Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 11-17 grudnia 2017

Benzyna Pb98 za 4, 88-4, 99 zł/l, Pb95 za cztery, 56-4, 66 zł/l, oliwa napędowy ON za cztery, 48-4, 57 zł/l, autogaz LPG za 2, 12-2, 18 zł/l - wówczas prognozowane ceny paliw tygodniowo od 11 do 17 grudnia 2017 r. Podwyżki nie są przewidziane - to dobra wiadomość.

Analitycy e-petrol. pl oświadczają, że rynek ochłonął na decyzji OPEC. "Obawy rozwiały się zupełnie, a stan rzeczy pozostał niemal niezmieniony" - piszą. Ich zdaniem to porządny prognostyk na koniec roku kalendarzowego:

W okresie świątecznych wyjazdów chyba nie powinniśmy obawiać się specjalnie możności wzrostu cen, an minione prognozy wskazują wręcz w możliwość obniżania się tych.

Również Rafał Zywert z BM Reflex zwraca uwagę, że "rzeczywistość zadziwia nas pozytywnie":

Ubiegłoroczny grudzień upłynął pod emblematem wzrostu cen paliw, po tym roku jednak najbardziej prawdopodobny wydaje się harmonogram stabilizacji i niewielkich zmian cen do oporu roku.

Z danych BM Reflex wynika, że od połowy listopada ceny benzyny i oleju napędowego spadły przeciętnie o 6 groszy w litrze, a litr diesla jest średnio 2 małe pieniądze na litrze tańszy aniżeli przed rokiem.

Dane z Chin odwróciły styl na rynku ropy naftowej

Jacek Bakoński, analityk DM mBanku, podsumowuje mijający tydzień treściwie: pierwsza połowa dla handlujących na rynku ropy WTI okazała się wyjątkowo nieudana.

Brak nowych katalizatorów przemawiających za dalszym rozwojem cen surowca i intensywna przewaga pozycji długich stały się wystarczającym argumentem za blisko 2 dol. korektą.

Cenom nie pomogły również środowe dane z NA JUKATAN zgodnie, z którymi zapasy benzyny wzrosły aż na temat 6, 8 mln baryłek w ujęciu tydzień do tygodnia, podczas gdy spodziewano się liczby ponad dwukrotnie niższej.

Zwraca obserwację, że oficjalny raport DoE wskazał na dalszy niestrudzony wzrost produkcji ropy naftowej w USA. Osiągnął obecnie poziom 9, 7 mln baryłek dziennie. - Końcówka tygodnia to jednak częściowe odwrócenie opisywanego ruchu, dzięki któremu odmiana WTI skończyła tydzień powyżej poziomu 57 dol. za baryłkę - dodaje Bakoński.

Podkreśla, że jest to po dużej mierze wynik opublikowanych danych z Chin. - Import do Państwa Środeczka osiągnął w listopadzie poziom 9 milionów baryłek dziennie, co okazało się naczelną najwyższą figurą w opowieści i jest potwierdzeniem moce popytu - mówi analityk DM mBanku:

Poza tym, cenom pomogły doniesienia o możliwym strajku jednego wraz z związków zawodowych pracowników zatrudnionych w sektorze wydobywczym w Nigerii, która jest największym afrykańskim eksporterem surowca.

Z jednej strony coraz większa produkcja ropy w NA JUKATAN i bliskość tegorocznych szczytów, a z drugiej rzetelna kondycja światowej gospodarki i rosnący popyt przemawiają zbytnio pozostaniem cen WTI w przedziale 55 - 60 dol. za baryłkę przy najbliższym czasie.

Popularny

agencja Standard  Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus
Agencja Standard Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odmienna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA
Akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA

W reakcji na działania Centralnego Biura podróży Antykorupcyjnego dotyczące nieprawidłowości obok prywatyzacji Ciechu, akcje tej spółki straciły w środę ponad 5 proc.. Chwilowo zanurkował również indeks WIG20 (grupujące największe spółki).…...

adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego  Ze świata
Adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego Ze świata

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rzekł dziennikarzom w Strasburgu, iż ma nadzieję, iż kraje Unii Europejskiej wypracują kompromis w sprawie nazywanego pakietu drogowego. Ocenił, że szanse w to są większe niż w przypadku…...

afera gruntowa w Getin Noble Banku
Afera gruntowa w Getin Noble Banku

"We wszystkich interesie jest to, aby biznes gruntowy rozkręcić ASAP (z ang. tuz soon as posible a mianowicie red. ) i liczę tu w szczególności w Waszą pomoc. Na co nie…...