Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 8-14 maja 2017

Benzyna Pb98 za 4, 86-4, 97 zł/l, Pb95 za czterech, 55-4, 66 zł/l, silnik wysokoprężny ON za 4, 36-4, 48 zł/l, autogaz GAZOWĄ za 2, 07-2, 14 zł/l - to prognozowane ceny paliw w tygodniu od 8 do czternaście maja 2017 roku.

Analitycy e-petrol. pl spodziewają się dalszych spadków opłat na stacjach paliw. a mianowicie W najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą dalsze i to bardzo bezsporne zmiany do swoich cenników hurtowych - piszą Gabriela Kozan i Grzegorz Maziak w swoim komentarzu. Zmiany w rynku hurtowym mają szarpnąć za sobą obniżki wartości dla kierowców. Już po ostatnich dniach potaniał silnik wysokoprężny. Tym razem tańsza dzierży być również benzyna.

Łódzkie biuro maklerskie Reflex dodaje, że ponownie przeciętnie ceny paliw spadły dwóch do 4 groszy w litrze, ale niektórzy sprzedawcy obniżyli je nawet o kilkanaście groszy. - Przy II tygodniu maja spodziewamy się obniżek cen materiałów na stacjach w zakresie 5 – 10 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego. Ceny autogazu mogą spadać o w porządku. 2 – 3 gr/l - dodaje Urszula Cieślak.

Załamanie na branży ropy naftowej sprzyja tańszemu tankowaniu

Ceny ropy naftowej w mijającym tygodniu spadły na temat około 6 proc. a mianowicie Wracając do poziomów wraz z końca 2016 roku, dlaczego towarzyszyło silne umocnienie złotego względem dolara, co zwiastuje spadki cen paliw w stacjach - zauważa Kamil Maliszewski z DM mBanku. Radzi jednak się nimi nacieszyć i nie liczyć na długoterminową przecenę materiałów:

Gdyż wyprzedaż wraz z ostatnich tygodni, która dotknęła rynków surowcowych nie ma silnego uzasadnienia fundamentalnego. Postęp produkcji w USA w ostatnich miesiącach oczywiście zmniejszył presję na wzrosty wartości spowodowaną przez kartel OPEC, jednak porozumienie dotyczące cięć wydobycia zostanie przedłużone. Amerykańscy producenci przy rosnących kosztach finansowania ze względu na podwyżki stóp procentowych w USA, nie będą przy stanie w dłuższym okresie utrzymać rentowności przy kosztach wyraźnie poniżej 50 USD za baryłkę ropy WTI.

Pretekstem do spadków cen wydają się przy ostatnim czasie gorsze od czasu oczekiwań dane z chińskiej gospodarki, która odpowiada jednak jedynie za 13 proc. globalnego popytu i jej wpływ na równowagę globalną na rynku ropy mógłby być wyraźny tylko przy przypadku załamania gospodarki, których z pewnością nie powinno się się obecnie spodziewać.

Analityk DM mBanku dodaje, że spadkom cen ropy naftowej sprzyjają też dobre rezultaty amerykańskich spółek produkujących ropę łupkową. - Pokazują katalogów rentowność, jednak przy średnich powyżej 50 USD zbyt baryłkę, czyli ponad dziesięć proc. wyższych niż dziś - wyjaśnia.

Panika na rynku ropy. Udziałowcy uciekają w popłochu, a ceny surowca runęły

Popularny

braster rozpoczyna przegląd opcji strategicznych
Braster rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Zarząd spółki Braster poinformował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Notowana na warszawskiej giełdzie korporacja oferuje urządzenie do samodzielnego badania piersi, które odrzucić okazało się sukcesem rynkowym. Akcje spółki kosztują obecnie…...

brexit Paryż nowym centrum finansowym zamiast Londynu
Brexit Paryż nowym centrum finansowym zamiast Londynu

Paryż mógłby pochwycić miejsce Londynu jako znaczącego centrum finansowego. W reakcji na wynik referendum popierający Brexit, stolica Francji posiada zadziałać na instytucje świata finansów jak magnes. Zapowiedział to prezydent Francois…...

bochniarz komentuje zakaz handlu po niedzielę
Bochniarz komentuje zakaz handlu po niedzielę

Henryka Bochniarz, przewodnicząca Wskazówki Dialogu Społecznego uważa zakaz handlujących niedziel za złe rozwiązanie. Może ono zaburzać logistykę firm i bóg wie do końca, jak odbije się na całej gospodarce. Dlatego, według niej…...

boże Narodzenie 2017: wydatki przedsiębiorstw, bonusy świąteczne
Boże Narodzenie 2017: wydatki przedsiębiorstw, bonusy świąteczne

Pracownicy otrzymają z okazji świąt Bożego Narodzenia przeważnie od momentu 100 do 300 złotych. Natomiast 8 na 10 pracodawców planuje dla zatrudnionych różne niespodzianki świąteczne. Takie wnioski płyną spośród raportu…...