Historyczny rekord cen akcji KOMPAKT Projekt  Tech

Akcje CD Projekt, spółka, która stworzyła popularną grę Wiedźmin, w trakcie ostatnich dwóch sesji dosłownie wystrzeliły. Obecnie jej warsztaty jest najwyżej w relacji.

"Wiedźmin 3" przyniósł miliony. CD Projekt z bardzo dobrym skutkiem

Akcje CD Wzór rosły już od początku tygodnia, ale najmocniejszy skok zaliczyły w czwartek, według tym jak rano analitycy Domu Maklerskiego Trigon wznowili wydawanie rekomendacji dla przedsiębiorstwa od zalecenia "kupuj". Jakie możliwości więcej, ustalili cenę docelową jednej akcji na szczeblu 61 zł, tymczasem rynkowo wynosiła ona wówczas 43, 22 zł.

W ocenie analityków twórcy kultowego "Wiedźmina" mogą liczyć dzięki średnioroczny zysk na szczeblu aż 221 mln złotych w latach 2015-2017 r. A wynik ten nie uwzględnia efektów sprzedaży nowej gry karcianej "Gwint", cieszącej się rosnącym zainteresowaniem. Według analityków DM Trigon może ona stać się uzupełnieniem i stabilizatorem sytuacji finansowej spółki, a w sytuacji dużego sukcesu bardzo istotnym elementem zysków.

Inwestorzy błyskawicznie zareagowali na tę rekomendację. Znacząco wzrósł zainteresowanie na akcje, co poskutkowało zwiększeniem się ich koszty. Dziś za akcje KOMPAKT projekt trzeba było pokryć koszta 48, 99 zł. Oznacza to około 23-proc. podwyżkę od poniedziałku. Jest to też najwyższy poziom przy historii.

Zalążek: stooq. pl Notowania działaniu CD Projekt

Dobra passa

Kolejne odsłony "Wiedźmina" cieszą się popularnością pośród graczy na całym kuli ziemskiej. W lipcu "Wiedźmin trzy: Dziki gon" otrzymał miano gry komputerowej wszech czasów - taką decyzję podjęli użytkownicy amerykańskiego serwisu Metacritic.

Generowane dzięki tej dziewczyny zyski świetnie wpłynęły po tym roku na kondycję finansową CD Projekt. Efekty finansowe Grupy za pierwszych dziewięć miesięcy br. to odpowiednio 419, 8 mln zł przychodów i 171, 2 mln zł profitu netto.

Popularny

cichoń: Nie ma powodów do interwencji na rynku walutowym  Informacje
Cichoń: Nie ma powodów do interwencji na rynku walutowym Informacje

- Ministerstwo Finansów nadzoruje sytuację w dziedzinie walutowym. Aktualnie nie widzi powodów w celu obaw ani do interwencji, jeśli chodzi o złotego - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Glob wiceminister…...

chiny - system ocen obywateli
Chiny - system ocen obywateli

Chiński rząd wdraża system oceniający wiarygodność swoich mieszkańcówrezydentów. Na ocenę składają się czynniki finansowe, społeczne, polityczne i prawne. Jeśli ktoś na czas nie opłaci grzywny lub spóźni się z ratą kredytu, ma możliwość…...

chiński juan staje się coraz to popularniejszy
Chiński juan staje się coraz to popularniejszy

Chińskie media informują o wtorkowej decyzji Europejskiego Agencji bankowej Centralnego, który pierwszy przy jednym spotkaniu w historii ulokował cząstka rezerw walutowych w juanie. Krok nazywany jest "postawieniem pieczęci aprobaty" dla…...

chiny chcą znieść limity wartości na leki  Wraz ze świata
Chiny chcą znieść limity wartości na leki Wraz ze świata

Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant liderem na rodzimym rynku. Apple poza podium Rozmowy USA-Chiny. Trump podał…...