Bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku

Wynik finansowy Banku Handlowego rozczarował. W pierwszym kwartał 2017 roku jego zysk netto wyniesie 60 mln zł. To o 44 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - podała spółka w komunikacie z szacunkowymi danymi finansowymi.

Jak podał pula na taki poziom skonsolidowanego zysku netto największy działanie miały: jednorazowe zaksięgowanie ilości rezerwy na składkę na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków w ramach opłat dzięki rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (koszt ten nie będzie stanowił kosztu uzyskania przychodu) oraz niższy wynik w handlowych instrumentach finansowych jak i również rewaluacji.

Skonsolidowany raport banku za pierwszy trymestr 2017 roku zostanie opublikowany 28 kwietnia. Na wieść o słabszych wynikach notowania banku zaczęły spadać. Tuż po ogłoszeniu informacji akcje taniały nawet 5 proc. Potem kurs zaczął robić straty.

Foto: Stooq Bank Handlowy - notowania w dniu 10 kwietnia

Również w 2016 roku kalendarzowego Bank Handlowy nie zdołał poprawić swoich wyników. Jednak pocieszeniem jest dywidenda. Zielone blask dała już KNF.

- Zarząd Banku Handlowego (... ) otrzymał indywidualne zalecenie z Komisji Dozoru Finansowego potwierdzające, że bank spełnia kryteria kwalifikujące do wypłaty dywidendy w poziomie do 100 proc. profitu wypracowanego przez bank za 2016 r., które są określone w stanowisku KNF w sprawie polityki dywidendowej banków w 2017 r. z dnia 6 grudnia 2016 r. - napisano w raporcie.

Kilka dni temu zarząd Agencji bankowej Handlowego ogłosił, że rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 591, 9 mln złotych, tj. 98 proc. jednostkowego zysku netto. Oznacza to, że proponowana dywidenda na jedną akcję wynosiłaby czterech, 53 zł. Z zysku za 2015 r. Bank Handlowy przeznaczył dzięki dywidendę 611, 49 mln zł, co dało cztery, 68 zł na akcję.

Tagi: banki akcje wyniki finansowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?
Baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?

Rosyjski Gazprom zmienił koncepcję projektu terminalu do skraplania gazu ziemnego (LNG) po porcie Ust-Ługa nad Morzem bałtyckim. Firma planuje teraz powiązanie go z budową zakładów przetwarzania gazu. Rosyjskie publikatory podają, że…...