Jak długo trwa akceptacja karty kredytowej

Jak długo trwa akceptacja karty kredytowej
16 października 2020

Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Firma UponArriving nawiązała współpracę z CardRatings w zakresie obsługi produktów kart kredytowych. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

Wiele osób zadaje pytanie „ile czasu zajmie otrzymanie karty kredytowej?” Zazwyczaj próbują zrozumieć jedną z dwóch rzeczy:

  • Ile czasu zajmie bankowi zatwierdzenie mnie do karty kredytowej?
  • Ile czasu zajmie mi otrzymanie karty kredytowej z banku?

W tym artykule omówię oba te pytania i przedstawię nieco proces, abyś wiedział, czego się spodziewać, składając wniosek o kartę kredytową.

Spis treści

Na wypadek, gdybyś nie miał dużego doświadczenia w aplikowaniu o karty kredytowe, najpierw przedstawię ci, jak przebiega ten proces. Skoncentruję się na aplikacjach o karty kredytowe online, ale pamiętaj, że możesz również ubiegać się o karty kredytowe w oddziałach banku, telefonicznie lub pocztą (w większości przypadków polecam robić to online, chociaż czasami banki mają specjalne oferty w oddziałach).

Większość aplikacji dotyczących kart kredytowych wymaga podania kilku podstawowych informacji. Często obejmuje to takie szczegóły, jak:

  • Twoje imię
  • Data urodzenia
  • Adres
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Numer ubezpieczenia społecznego
  • Dochód (upewnij się, że wiesz o dostępnym dochodzie)
  • Dodatkowe informacje, takie jak aktywa, konta oszczędnościowe itp.

Jak długo trwa wypełnienie wniosku o kartę kredytową? Często możliwe jest wypełnienie całego wniosku o kartę kredytową w ciągu kilku minut. Jeśli masz już konto w niektórych bankach, możesz automatycznie wypełnić wniosek o kartę kredytową, co może zająć kilka sekund.

Po wypełnieniu wniosku należy złożyć wniosek.

Zazwyczaj przetwarzanie wniosku o kartę kredytową zajmuje około 30 do 60 sekund (w tym czasie sprawdzany jest raport kredytowy, prawdopodobnie w przypadku trudnego zapytania).

Najlepiej w ogóle nie dotykać urządzenia podczas przetwarzania wniosku o kartę kredytową, ponieważ czasami możesz spowodować zduplikowanie aplikacji, próbując odświeżyć stronę lub wrócić. Po prostu usiądź na chwilę i poczekaj na swoją decyzję.

Czasami, gdy ubiegasz się o kartę kredytową, otrzymasz natychmiastową decyzję. Może to być aprobata lub odmowa. W takim przypadku powinieneś natychmiast zobaczyć, że zostałeś zatwierdzony lub odrzucony na ponownie załadowanej stronie wniosku. Zwykle pokazuje się również Twój limit kredytu, ale nie zawsze (zawsze możesz zadzwonić i zapytać).

Jeśli zostałeś zatwierdzony, możesz otrzymać natychmiastowy numer karty kredytowej i być może łącze, które możesz kliknąć, aby założyć konto online. W innych przypadkach możesz po prostu poczekać na wiadomość e-mail w skrzynce odbiorczej, aby skonfigurować konto.

(Jeśli masz szczęście otrzymać natychmiastowy numer karty kredytowej, zrób zrzut ekranu lub zapisz ten numer, ponieważ możesz nie mieć do niego dostępu po zamknięciu tej strony).

Jeśli natychmiast odmówiono ci, nadal powinieneś spróbować ponownie rozważyć. Ponowne rozpatrzenie (zwane również „rozpoznaniem”) ma miejsce, gdy próbujesz przekonać przedstawiciela banku do odrzucenia odrzucenia lub zatwierdzenia cię do karty. Nie zawsze jest to możliwe, ale w wielu przypadkach można skłonić bank do zmiany decyzji. Przeczytaj więcej o linii ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase tutaj.

Zwykle możesz po prostu podać im swój numer PESEL, dzwoniąc do zwiadu, ale czasami możesz również zanotować numer identyfikacyjny wniosku i podać go agentowi banku przez telefon.

Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej decyzji, prawdopodobnie Twoja aplikacja przeszła do trybu oczekiwania. Nie zawsze jest to zły znak, więc nie panikuj, jeśli tak się stanie.

W niektórych przypadkach bank może po prostu mieć zaległości w składaniu wniosków i przetworzenie wniosku może zająć im trochę więcej czasu. Jeśli przejdziesz do trybu oczekiwania, możliwe, że otrzymasz decyzję w ciągu kilku godzin lub dni, ale czasami może to zająć kilka tygodni. Zwykle jest to tylko gra czekania.

Uwaga: jeśli złożyłeś podanie w weekend, istnieje szansa, że ​​nie otrzymasz odpowiedzi aż do pierwszego następnego dnia roboczego, więc jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na natychmiastowe decyzje, postaram się złożyć wniosek w dni powszednie.

Niektóre banki zdecydują, że chcą przeprowadzić dodatkową kontrolę bezpieczeństwa lub weryfikację, co może spowodować, że Twoja aplikacja stanie się oczekująca. W takiej sytuacji może być konieczne skontaktowanie się z bankiem i udzielenie odpowiedzi na kilka podstawowych pytań zabezpieczających. Po pomyślnym udzieleniu odpowiedzi na te pytania, często są w stanie rozpatrzyć Twoją aplikację i być może będziesz w stanie otrzymać decyzję we właściwym czasie.

Niestety, czasami wniosek o kartę kredytową przechodzi w stan oczekiwania, kiedy faktycznie odmawia się wydania karty kredytowej. Wiele banków ma specjalne narzędzia do sprawdzania statusu, za pomocą których można uzyskać najnowsze informacje na temat wniosku o kartę kredytową. Często te narzędzia do sprawdzania statusu będą aktualizowane na długo przed otrzymaniem wiadomości e-mail lub telefonu z banku w sprawie Twojego wniosku.

Po zatwierdzeniu karty kredytowej możesz się zastanawiać, jak długo będziesz musiał czekać na przybycie karty. Cóż, jak już wspomniano, czasami możesz uzyskać natychmiastowy numer karty kredytowej, więc czasami nie musisz w ogóle czekać.

Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową premium, istnieje duża szansa, że ​​możesz ją bezpłatnie przyspieszyć. Na przykład otrzymałem swoją kartę American Express Platinum Card w ciągu dwóch dni od jej zatwierdzenia. Czasami, jeśli możesz wyrazić szczególną potrzebę dostawy, bank będzie bardziej skłonny do przyspieszenia wydania karty. Ponadto niektóre banki, takie jak Barclays, pobierają opłatę w wysokości 15 USD za przyspieszenie przyspieszenia karty, więc nie zawsze jest ona bezpłatna.

Jeśli Twoja karta kredytowa nie jest przyspieszana, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać od 1 do 3 tygodni, aby ją otrzymać. Zwykle otrzymuję nowe karty kredytowe w ciągu około 10 dni roboczych. Jednak w przypadku niektórych banków, takich jak Citibank, otrzymanie mojej karty zajęło kilka tygodni.

Jeśli jesteś zmuszony czekać bardzo długo na otrzymanie karty, powinieneś złożyć skargę do banku na ten czas i może on zaoferować Ci kilka punktów za darmo. Ponadto wiele kart jest w dyskretnych kopertach, więc upewnij się, że nie wyrzucasz żadnej ogólnej koperty, ponieważ karta może znajdować się w środku.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, możesz złożyć wniosek i otrzymać zatwierdzenie karty w ciągu kilku minut i otrzymać kartę w ciągu kilku dni. Istnieje jednak duża szansa, że ​​nie otrzymasz natychmiastowej zgody i w przypadku większości kart prawdopodobnie będziesz musiał poczekać około 1 do 3 tygodni, aby otrzymać je pocztą.

Kluczem jest zachowanie jak największej cierpliwości i konsekwentne sprawdzanie stanu swojej karty kredytowej, aby zobaczyć, jaka jest ostatnia decyzja.

Firma UponArriving nawiązała współpracę z CardRatings w zakresie obsługi produktów kart kredytowych. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart. Reklamodawca bankowy nie udziela ani nie zleca odpowiedzi. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego.