Przewodnik po wyborze pożyczek na sprzęt biznesowy

Przewodnik po wyborze pożyczek na sprzęt biznesowy
16 października 2020

Potrzebujesz finansowania na sprzęt biznesowy? Oto, co musisz wiedzieć o wyborze pożyczki na sprzęt biznesowy.

Jako właściciel firmy zdajesz sobie sprawę, że posiadanie odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy, ale utrzymywanie jego sprawności i aktualności może być kosztowne.

Finansowanie wyposażenia może pomóc w rozwoju firmy, przy jednoczesnym zachowaniu gotówki potrzebnej na wynagrodzenia, czynsz i koszty marketingu. Dowiedz się, jak działa wypożyczanie sprzętu, jakie są korzyści i jak uzyskać odpowiednią pożyczkę na sprzęt dla swojej firmy.

Od redakcji: Szukasz odpowiedniej pożyczki dla swojej firmy? Wypełnij poniższy kwestionariusz, aby nasi partnerzy dostawcy skontaktowali się z Tobą w sprawie Twoich potrzeb.

Co to jest pożyczka na sprzęt biznesowy?

Pożyczka na sprzęt biznesowy, czyli finansowanie wyposażenia, zapewnia firmom środki finansowe potrzebne do modernizacji lub naprawy sprzętu używanego do codziennych zadań biznesowych. Kwalifikujący się sprzęt obejmuje urządzenia, pojazdy i elektronikę, taką jak komputery. Umowa pożyczki na sprzęt zwykle nie może być wykorzystana na płacę, obsługę nieruchomości, obsługę zadłużenia ani na inne wydatki.

Po zatwierdzeniu wniosku o pożyczkę i otrzymaniu finansowania rozpoczynasz spłatę pożyczki, która obejmuje całkowity koszt sprzętu oraz odsetki w ustalonym okresie. Po całkowitej spłacie kredytu terminowego stajesz się właścicielem sprzętu.

Jakie są korzyści z wypożyczenia sprzętu?

Według Stowarzyszenia Leasingu i Finansów Sprzętu 78% firm w USA finansuje swój sprzęt, niezależnie od wielkości firmy i branży. Oto kilka powodów, dla których tak wiele firm wybiera ten rodzaj finansowania:

  Własność. Po całkowitej spłacie pożyczki stajesz się właścicielem sprzętu. Pożyczki na sprzęt biznesowy są szczególnie pomocne w przypadku większych zakupów, takich jak sprzęt AGD i meble, które możesz zlikwidować, gdy zajdzie potrzeba modernizacji.

Rezerwy gotówkowe. Jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy, pożyczka na sprzęt pozwoli Ci skierować swój przepływ gotówki na inne wydatki biznesowe, takie jak płace, czynsz i reklama.

Zwiększenie przychodów. Jeśli masz pewność, że nowe urządzenie zwiększy Twoją sprzedaż (np. Dodatkowy piec w piekarni, który pozwoli Ci wyprodukować więcej towarów do sprzedaży), możesz zwiększyć swoje przychody przy jednoczesnym utrzymaniu kapitału obrotowego.

Łatwe zatwierdzenie. Chociaż uzyskanie niektórych kredytów biznesowych może być trudne dla małych firm, pożyczki na sprzęt mają wbudowane zabezpieczenie, co oznacza, że ​​pożyczkodawcy są wygodniejsi w zatwierdzaniu wnioskodawców z małych firm.

Brak zaliczki. Ponieważ pożyczki na sprzęt zazwyczaj wykorzystują zakupiony sprzęt jako zabezpieczenie, często można sfinansować 100% sprzętu bez zaliczki.

Przewaga konkurencyjna. Musisz konserwować i aktualizować sprzęt swojej firmy, jeśli chcesz wyróżniać się na tle konkurencji. Finansowanie wyposażenia sprawia, że ​​modernizacja lub wymiana sprzętu jest bardziej przystępna cenowo w najbliższej perspektywie, ponieważ zapewnia elastyczność płatności w czasie.

Stałe stawki. Pożyczki na sprzęt biznesowy ze stałym oprocentowaniem pozwalają na zablokowanie niskiego oprocentowania. Może to być bardziej opłacalne niż pożyczka o zmiennej stopie procentowej, jeśli stopy procentowe wzrosną w czasie trwania kredytu.

Koszty powiązane. Czasami nowy sprzęt wymaga profesjonalnej instalacji i regularnej konserwacji. Pożyczka na sprzęt może uwzględniać te dodatkowe koszty, łącząc je w łączną kwotę pożyczki.

Ulgi podatkowe. Zakup nowego sprzętu jest wydatkiem biznesowym i często może zostać odpisany jako odliczenie z sekcji 179. Dotyczy to również sprzętu zakupionego w ramach wypożyczenia sprzętu. Jeśli Twój sprzęt się kwalifikuje, możesz odpisać 100% wartości zakupu – do 500 000 USD – od podatku za dany rok, co obniża Twoje zobowiązanie podatkowe.

Niższe koszty miękkie. Miękkie koszty obejmują opłaty i dostawę. W zależności od pożyczkodawcy możesz uzyskać do 25% pokrycia kosztów miękkich. Skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby sprawdzić, czy dana pożyczka obejmuje jakiekolwiek opłaty miękkie.

 • Elastyczne płatności. Czy dochody Twojej firmy ulegają wahaniom? W zależności od pożyczkodawcy możesz mieć możliwość ustalenia elastycznego harmonogramu spłat i wyboru, czy spłacać miesięcznie, kwartalnie, sezonowo, czy nawet rocznie.
 • Jacy pożyczkodawcy oferują pożyczki na sprzęt?

  Istnieją cztery główne miejsca, w których można ubiegać się o pożyczkę na sprzęt: banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe, pożyczkodawcy internetowi i sprzedawcy sprzętu. Wszyscy pożyczkodawcy mają różne warunki i opcje pożyczki.

  Wybór instytucji finansowej, której ufasz iz którą masz już relacje, to najlepszy sposób na negocjowanie korzystnych warunków płatności i uzyskanie szybkiej zgody.

  Czy pożyczkodawcy sprzętu biznesowego wymagają zabezpieczenia?

  W zależności od umowy pożyczki istnieje możliwość wykorzystania finansowanego przez Ciebie sprzętu jako zabezpieczenia. Wówczas, jeśli nie możesz dokonać płatności za sprzęt, pożyczkodawca może przejąć jego własność.

  Alternatywnie, niektóre pożyczki na sprzęt mogą wymagać podpisania gwarancji osobistej lub wyrażenia zgody na ogólny zastaw. Jeśli nie spłacasz swoich pożyczek i podpisałeś poręczenie osobiste, musisz samodzielnie przejąć spłaty pożyczki, w przeciwnym razie pożyczkodawca przejmie własność majątku osobistego. Lub, jeśli podpisałeś ogólny zastaw, daje to pożyczkodawcy prawo do przejęcia aktywów biznesowych, które mogą obejmować sprzęt, który finansujesz, i ewentualnie inne przedmioty, jeśli nie dokonasz wymaganych spłat pożyczki.

  Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz się zabezpieczyć pożyczkę, przed podpisaniem umowy i wyrażeniem zgody na jej warunki ważne jest, aby przeczytać drobny druk. [Przeczytaj powiązany artykuł: Czy warto rozważyć pożyczki oparte na aktywach? ]

  Jak uzyskać pożyczkę na sprzęt?

  Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki biznesowej, istnieją pewne wymagania, które Twoja firma musi spełnić, aby się zakwalifikować. Chociaż niektóre wymagania mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, następujące wymagania są powszechne w przypadku zabezpieczenia pożyczki na sprzęt:

  • Ocena kredytowa. Dobra ocena kredytowa jest niezbędna do uzyskania pożyczki w celu rozszerzenia działalności. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową, otrzymasz niższe oprocentowanie i lepsze warunki kredytu.
  • Plan biznesowy. Będziesz musiał dostarczyć pożyczkodawcy szczegółową propozycję celów swojej firmy, rocznych przychodów i liczby lat prowadzenia działalności. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają, aby pożyczkobiorcy prowadzili działalność przez określoną liczbę lat i osiągali roczny próg przychodów.
  • Przepływ gotówki. Pożyczkodawca będzie potrzebował bilansu, który pomoże ocenić Twoje przychody i wydatki oraz określić, czy masz wystarczające przepływy pieniężne, aby spłacić pożyczkę. Jeśli nie masz działu księgowości, rozważ zatrudnienie CPA, aby uporządkować dokumenty, co może zwiększyć Twoje szanse na terminowe zatwierdzenie.
  • Osobiste finanse. Oprócz dostarczenia bilansów firmy może być konieczne przedstawienie informacji dotyczących finansów osobistych.
  • Osobiste ré sumé. Wszyscy pożyczkodawcy docenią zaktualizowaną sumę osobistą dołączoną do wniosku o pożyczkę. Pomaga ci połączyć się z pożyczkodawcą, zapewnia wgląd w twoją postać i wspiera dokumenty biznesplanu.

  Czy powinieneś finansować lub leasingować sprzęt biznesowy?

  W przypadku uzyskania zgody na pożyczkę na sprzęt zakupiony sprzęt służy jako zabezpieczenie. Kiedy spłacasz pożyczkę w całości, Twoja firma jest właścicielem sprzętu.

  Jeśli masz trudności z zakwalifikowaniem się do pożyczki na sprzęt, leasing sprzętu może być alternatywą do rozważenia, ponieważ często łatwiej jest się zakwalifikować, jeśli masz problemy z przepływem środków pieniężnych lub kredytem biznesowym. Gdy leasing kończy się po określonym czasie, możesz zakupić sprzęt, odnowić leasing lub zakończyć leasing bezpośrednio od firmy leasingowej.

  Decydując się na leasing, masz do wyboru dwie główne opcje: leasing operacyjny i leasing kapitałowy. Leasing operacyjny oferuje niską miesięczną opłatę, a na koniec okresu leasingu będziesz mógł kupić sprzęt za godziwą wartość rynkową.

  Leasing kapitałowy wymaga wyższych miesięcznych rat i odzwierciedla strukturę kredytu. Po zakończeniu dzierżawy można kupić sprzęt niewielkim kosztem, czasem nawet 10% ceny detalicznej. [Przeczytaj powiązany artykuł: Pożyczka lub leasing sprzętu: która opcja jest dla Ciebie odpowiednia?]