Hillary Clinton przegrała wybory prezydenckie w USA

Hillary Clinton jest pokonana przez Donalda Trumpa w wyścigu do Białego Domu, przegrywając jedną z najbardziej zaciętych kampanii wyborczych w historii.

Tuż po godz. 2. trzydziestu wschodnioamerykańskiego czasu, republikański aspirant Donald Trump został zwycięzcą wyborów prezydenckich w NA JUKATAN. Właśnie wtedy w prognozach przekroczył liczbę 270 głosów Kolegium Elektorskiego, niezbędnych do zdobycia prezydentury.

Była sekretarz stanu, Hillary Clinton, straciła poparcie w takich stanach jak Wisconsin, Ohio, Pennsylwania i Floryda, co fatalnie wróżyło jej staraniom o Biały Dom.

Clinton telefonicznie pogratulowała Trumpowi wygranej. Nie potrzebowała wystąpić przed tłumem zgromadzonym na jej wieczorze wyborczym w Jacob Javitz Center na Manhattanie.

Szef jej kampanii, John Podesta, powiedział sympatykom Clinton, aby wrócili do domów jak i również „poczekali chwilę dłużej” i że sztab „dziś w porze wieczoru nie będzie miał obecnie nic do powiedzenia”.

Clinton spodziewała się ataków, ale nie aż tak brutalnych

Droga Clinton do prezydentury okazała się znacznie trudniejsza, niż przypuszczano z początku 2016 roku. Mimo iż spodziewano się kontrowersji wraz ze strony republikanina. Ataki Trumpa przeciwko Hillary Clinton zostały jednymi z najbardziej brutalnych w politycznej historii Stanów Zjednoczonych.

W trakcie debaty prezydenckiej Trump groził Hillary Clinton więzieniem zbytnio korzystanie z prywatnego serwera e-mail w czasie, kiedy była sekretarzem stanu. W jego wiecach aż wrzało, gdy tłum skandował „zamknąć ją”.

Trump atakował jej wcześniejsze decyzje polityczne, podważał jej stan, wypominał seksualny skandal jej męża - nawet gdy wyciekły nagrania dotyczące jego prywatnego seks-skandalu z molestowaniem kobiet w 2005 roku. Ekipa kobiet zgłosiła się, zachowując, że Trump je molestował.

Przegrana Hillary Clinton w wyborach prezydenkich mimo przewagi w sondażach

Clinton musiała poradzić sobie ze śledztwem FBI dotyczącym jej afery e-mailowej, z której została oczyszczona w lipcu. W październiku szef FBI, James Comey, ogłosił, że wyciekły nowe e-maile, które śledczy muszą znów przeanalizować - na mniej niż dwa tygodnie przed wyborami. Ta kwestia zakończyła się pomyślnie gwoli Clinton dopiero dwa dni przed głosowaniem.

Kolejny problem byłej sekretarz postaci to długa lista e-maili ujawnionych przez WikiLeaks i hakerów z serwerów Democratic National Committee, osobistego konta bankowego szefa jej kampanii Johna Podesty. Jedna z informacje zawierała zapis przemówienia Clinton na Wall Street, w którym zdradziła, że posiada „publiczne” i „prywatne” preferencje.

Choć Clinton znalazła poparcie swojej partii, jakim sposobem również wielu niezależnych prominentów, a nawet republikanów, jakim nie po drodze z agresywną kampanią Trumpa, nie była w stanie przezwyciężyć trudności czekających na aspiranta w trakcie kampanii.

Z tak nieprzewidywalnym rywalem, Clinton utrzymywała jednak przewagę w sondażach przez znaczną część kampanii. Ale przy dniu wyborów okazało się, że to wszystko na marne.

Tagi: Hillary Clinton wybory prezydenckie przy USA Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Popularny

białoruś nie chce naszej wieprzowiny. Od dziś zakaz wwozu  Informacje
Białoruś nie chce naszej wieprzowiny. Od dziś zakaz wwozu Informacje

Białoruś wprowadza od czwartku zakaz wwozu i tranzytu wieprzowiny z Polski w związku z wykryciem na terenie polski przypadku afrykańskiego pomoru świń – poinformował tegoż dnia przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Rolnictwa.…...

bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku  Informacje
Bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku Informacje

Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą tworzyć znaczące ryzyko" Kryptowaluty nieoczekiwanie tracą na wartości Jaki będzie 2018 rok po gospodarce? Sprawdź prognozy Udany…...

bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.
Bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.

7, 5 proc. - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To na temat 0, 2 pkt. proc. mniej niż miesiąc…...

bIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych
BIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych

Pomimo zaostrzenia przepisów kodeksu karnego, wymierzonych w niepłacących na dzieci, w pierwszym półroczu 2018 roku tylko przy kwietniu odnotowano nieznaczny zmniejszenie liczby dłużników alimentacyjnych. Dodatkowo tendencja jest wzrostowa a mianowicie poinformował BIG…...