Jak odblokować kredyt w Experian

Jak odblokować kredyt w Experian
Category: Raport Kredytowy
16 października 2020

Zamrażasz kredyt w raporcie kredytowym Equifax.

Twoje zamrożenie zabezpieczeń ogranicza dostęp do raportu kredytowego Equifax w celu przedłużenia kredytu na Twoje nazwisko.

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt, możesz tymczasowo znieść lub trwale usunąć zamrożenie zabezpieczeń.

Co musisz wiedzieć

Jeśli nie utworzę konta lub nie mam ukończonych 18 lat, czy są inne sposoby na zamrożenie zabezpieczeń?

Aby utworzyć konto myEquifax , musisz mieć ukończone 18 lat.

Odwiedź dział obsługi klienta, aby dowiedzieć się, jak przesyłać zapytania telefonicznie lub pocztą.

Rodzice, opiekunowie prawni lub inne osoby posiadające pełnomocnictwo mogą zawiesić zabezpieczenia raportów kredytowych Equifax dotyczących nieletnich poniżej 16 roku życia.

Co to jest zamrożenie zabezpieczeń?

Zamrożenie zabezpieczeń to jeden krok, który możesz podjąć, aby uniemożliwić dostęp do raportu kredytowego Equifax w celu otwarcia kont kredytowych, z pewnymi wyjątkami. Zamrożenia są regulowane przez władze federalne. Aby zamrozić inne raporty kredytowe, musisz skontaktować się bezpośrednio z Experian i TransUnion.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt, konieczne jest zniesienie blokady bezpieczeństwa. W Equifax możesz zarządzać swoim zamrożeniem online za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła po utworzeniu konta myEquifax.

Możesz również zarządzać zamrożeniem przez telefon: zadzwoń do nas pod numer (888) 298-0045. Będziesz musiał podać pewne informacje, aby zweryfikować swoją tożsamość. Będziesz mieć również możliwość otrzymania jednorazowego kodu PIN w wiadomości tekstowej lub odpowiedzi na pytania na podstawie informacji zawartych w raporcie kredytowym Equifax w celu weryfikacji tożsamości. Umieszczanie, podnoszenie i usuwanie zamrożenia zabezpieczającego jest bezpłatne.

W jaki sposób upoważniona osoba może zamrozić zabezpieczenia na raporcie kredytowym Equifax członka czynnej służby wojskowej?

Aby zablokować zabezpieczenia w raporcie kredytowym Equifax członka czynnej służby wojskowej, będziesz musiał przedłożyć dowód jego tożsamości wraz ze swoją oraz dowód, że jesteś jego upoważnionym przedstawicielem. Pobierz i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w formularzu wniosku o zamrożenie rodzin wojskowych.

Jak mogę zamrozić raport kredytowy Equifax osoby niepełnosprawnej lub osoby niepełnoletniej?

Aby zamrozić raport kredytowy Equifax osoby nieletniej (poniżej 16 roku życia), będziesz musiał przedstawić dowód jej tożsamości wraz ze swoją oraz dowód, że jesteś ich upoważnionym przedstawicielem. Pobierz i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w formularzu wniosku o niewielkie zawieszenie.

Aby zablokować zabezpieczenia w raporcie kredytowym Equifax niepełnosprawnej osoby dorosłej, będziesz musiał przedstawić dowód jej tożsamości wraz ze swoją oraz dowód, że jesteś jej upoważnionym przedstawicielem. Pobierz i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w formularzu wniosku o zamrożenie osoby niepełnosprawnej.

Aby dodać zamrożenie bezpieczeństwa do raportów kredytowych TransUnion lub Experian dla niepełnosprawnej osoby dorosłej lub nieletniego, będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z tymi biurami.

Do kradzieży tożsamości dochodzi, gdy ktoś kradnie Twoje dane osobowe, zazwyczaj w celu przejęcia Twojego kredytu i wykorzystania go do otwarcia nowych kont kredytowych.

Każdy z nich może pomóc lepiej chronić Twoje dane osobowe, ale to nie to samo. Przyjrzyjmy się bliżej, jak one działają.

Czasami konsumenci nie mogą całkowicie ochronić się przed wyrafinowanymi taktykami, których złodzieje tożsamości używają, aby zdobyć poufne informacje osobiste i finansowe.