Co należy zrobić przed pójściem spać?

Ostania rzecz, którą robisz przed pójściem spać ma istotny wpływ dzięki twój humor i poziom energii następnego dnia. Niejednokrotnie potrafi też wpłynąć dzięki jakoś i długość snu.

Ludzie sukcesu pojmują, jak duże znaczenie w osiągnaniu założonych celów dzierży ich zdrowie psychiczne jak i również fizyczne, dlatego dbają na temat odpowiednią ilość snu. Wielu z nich ma nawet specjalne rytuały, które pomagają im zadbać na temat dobry sen i pozytywną energię od samego samego rana. Co ludzie sukcesu wykonują przed snem?

1. Czytają

Foto: The White House / Handout / Getty Images

Wielu ludzi sukcesu czyta tuż przed zaśnięciem. Prezydent USA Barack Obama jak i również Bill Gates często potwierdzają w wywiadach, że czytają codziennie przed pójściem spać co najmniej przez pół godziny.

Michael Kerr, międzynarodowy mówca biznesowy i autor licznych książek twierdzi, że wielu liderów przy biznesie traktuje czytanie jak czynność istotną i jawnie niepodlegającą żadnym negocjacjom. Wpisują nawet tę czynność w swój codzienny kalendarz.

- To nie musi stanowić lektura stricte biznesowa. Dużej liczby ludzi czerpie inspiracje spośród różnych źródeł, bo wówczas pomaga im być w wyższym stopniu kreatywnymi i urozmaica katalogów różne pasje – twierdzi Kerr.

2. Przestają pracować

Foto: Michael Coté / Flickr

Jak tłumaczy Kerr, niezależnie od tego, co konkretnie ludzie sukcesu robią przed snem, przenigdy nie jest to praca. Nikt z nich nie sprawdza maili ani nie zaakceptować przegląda dokumentów.

Badania dowodzą, że jeśli często jesteś leżąc już w łożu, trudniej będzie ci się zrelaksować i zasnąć. Bardzo ważne jest, by posłanie kojarzyło się wyłącznie wraz z spaniem lub seksem.

Doktor Michael Woodward, psycholog organizacji i autorka powieści uzupełnia:

Ostatnia rzecz, jaką powinieneś zrobić, to kłaść się spać myśląc o mailach od wymagającego szefa, który pracuje według godzinach i wysyła tobie różne zadania do zrobienia.

Daj sobie godzinę na odetchnięcie pomiędzy zamknięciem komputera a położeniem się spać.

3. Wyłączają telefony i inne urządzenia

Odpoczywając od pracy powinieneś wyłączyć firmowe urządzenia. Badania dowodzą, że patrzenie w ekran w czasie, w którym zbieramy się do snu, wywołuje więcej złego niż dobrego.

Niebieski wyświetlacz twego telefonu odzwierciedla światło dzienne, a to z kolei informuje twój mózg, aby nie produkował melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za sen. Długotrwałe patrzenie w ekran może nie tylko obniżać jakość spania, ale również prowadzić do odwiedzenia problemów ze wzrokiem, raka lub depresji.

Jeżeli nie wierzysz badaniom, przeczytaj, co pisze na ten temat Arianna Huffington, szefowa Huffington Post.

Foto: Flickr Arianna Huffington

Po zemdleniu z przemęczenia Huffington kompletnie zmieniła swoje postępowanie do snu. Napisała na ten temat książkę „Thrive”, w której tłumaczy, hdy kompletnie odstawiła takie wyposażenia jak iPad, Kindle, laptop, które miała w zwyczaju trzymać w sypialni obok łóżku.

4. Robią listę zadań

- Oczyszczanie rozumu przed snem jest nadrzędne dla ludzi sukcesu – mówi Kerr. – Niejednokrotnie spisują też listę zajęć na kolejny dzień, aby te myśli nie zaprzątały im głowy wieczorem.

Przykładem może być Kenneth Chenault, CEO firmy American Express, spisujący każdego wieczoru przed snem trzy sprawy, które chce załatwić następującego dnia.

5. Spędzają czas z rodziną

Foto: Aaron / Flickr

Bardzo ważna wydaje się być komunikacja np. ze swoim partnerem czy dziećmi bądź nawet zabawa ze zwierzęciem. Laura Vanderkam, autorka dzieł literackich o ludziach sukcesu mówi, że to częsta praktyka.

Zdaję sobie kwestię, że pewien może wieść się spać wtedy, kiedy tej partner, ale wspólne udawanie się na spoczynek to świetny moment, by pogadać i się do własnej osoby zbliżyć. – mówi.

6. Są aktywni przed snem

Joel Gascoigne, współtwórca i CEO Buffera, idzie za każdym razem na 20-minutowy spacer poprzednio snem. Często mówi się, że ćwiczenia fizyczne potrafią dodatkowo rozbudzić człowieka, lecz badania dowodzą, że jakakolwiek aktywność fizyczna wspomaga spanie.

7. Myślą o pozytywnych rzeczach

Kerr mówi, że ludzie sukcesu kończą dzionek myśląc o dobrych sprawach, które ich spotkały przy ciągu dnia. - Prowadzenie takiego „pozytywnego dziennika” owocuje dobrze się nastroić jak i również być wdzięcznym za wówczas, co nas spotkało - tłumaczy.

Łatwo wydaje się być wpaść w pułapkę, w której myślimy tylko na temat rzeczach stresujących. Ma się wtedy przeświadczenie, że pułap naszego życia nie jawi się być satysfakcjonujący. Niezależnie od tego, jak kiepski miałeś dzień, spisz to, za co jesteś dziś wdzięczny, po im przeczytaj listę jeszcze raz. Jeden z Ojców-założycieli Usa, Benjamin Franklin w każdej sytuacji pytał samego siebie przed snem – co dobrego dziś zrobiłem?

Foto: Stock Montage / Contributor / Getty Images Portret Benjamina Franklina

- Nie zapomnij, żeby poświęcić trochę czasu na refleksję i ciesz się z małych sukcesów, nawet jeśli nie stało ich wiele - uzupełnia Woodward.

8. Myślą swój sukces

Ludzie, którzy wiele w życiu osiągnęli, często przed snem wizualizują samemu swoje dalsze sukcesy a mianowicie mówi Lynn Taylor, specjalista i autorka książek w temat zarządzania zasobami ludzkimi. Większość z nich odrzucić traktuje tego, jak równoległego zadania, siła pozytywnego myślenia sama uruchamia ich wyobraźnię.

9. Medytują

Foto: Lisa Risager / Flickr

Kolejnym odpowiednim pomysłem na odstresowanie się jest medytacja. Wielu jednostek na wysokich stanowiskach przed spoczynkiem medytuje przynajmniej dziesięciu minut dziennie. Dale Kurow, trener osobowości z Nieznanego Jorku mówi, że wówczas doskonale wycisza ciało i umysł.

10. Zamierzają sen

Foto: Phalinn Ooi / Flickr

– Znam wielu osób, którzy odpowiednią dla wymienionych ilość snu ustawiają za swój priorytet. To może jednak być ciężkie na rzecz pracoholików i przedsiębiorców – mówi Kerr.

Spróbuj codziennie chodzić spać o tej samej porze, żeby wyrobić nawyk snu. Powinieneś zastanowić się rano, po przebudzeniu, czy spałeś odpowiednią liczbę godzinek i najwyżej następnego dnia połóż się wcześniej.

- Najgorsze co możesz zrobić to położyć się późno i przestawiać o świcie budzik na liczne drzemki. Ludzie mają ograniczone zapasy energii i jeśli nie będziesz dbać o ich uzupełnianie, odbije się wówczas na twoim zdrowiu. – dodaje Kerr.

11. Mają rytuał związany z higieną

Spróbuj stworzyć swój prywatny rytuał związany z higieną, który będziesz kojarzyć ze spaniem. To może być mycie zębów, twarzy i czesanie włosów. Stephen King na przykład miał tego typu sposób: mył ręce i upewniał się, że poduszki są odpowiednio ułożone.

12. Nie piją wina

Foto: Tobias Toft / Flickr

Arianna Huffington w trakcie roboty nad swoją książką skonsultowała się w wieloma ekspertami od snu. Jedną z rad, którą zapamiętała, dotyczyła. Nie należy pić przewinienie przed snem.

Wino może pomóc ci w zasypianiu, ale pogarsza właściwość tego snu. Jak dowodzą badania, spowodowane jest wówczas faktem, że alkohol zachowuje organizm w lżejszej fazie snu, z której możemy się łatwo wybudzić.

Tagi: spanie Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku  Informacje
Bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku Informacje

Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą tworzyć znaczące ryzyko" Kryptowaluty nieoczekiwanie tracą na wartości Jaki będzie 2018 rok po gospodarce? Sprawdź prognozy Udany…...

blokady, jajka, petardy. Rolnicy protestowali w Brukseli  Wraz ze świata
Blokady, jajka, petardy. Rolnicy protestowali w Brukseli Wraz ze świata

Tysiące rolników, głównie producentów wieprzowiny i mleka, protestowało w poniedziałek przy Brukseli, domagając się interwencji na rynku w celu podniesienia cen. Rolnicy blokowali główne instytucje europejskie ciągnikami. Policja użyła gazu łzawiącego.…...

black Friday - lista sklepów i promocji w 2017 roku
Black Friday - lista sklepów i promocji w 2017 roku

To już dziś - Black Friday, a więc ogromne święto zakupów. Wiele aukcji, które działają w Naszym narodzie, włączyło się w tegoroczną akcję. Atrakcyjne promocje odnajdziemy w znanych sieciówkach, jak…...

bIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych
BIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych

Pomimo zaostrzenia przepisów kodeksu karnego, wymierzonych w niepłacących na dzieci, w pierwszym półroczu 2018 roku tylko przy kwietniu odnotowano nieznaczny zmniejszenie liczby dłużników alimentacyjnych. Dodatkowo tendencja jest wzrostowa a mianowicie poinformował BIG…...