Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi jego konta bankowego.

Dane o kartach płatniczych klientów i przynależących do nich rachunkach instytucji bankowych przechowywane mają być obok dostawcy usług płatniczych Worldpay w taki sam sposób, jak w przypadku sprawie przeprowadzanych w sieci. Dokonanie płatności za pomocą odcisku palca ma trwać nie więcej, niż trzy sekundy.

Będzie więcej takich pomieszczeń?

Sieć sklepików spożywczych czipuje swoich podwładnych

Firma, która pracuje nad rozwojem omawianej technologii - Sthaler - poinformowała, hdy rozmawia również z odmiennymi brytyjskimi sklepami elem rozpowszechnienia tego sposobu płatności.

Dzienni "The Telegraph" zwraca uwagę w środę, że technika budzi sporo wątpliwości, które rodzą się w związku wraz z doniesieniami o podatności narzędzi rozpoznawania linii papilarnych dzięki ataki hakerskie. Linie papilarne mogą również zostać skopiowane, na przykład z wykorzystaniem śladów pozostawionych na ekranie smartfona.

Sthaler dowodzi jednak, że technologia zabezpieczeń wykorzystująca linie papilarne wówczas jedno z najbezpieczniejszych rozwikłań biometrycznych. Według firmy, działanie systemu uniemożliwia sfałszowanie lub skopiowanie odcisku palca klienta dokonującego płatności.

Tak działa system

System odrabia poprzez wykorzystanie światła podczerwonego dla stworzenia szczegółowej mapy odcisku palca. Podczas zapisu, działa funkcja wykrywania żywotności, co ma w założeniu znacznie utrudnić działanie cyberprzestępców. Dokonanie rejestracji w platformie według jego twórców posiada zajmować nie więcej, niźli minutę.

"Kiedy odbiorca kładzie palec na czytniku, sprawdzany jest jego puls i obecność hemoglobiny. Ślad palca jest bezpieczny, bowiem Worldpay przechowuje go przy zaszyfrowanej formie binarnej przy bazie danych dokładnie w taki sam sposób, jak na przykład w przypadku płatności przez internet" - mówi Simon Binns, dyrektor handlowy Sthalera.

Odciski palca przy płatnościach używane są obecnie na szerszą skalę przy Japonii.

Budynki administracji i sił porządkowych po Wielkiej Brytanii wykorzystują tą technologię zabezpieczeń biometrycznych dzięki coraz szerszą skalę, podobnie jak banki. Firma dostarczająca rozwiązanie technologiczne ma także w planach prowadzenie konwersacyj z przedsiębiorcami z sektora rozrywki, takimi jak kluby nocne, a także cele sportowe.

Popularny

budowa biznesu online - porady Michała Sadowskiego
Budowa biznesu online - porady Michała Sadowskiego

– Budowanie własnego biznesu to maraton – mówił Michał Sadowski podczas swojego wystąpienia na infoShare 2017. Przypominał, że Brand24 to jego szósty projekt. Wcześniej współtworzył takie serwisy jak Patrz. pl…...

brexit Paryż nowym centrum finansowym zamiast Londynu
Brexit Paryż nowym centrum finansowym zamiast Londynu

Paryż mógłby pochwycić miejsce Londynu jako znaczącego centrum finansowego. W reakcji na wynik referendum popierający Brexit, stolica Francji posiada zadziałać na instytucje świata finansów jak magnes. Zapowiedział to prezydent Francois…...

brytyjczycy krytycznie o uwagach Obamy ws. Brexitu  Wraz ze świata
Brytyjczycy krytycznie o uwagach Obamy ws. Brexitu Wraz ze świata

Publicznie mówił, że chce u wymienionych pracować. Teraz szukają "prezydenta playlisty" Wizyta u babci Baracka Obamy. "Uczy jak złowić rybę" Duda rozmawiał z Obamą. Jednym z tematów Trybunał Konstytucyjny?…...

bruksela chce sprawniej walczyć spośród dopalaczami. Jest porozumienie
Bruksela chce sprawniej walczyć spośród dopalaczami. Jest porozumienie

Rada UE i Parlament Europejski osiągnęły przy poniedziałek porozumienie w sprawie reformy przepisów o świeżych substancjach psychoaktywnych. Dzięki naszym regulacjom UE będzie potrafiła szybciej reagować na pojawiające się na rynku dopalacze…...