Dlaczego finanse osobiste są ważne?

Category: Cash Back
17 lutego 2021

Znaczenie finansów osobistych jest tak ważne. Planowanie finansowe i zarządzanie pieniędzmi są tak ważne i powiem dlaczego.

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze?SPIS TREŚCI

Dlaczego finanse osobiste są ważne? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak korzystamy z finansów w życiu osobistym lub czym są finanse osobiste?

W obecnym klimacie gospodarczym nie sposób na bieżąco nie myśleć – i martwić się – o pieniądze.

Wszyscy lubimy myśleć, że pieniądze to nie wszystko i koniec wszystkiego, ale w rzeczywistości nie możemy się bez nich obejść.

Ale jak utrzymywać kontrolę nad swoimi finansami?

Chcesz darmowych pieniędzy? Często może to być ciągła walka z umysłem, próba planowania przyszłości i argumentowanie, że „nie możesz tego zabrać ze sobą.

Ale co z bliskimi, których pewnego dnia zostawisz? Nie chcesz ich zostawić z niczym, prawda?

Aby jak najlepiej wykorzystać każdy grosz i nadal wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie, zebraliśmy nasze najważniejsze wskazówki, jak być bardziej stabilnym finansowo.

Czym więc są finanse osobiste i jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi?

Spójrzmy.

Co to są finanse osobiste?

Finanse osobiste to termin obejmujący zarządzanie pieniędzmi, a także oszczędzanie i inwestowanie.

Obejmuje budżetowanie, bankowość, ubezpieczenia, kredyty hipoteczne, inwestycje, planowanie emerytalne oraz planowanie podatkowe i majątkowe.

Im szybciej ktoś zacznie lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi, tym lepiej.

Kiedy jesteś stabilny finansowo, jesteś pewny siebie i masz kontrolę nad swoją sytuacją finansową i celami finansowymi. Bezpieczeństwo finansowe to spokój ducha, który czujesz, gdy nie musisz martwić się o to, czy dochód pokrywa się z wydatkami.

Może to również oznaczać, że masz wystarczająco dużo pieniędzy zaoszczędzonych na wszelkie sytuacje awaryjne, a Twoja średnia wartość netto jest na równi z rówieśnikami.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie stabilni finansowo nie mają zagrażającego zadłużenia i mają wystarczająco dużo pieniędzy zaoszczędzonych na przyszłe cele. Należy zauważyć, że stabilni finansowo ludzie niekoniecznie są bogaci, po prostu żyją w ramach swoich środków, a ich finanse są uporządkowane.

Dlaczego finanse osobiste są ważne?

Nikt nie oczekuje, że od razu dowiesz się wszystkiego o finansach osobistych. Lepiej jest zadać kilka typowych pytań, niż wpaść w poważne długi.

Poszukaj informacji w Internecie i dowiedz się o różnych kontach oszczędnościowych, najlepszych sposobach inwestowania i radzeniu sobie z zadłużeniem.

Zapytaj o lepsze opcje, jeśli opłaty wydają się zbyt wysokie. Porozmawiaj z rodzicami, dziadkami lub innymi mentorami finansowymi w swoim życiu. Jeśli jesteś całkowicie zagubiony, zacznij współpracować z doradcą finansowym, który pomoże Ci zacząć.

Gry, za które płacisz. Tak, mówimy poważnie.

Te 3 aplikacje zapłacą Ci za granie w gry na urządzeniu mobilnym:

 1. Mistplay (Android) – jeśli masz urządzenie z Androidem , możesz pobrać tę aplikację i zacząć otrzymywać nagrody pieniężne za granie w nowe gry.
 2. Solitaire Cube (iOS) – Zarabianie pieniędzy na graniu w gry na telefonie brzmi jak sen. Ale ta aplikacja naprawdę płaci za grę w pasjansa z nagrodami pieniężnymi. Lucktastic (Android) – ta bezpłatna aplikacja oferuje te same zdrapki, które można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym – ale tutaj możesz grać za darmo i wygrywać prawdziwe pieniądze.Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, dlaczego finanse osobiste są niezbędne, jest przeczytanie poniższej listy.

  Gwarantuje, że spełniasz swoje potrzeby finansoweWiele osób żyje od wypłaty do wypłaty. Amerykanie mogą pomyśleć, że oszczędzanie jest niemożliwe w przypadku zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego i zadłużenia na karcie kredytowej.

  Niestety, wiele osób zwleka z oszczędzaniem i znajduje się po czterdziestce bez żadnych oszczędności. Powinieneś sprawdzić średnią wartość netto według wieku i zobaczyć, jak wypadasz.

  Następnie możesz zacząć od prostego otwarcia konta oszczędnościowego, nawet jeśli oszczędzasz tylko 5% swojego miesięcznego dochodu, może to pomóc. Poszukaj takiego, który nie wymaga minimalnego depozytu i ma minimalne opłaty.

  Nie musisz mieć dużych miesięcznych składek, aby przyzwyczaić się do oszczędzania pieniędzy. Każdego miesiąca wkładaj to, co możesz, nawet jeśli oznacza to rezygnację z porannej kawy jeden dzień w tygodniu.

  Łatwo zarządzaj swoim dochodemFinanse osobiste są również niezbędne, ponieważ zmniejszają ciężar nadmiernych wydatków.

  Jeśli nie zarządzasz odpowiednio swoimi dochodami, łatwo może być przepłacić i kupić rzeczy, na które Cię nie stać.

  Kiedy jesteś zajęty bieganiem po pracy lub szkole, łatwo jest wydać pieniądze, które nie zostały rozliczone. Jeśli nie masz pewności co do kosztów jedzenia poza domem, tankowania paliwa i zatrzymywania się na strzyżenie, możesz łatwo przyzwyczaić się do nadmiernych wydatków.

  Zacznij od sprawdzenia, dokąd idą Twoje pieniądze, korzystając z narzędzi do budżetowania. Większość ludzi jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, ile pieniędzy marnuje się na codzienne wydatki. Te sumują się szybciej niż myślisz.

  Budżetowanie, wydatki i oszczędzanieKontrolowanie budżetu może być trudne. Nawet ci, którzy w końcu okazali się bystrymi oszczędzającymi, musieli gdzieś zacząć.

  Finanse są jak wszystko inne, musisz się nauczyć, jak sobie z nimi radzić. Istnieją pewne specyficzne wyzwania związane z tysiącletnimi nawykami monetarnymi.

  Problemy wynikają bardziej z braku wiedzy niż braku umiejętności.

  Przy odrobinie edukacji i praktyki to pokolenie może przygotować się na przyszłość tak dobrze, jak robili to ich dziadkowie i przestać komplikować pieniądze.

  Nawet jeśli zarabiasz ponad sześciocyfrowe kwoty, jeśli nie planujesz rozsądnie i nie oszczędzasz, nadal możesz mieć mnóstwo długów, jeśli nie żyjesz w granicach swoich możliwości.

  Poświęć trochę czasu, aby usiąść i dokładnie ustalić, jakie są Twoje dochody i wydatki każdego miesiąca.

  Zostaw swoją rodzinę 1 milion dolarów
 3. Kto nie chce być milionerem? Chociaż nie wszyscy czekają na nas fundusze powiernicze, nadal istnieje sposób, aby założyć swoim bliskim ubezpieczenie na życie nawet do 1 miliona dolarów – i nawet nie musisz być bogaty. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł to zrobić za jedyne 8 USD miesięcznie bez zajmowania się wszystkimi kłopotami związanymi z marnowaniem czasu i pieniędzy? Nie musisz mieć pieniędzy w kieszeni, aby otrzymać bezpłatną wycenę od Bestow. Jeśli jesteś zainteresowany, radzę zarejestrować się, aby uzyskać więcej informacji od Bestow , klikając tutaj .Upewnij się, że jesteś świadomy każdego polecenia zapłaty i kredytu, które pojawia się na Twoich kontach finansowych, i oblicz dokładnie, ile dochodu do dyspozycji musisz uzyskać każdego miesiąca.

  Zapisz wszystko w darmowej aplikacji do budżetowania, abyś mógł łatwo śledzić, na co przeznaczany jest każdy cent.

  Finanse osobiste i przepływy pieniężneFinanse osobiste mają kluczowe znaczenie, ponieważ pomogą Ci dokładnie przewidzieć przepływy pieniężne i dowiedzieć się, dokąd trafiły Twoje pieniądze.

  Pamiętaj tylko, że liczy się każdy grosz.

  Większość większych transakcji odbywa się online lub przy użyciu karty debetowej lub kredytowej, niewiele osób nosi obecnie przy sobie gotówkę.

  Jednak zdobądź skarbonkę, której nie można otworzyć bez zniszczenia jej, gdy jest pełna, a możesz zaoszczędzić 1378 $ dzięki 52-tygodniowemu wyzwaniu oszczędzania.

  Będziesz zaskoczony, jak szybko się sumuje, a jeśli zainwestujesz te pieniądze, skorzystasz z mocy składanych odsetek.

  Warto zacząć oszczędzać każdego grosza.

  Zapewnienie bezpieczeństwa rodzinnegoOstatecznym celem każdej rodziny jest bezpieczeństwo finansowe i spokój ducha, jaki przyniesie. Jak widzieliście podczas niedawnej pandemii COVID-19, wiele osób straciło pracę i musiało liczyć na bezrobocie.

  Może to być ogromne obciążenie dla każdej rodziny. Podsumowując, wiele osób ma tendencję do szacowania swojego budżetu w głowie i nie korzysta z narzędzi planowania finansowego ani nie próbuje zbudować funduszu awaryjnego.

  To wszystko dobrze i dobrze żyć w ramach swoich środków, ale ważne jest, aby nie żyć na granicy swoich finansowych ograniczeń. To wspaniały pomysł, aby oszczędzać na coś takiego jak wielkie wakacje lub nowy samochód, ale zawsze musisz starać się odłożyć trochę pieniędzy na niezbyt miłe rzeczy, takie jak nagły wypadek rodzinny, nieoczekiwany rachunek za weterynarza lub nieprzewidziane problem z twoim domem.

  Kiedy czeki były normą, dzieci uczono się zarządzać książeczką czekową, gdy tylko dostały pierwszą pracę. Wszystko było dokładne, ale w dzisiejszych czasach możesz śledzić swoje wydatki za pomocą aplikacji i narzędzi finansowych, które są bezpłatne i proste w użyciu. Ta dbałość o szczegóły pomaga w zaplanowaniu budżetu rodzinnego jako pieniędzy i może pomóc w planowaniu emerytury.

  Oferuje lepsze zrozumienie finansówJeśli zależy Ci na umiejętnościach związanych z finansami osobistymi, możesz lepiej zrozumieć pieniądze i ich wpływ na całe życie. Większość ludzi nie zna nawet własnej zdolności kredytowej.

  Nawet jeśli nie masz wielu linii kredytowych, ważne jest, aby przyzwyczaić się do sprawdzania swojej zdolności kredytowej.

  Pobierz bezpłatną aplikację monitorującą, taką jak Credit Sesame, aby zorientować się, co się dzieje i otrzymywać powiadomienia, gdy coś się zmieni w raporcie kredytowym.

  Najdokładniejsze informacje będą jednak pochodzić z Twojego prawdziwego raportu kredytowego. Raz w roku możesz zamówić to bezpłatnie.

  Ważne jest, aby zrozumieć, jak każdy aspekt algorytmu wpływa na ostateczny wynik i jak wpływa to na możliwość uzyskania niższych stóp procentowych od kredytów samochodowych, kredytów hipotecznych i kart kredytowych. Planując swoją finansową przyszłość, należy zacząć wcześnie.

  Chroni Cię przed niemożliwymi do zarządzania długamiNawet najbardziej znany geniusz finansowy może popełniać błędy finansowe. Nawet jeśli już masz trudności finansowe, unikanie błędów finansowych może być kluczem do przetrwania. Dzięki łatwości spłaty zadłużenia na karcie kredytowej i naliczenia opłat za debet, Twoje pieniądze mogą być zagrożone.

  Dlatego świadomość znaczenia finansów osobistych jest tak ważna, ponieważ mogą one naprawdę wpłynąć na Twoje życie i szczęście. Uzyskanie kolejnej karty kredytowej lub pożyczki może być zbyt kuszące, gdy sytuacja stanie się trochę trudna, ale najlepiej jest tego unikać za wszelką cenę.

  Nawet takie rzeczy, jak leasing samochodu zamiast bezpośredniego zakupu, mogą w końcu wrócić i cię ugryźć. Wprowadź odpowiednie plany, aby zagwarantować, że nigdy nie dojdziesz do punktu, w którym będziesz polegać na pożyczkach lub kredytach o wysokim oprocentowaniu.

  Powiększanie majątkuZnając się na finansach osobistych, możesz łatwo wykorzystać swoje aktywa (gotówkę), aby dalej rozwijać swoje imperium lub wartość netto.

  Odbywa się to zazwyczaj poprzez inwestowanie na giełdzie, w nieruchomości lub alternatywne opcje inwestycyjne.

  Wiele osób unika inwestycji, ponieważ nie rozumieją, jak one działają. Warto znaleźć doradcę finansowego, który pomoże Ci zacząć, lub skorzystać z bezpłatnych aplikacji do inwestowania.

  Ostatecznym celem powinno być stworzenie pasywnych źródeł dochodu, czyli pieniędzy, które przychodzą bez kiwnięcia palcem.

  Mogą to być inwestycje, odsetki na koncie oszczędnościowym, karty kredytowe typu cash back lub kilka innych pomysłów na pasywny dochód.

  Możesz liczyć na przyzwoitą emeryturę firmową, ale najlepiej nie polegać tylko na tym. Upewnij się, że planujesz swoją przyszłość, odkładając pieniądze na emeryturę.

  Bądź bardziej stabilny finansowoChociaż ludzie często chcą „oszczędzać więcej i „wydawać mniej, często łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Oto sposoby, dzięki którym możesz lepiej poznać finanse osobiste i robić to, co sugerują eksperci finansowi:

  • Oszczędzaj określoną kwotę każdego miesiąca: Niezależnie od tego, czy jest to ustalona kwota, czy określony procent miesięcznego dochodu, upewnij się, że co miesiąc odkładasz trochę pieniędzy na wysokooprocentowane konto oszczędnościowe i – co ważniejsze – zostaw je w spokoju. CIT Bank stanowi znakomity przykład tego, co możesz otrzymać w banku internetowym dzięki niesamowicie wysokiej RRSO i wyjątkowej obsłudze, więcej możesz dowiedzieć się tutaj.
  • Bądź na bieżąco : ważne jest, abyś się kształcił i był na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i informacjami, które mogą mieć wpływ na Twoją sytuację finansową. Przeczytaj najnowsze książki o finansach osobistych, weź udział w kursach szkoleniowych online i zawsze staraj się podnieść poziom znajomości finansów, aby uniknąć kłopotów. Skorzystaj z technologii: istnieje tak wiele aplikacji i witryn internetowych, które mogą znacznie ułatwić zarządzanie swoimi finansami. Jeśli jesteś samozatrudniony, oprogramowanie księgowe, takie jak Xero, może ułatwić prowadzenie firmy. Ponadto nie ma końca narzędzi do śledzenia finansów osobistych, które mogą pomóc Ci kontrolować swoje finanse, nawet jeśli nie musisz kiwnąć palcem. Nie przejmuj się konserwacją: czy to Twój dom, samochód, zwierzę domowe, czy nawet Ty sam, jeśli coś jest nie tak, daj się o tym przekonać raczej wcześniej niż później. O wiele łatwiej jest zarządzać mniejszymi kosztami konserwacji, niż wyrzucać pieniądze na ogromny rachunek awaryjny, gdy coś zostało za późno, aby łatwo naprawić. Unikaj corocznego odnawiania polis: wszyscy jesteśmy winni wykupienia ubezpieczenia domu, ubezpieczenia samochodu, dostawców gazu i energii elektrycznej itp., I po prostu pozwalamy na odnawianie polisy rok po roku. Ale szczerze? To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Zawsze są lepsze oferty i nigdy nie powinieneś pozwalać na automatyczne odnawianie się jakiejkolwiek polisy. Rozejrzyj się za najlepszą ofertą każdego roku i upewnij się, że nie przepłacasz.Wniosek dotyczący tego, dlaczego jest osobiste, jest ważny

   Chcesz być lepszy w finansach osobistych? Jest to możliwe, w każdej sytuacji, po prostu dowiedz się, dlaczego finanse osobiste są ważne, a będziesz mieć jedną rzecz mniej, o którą musisz się martwić.

   Ostatecznie, jeśli powyższe opcje nie działają, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy szukać pomocy, gdy jej potrzebujesz, czy to od przyjaciela, członka rodziny czy profesjonalisty.

   Nie pozwól sobie na żaden finansowy bałagan, z którego walczysz o wyjście. Istnieje wiele opcji, które pozwolą Ci stanąć na nogi i poprawić swoją finansową przyszłość.

   Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci wejść na drogę do stabilności finansowej.

   W liceach i na uczelniach powinny istnieć obowiązkowe zajęcia, które pomogą młodym ludziom zrozumieć grę finansową. Nierzadko zdarza się, że młodzi dorośli mają tysiące dolarów zadłużenia, zanim jeszcze skończą college z powodu pożyczek studenckich.

   Wiedza to podstawa.

   Każdy, kto chce lepiej radzić sobie z finansami osobistymi, musi poświęcić się nauce funkcjonowania w dziedzinie finansów.