Dlaczego niektóre konta nie pojawiają się w raporcie kredytowym

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Przeglądając raport kredytowy, możesz zauważyć, że niektóre konta finansowe się nie pojawiają. W niektórych sytuacjach możesz zobaczyć konta w raporcie kredytowym z jednego biura, ale nie w dwóch pozostałych. Mogą też istnieć konta, które nie pojawiają się w żadnym z raportów kredytowych w głównych biurach kredytowych. Jest na to kilka wyjaśnień, a wszystko opiera się na tym, jak działa sprawozdawczość kredytowa.

Konto było zbyt stare, aby je zgłosić

Konto, którego szukasz, mogło zniknąć z twojego raportu kredytowego albo z powodu przekroczenia limitu czasu raportowania kredytu, albo wygaśnięcia wewnętrznego limitu czasu raportowania biura informacji kredytowej dla tego typu konta.

Konta zamknięte w złym stanie, tj. Zaległości w płatnościach, gdy konto zostało zamknięte, znikną z raportu kredytowego po siedmiu latach. Opiera się to na limicie czasu raportowania kredytowego określonego w ustawie Fair Credit Reporting Act. Wcześniejsze  

Inne zamknięte konta wypadną z twojego raportu kredytowego po około 10 latach, w zależności od tego, jak długo biuro informacji kredytowej zdecyduje się zgłosić tego typu rachunki. Nie ma prawa, które określa, ile kont zamkniętych w dobrej kondycji musi spaść z raportu kredytowego. Wcześniejsze  

Firma nie zgłasza się do żadnego biura kredytowego

W świecie raportów kredytowych firmy decydują, które z trzech biur kredytowych (jeśli nie wszystkie) będą subskrybować. Twoje konto nie pojawi się w raporcie kredytowym, jeśli firma nie zapisze się do określonego biura informacji kredytowej. Wyjaśnia, dlaczego możesz zobaczyć konto tylko w jednym z raportów kredytowych, a nie w dwóch pozostałych.

Konto nie może być tradycyjnym kontem kredytowym. Do tej kategorii należą rachunki takie jak media, usługi kablowe, telefon, woda itp. W zależności od firmy i stanu niektóre media mogą zgłaszać się do biur informacji kredytowej, ale nie są do tego zobowiązane. Wcześniejsze  

Niestety, zaległe rachunki mogą być zgłaszane nawet wtedy, gdy regularne i terminowe płatności nie są zgłaszane. Dlatego ważne jest, aby płacić na czas, nawet jeśli nie widzisz konta w raporcie kredytowym.

Wiele płatności czynszu nie pojawia się w raportach kredytowych najemców, zwłaszcza jeśli wynajmujesz mieszkanie od mniejszego właściciela, który nie jest zarejestrowany w biurze informacji kredytowej. Konta z większymi firmami zarządzającymi nieruchomościami częściej pojawiają się w raporcie kredytowym Experian lub TransUnion. Historycznie rzecz biorąc, płatności czynszu nie pojawiały się w raportach kredytowych – z wyjątkiem przypadków poważnych zaległości płatniczych – więc nie zdziw się, jeśli historia wynajmu nie znajduje się w raporcie kredytowym.

Niektóre usługi stron trzecich będą współpracować z właścicielem lub firmą zarządzającą nieruchomością, aby zgłosić czynsz w Twoim imieniu, ale musisz wykupić abonament.

Jak niezgłoszone konta wpływają na Twoją zdolność kredytową

Wyniki kredytowe są obliczane wyłącznie na podstawie informacji zawartych w raporcie kredytowym w momencie generowania oceny kredytowej. Nie bierze pod uwagę tego, co znajdowało się na Twoim raporcie kredytowym w zeszłym roku lub nawet w zeszłym tygodniu. Jeśli konto nigdy nie pojawiło się w Twoim raporcie kredytowym, Twoja ocena kredytowa nie powinna być zmieniana w oparciu o Twoje zachowanie płatnicze na tym konkretnym koncie. Jednak możesz przegapić potencjalny wzrost zdolności kredytowej wynikający z terminowych płatności na koncie.

Z drugiej strony, Twoja zdolność kredytowa może wzrosnąć lub spaść (w stosunku do ostatniego sprawdzenia wyniku), jeśli konto spadnie z raportu kredytowego, na przykład z powodu przekroczenia limitu czasu na raportowanie kredytu. Trudno przewidzieć, w którą stronę pójdzie twoja zdolność kredytowa, ponieważ zależy to od konta, które spadnie i wszystkich innych informacji w raporcie kredytowym.

Firmy nie muszą zgłaszać się do biur informacji kredytowej; jest to całkowicie dobrowolne. Jeśli konto nie jest widoczne w raporcie kredytowym, a uważasz, że powinno, skontaktuj się z firmą, aby zapoznać się z jej zasadami dotyczącymi sprawozdawczości kredytowej. Być może na Twoim koncie wystąpił błąd, a firma może zaktualizować biura informacji kredytowej o prawidłowe informacje.