Kto akceptuje kryptowaluty? Whole Foods, Bed Bath & Beyond i Ulta wśród sprzedawców detalicznych

17 lutego 2021

13 maja 2019/17: 52 / MoneyWatch

 • Whole Foods, Bed Bath & Beyond oraz inni główni sprzedawcy detaliczni akceptują płatności w postaci bitcoinów, eteru i innych kryptowalut.
 • Kupujący, którzy zarejestrują się w ograniczonej premierze aplikacji SPEDN firmy Flexa, mogą używać kryptowaluty do robienia zakupów w 15 sklepach.Chociaż kryptowaluta jeszcze nie weszła do głównego nurtu, zwolennicy twierdzą, że powszechne stosowanie sprawi, że transakcje będą tańsze, prywatne i odporne na oszustwa.Masz ochotę wydać bitcoiny na poranną filiżankę kawy lub zakupy w porze kolacji? W znacznym przesunięciu w kierunku użyteczności konsumenckiej Amerykanie mogą wkrótce używać kryptowaluty do płacenia za zakupy w głównych sprzedawcach detalicznych, takich jak Whole Foods i Bed Bath & Beyond.

  Globalna sieć płatności Flexa ogłosiła w poniedziałek, że ogłosiła partnerstwo z 15 sprzedawcami detalicznymi, aby akceptować płatności kryptowalutowe. Wśród akceptowanych walut dla kupujących, którzy mają aplikację SPEDN, są bitcoin, bitcoin cash, ether i dolary Gemini.

  Inni sprzedawcy detaliczni akceptujący płatności oparte na kryptowalutach to Barnes & Noble, Baskin Robbins, Crate & Barrel, Express, GameStop, Lowe’s, Nordstrom, Regal Cinemas i Ulta. Aplikacja SPEDN jest na razie ograniczona do uczestników konferencji poświęconej kryptowalutom Consensus, ale stanie się szerzej dostępna po zaproszeniu w Apple App Store w przyszłym tygodniu.

  Otrzymuj najświeższe wiadomości do swojej skrzynki odbiorczejKupujący w uczestniczących sprzedawcach mogą załadować swoje cyfrowe zasoby do portfela SPEDN i zeskanować kod kreskowy aplikacji przy kasie. Flexa przelicza kryptowalutę na dolary amerykańskie dla sprzedawcy.

  „To pierwszy prawdziwy przykład zdecentralizowanych globalnych płatności detalicznych, które mogą uczynić handel bardziej wydajnym i dostępnym dla miliardów obywateli na całym świecie – powiedział w oświadczeniu współzałożyciel i dyrektor generalny Flexa, Tyler Spalding Flexa. Założona w 2018 roku firma Flexa w kwietniu zebrała 14,1 miliona dolarów finansowania przed uruchomieniem.

  Wpisz „stablecoin

  Flexa ogłosiła również, że współpracuje z wirtualną wymianą walut Gemini w celu świadczenia usług depozytariusza dla swoich aktywów. Crypto startup, założony przez milionerów bitcoinów, bliźniaków Winklevoss, sprzedaje dolara Gemini jako „stablecoin. To ogólny termin na aktywa cyfrowe przypięte do waluty fiducjarnej, takiej jak dolar amerykański. Dolary Gemini są ubezpieczone przez Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku.

  Popularne wiadomości
 • Jaki jest status drugiej kontroli bodźca 1200 USD?
 • 7 wniosków z raportu NYT na temat zeznań podatkowych TrumpaApple przedstawia iPhone’a 12 i HomePod MiniDlaczego rozmowy telefoniczne w więzieniu są tak drogie?Odbiorcy ubezpieczenia społecznego otrzymają dodatkowe 20 USD miesięcznie w 2021 rPodczas gdy zwolennicy kryptowalut opowiadają się za powszechnym wykorzystaniem aktywów cyfrowych, twierdząc, że transakcje są niedrogie, prywatne i odporne na oszustwa, kryptowaluta jeszcze nie przedostała się do głównego nurtu.

  Oprócz braku zrozumienia przez konsumentów, wyceny kryptowalut są często niestabilne, co utrudnia ich wykorzystanie w codziennych transakcjach. Na przykład, u szczytu bańki bitcoinowej, cena tej waluty cyfrowej gwałtownie wzrosła do 19,500 USD, zanim straciła ponad 80 procent swojej wartości w 2018 roku, co spowodowało, że bitcoin stał się krach aktywów w księgach rekordów.

  Podczas gdy eksperci od kryptowalut zwracają się do stablecoinów jako sposobu na zwiększenie spójności rynku walut cyfrowych, krytycy twierdzą, że w przeszłości stablecoiny zawiodły i mogą nie być wymienialne na obiecaną kwotę.

  Pierwsza publikacja: 13 maja 2019/17: 52

  2019 CBS Interactive Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.