Samozatrudniony? Możesz kwalifikować się do stypendium w wysokości 1000 USD podczas COVID-19

Samozatrudniony? Możesz kwalifikować się do stypendium w wysokości 1000 USD podczas COVID-19
Category: Które Możesz
16 października 2020

W takiej chwili dodatkowe pieniądze mogą być kołem ratunkowym.

Miliony pracowników straciło pracę podczas wybuchu epidemii COVID-19, tak wielu, że amerykańskie Biuro Statystyki Pracy zgłosiło dwucyfrową stopę bezrobocia w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli uważasz się za pracownika najemnego lub godzinowego i straciłeś pracę nie z własnej winy, generalnie masz prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Ze względu na ekstremalny charakter pandemii zmieniono zasady, aby umożliwić niezależnym i wykonawcom pobieranie zasiłku dla bezrobotnych.

Ale oto inne źródło ulgi finansowej, do której możesz być uprawniony, jeśli pracujesz dla siebie: grant w wysokości 1000 dolarów, którego nie będziesz musiał spłacać. Jest to program pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) i pieniądze, które mogą się przydać w bardzo trudnym czasie.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jak działa grant

W ramach programu EIDL osoby ubiegające się o pożyczkę mogą również zażądać zaliczki w wysokości do 1000 USD na pracownika dla maksymalnie 10 pracowników, a stypendia te nie wymagają zwrotu. Jeśli jesteś samozatrudniony, a zatem nie masz pracowników, możesz ubiegać się o jednorazową dotację w wysokości 1000 USD na uzupełnienie utraconych dochodów, z którymi borykasz się podczas trwającej recesji.

Teraz technicznie rzecz biorąc, musisz ubiegać się o pożyczkę w ramach programu EIDL, aby kwalifikować się do stypendium. Nie musisz jednak przyjmować tej pożyczki – możesz przyjąć tylko część dotacji i wykorzystać te pieniądze na uratowanie swojej firmy, czy to poprzez inwestycje w marketing, dostawy, czy też inne wydatki.

A co jeśli otrzymałeś już pożyczkę PPP?

Możesz ubiegać się o ulgę za pośrednictwem PPP i EIDL w tym samym czasie, ale będziesz musiał przeznaczyć te pieniądze na różne cele. Może to jednak nie stanowić problemu.

Pożyczka PPP ogranicza Twoje miesięczne koszty wynagrodzeń do dwóch i pół razy. Jeśli jesteś samozatrudniony i posiadasz spółkę S-corp, w której płacisz sobie regularną pensję i nadal to robisz, możesz skończyć z umorzeniem całej pożyczki PPP (pożyczki PPP kwalifikują się do umorzenia pod warunkiem, że 60% ich dochodów idą na koszty wynagrodzeń). W międzyczasie możesz ubiegać się o EIDL i przeznaczyć te pieniądze na takie rzeczy, jak dostawy, przestrzeń biurowa lub jakiekolwiek inne wydatki, które ponosisz w trakcie uzyskiwania dochodu. Powinieneś udokumentować, w jaki sposób wydajesz każdą otrzymaną pożyczkę, na wypadek gdyby administracja Small Business Administration potrzebowała tych informacji, w tym wszelkich zebranych pieniędzy z grantu.

Osoby samozatrudnione w końcu nie pozostają na lodzie

Zwykle osoby samozatrudnione są pozostawione same sobie, gdy ich dochody spadają. Jednak ze względu na przytłaczający charakter pandemii COVID-19 osoby samozatrudnione na szczęście są objęte środkami pomocowymi, które zostały udostępnione zmagającym się Amerykanom. Jeśli jesteś samozatrudniony, opłaca się sprawdzić, czy kwalifikujesz się do stypendium w wysokości 1000 USD w ramach programu EIDL. Zwykle pieniądze otrzymasz w ciągu trzech dni od otrzymania wniosku, chociaż mogą wystąpić opóźnienia związane z wolumenem.