operacji wzrosły o 37%, a wolne przepływy pieniężne o 38% w całym roku, co powinno być uspokajające w takich okresach zmienności.

Disney odnotował ekscytujący wzrost dzięki przejęciu Twenty-First Century Fox, Inc., wprowadzeniu usługi przesyłania strumieniowego Disney + oraz rekordowym 13 miliardom dolarów światowych przychodów ze sprzedaży biletów w 2019 roku.

W tej chwili jest wiele powodów do zmartwień, ponieważ pracujemy nad pokonaniem pandemii koronawirusa i poważnymi skutkami gospodarczymi, które będą występować przez wiele lat. Ale historia pokazuje, że teraz nie czas na panikę. A jeśli masz pieniądze, które można zainwestować w akcje finanso – co oznacza, że ​​nie będą potrzebne przez lata lub dziesięciolecia – dziś jest prawdopodobnie dobry czas na inwestowanie w te znane nazwiska.