Facebook walczy z tytułami wariantu «clickbait»  Tech

Facebook wydał w czwartek oświadczenie, które można potraktować jako ogłoszenie wojny przeciwko tak zwanym. "wyłudzaczom klików" - donosi CNN Money. Sieć społecznościowa chce zmusić wydawców witryn internetowych, by tytuły ich tekstów przekazywały bardziej precyzyjne informacje.

Facebook wyjaśnia, jak rozumie przez pojęcie "clickbait". "Są to tytuły, które celowo pomijają kluczowe informacje, zmuszając ludzi do kliknięcia, jeśli zechcą poznać odpowiedź" - przekazała firma po oświadczeniu.

Chodzi zatem o tytuły, które wprowadzają w błąd, zaciekawiają oraz stanowią przynętę dla czytelnika, ale nie kierują do odwiedzenia wartościowych treści.

Facebook zaskakuje inwestorów. Zyski lepsze o 186 proc.

Facebook napędza ruch

Wszyscy wydawcy, świadomie działający w internecie, starają się by ustawienia algorytmiczne na Facebooku dawały im największy zasięg.

Szczególnie od momentu, gdy okazało się, że necie społecznościowe przyczyniają się do odwiedzenia zwiększania ruchu na stronicach internetowych.

Firma na koniec czerwca zdecydowała na przedłożenie zmian, które spowodują przeszeregowanie postów w ten strategia, by wpisy znajomych miały pierwszeństwo nad reklamami i wydawcami.

"To był SZOK! "

Czwartkowa poprawka nie jest równoznaczna spośród całkowitą eliminacją takich postów, jednak będzie miała wpływ na to, co ujrzymy w kanałach informacyjnych, a także na sposób, w który strony internetowe produkują swoje informacje.

CNN Money tłumaczy, że Facebook mierzy w posty, które brzmią metrów. in. w ten sposób: „Kiedy ona spojrzała pod jej poduszkę i dojrzała to… To był SZOK! ”

Pracownicy Facebooka Alex Peysakhovich i Kristin Hendrix przekazali na blogu, hdy firma „zbudowała system, aby wykrywać tytuły typu „clickbait”.

Jak wyjaśniają, zostanie on działał na analogicznych zasadach do filtrów wychwytujących spam w wiadomościach e-mail.

Twitter ma problem z przyciąganiem nowych internautów

Specjalny system

„Nasz system identyfikuje posty, które są przynętą do klikania oraz określa źródła ich pochodzenia. Linki lub udostępnienia ze stron, które ciągle publikują tytuły zachęcające do klikania będą się pojawiały niżej na listach (News Feed). Listy mają umiejętność uczenia się w okresie - jeśli dana witryna www przestanie stosować tytuły wymuszające kliki, wówczas zmiana odrzucić będzie oddziaływała na posty”.

Tytuły typu „clickbait” są prawdziwą plagą w sieci od wielu lat, jednak termin ten jest różnie postrzegany przez różnych ludzi. CNN Money sugeruje zatem, że czwartkowe ogłoszenie będzie rozkładane przez wydawców na faktory pierwsze, by dowieść, jak na przykład Facebook je postrzega.

Peysakhovich i Hendrix określają je tym sposobem:

„Jeśli tytuł zatrzymuje informację wymaganą do zrozumienia zawartości artykułu” oraz „jeśli tytuł wyolbrzymia artykuł, sprawiając, że czytelnik jest wprowadzony w błąd”.

Wszystkie sieci witryn www internetowych funkcjonują tak, by zdobyć ruch za pomocą owego rodzaju nagłówków.

Wzrasta konkurencja dla Google. Verizon przejmuje Yahoo

A posty sponsorowane?

Oświadczenie nie wspomina nic odnośnie tematu postów sponsorowanych, czyli takich, za których eksponowanie strony www płacą Facebookowi. Nie wiadomo czy one także pozostaną karane za stosowanie mylących tytułów.

To obecnie druga próba, którą Nasza klasa podjął, by zwalczyć tego rodzaju zachowanie. W sierpniu 2014 roku próbowano uchwycić adresy artykułów typu „clickbait”.

Wówczas okazało się, że algorytm nienaumyślnie wynagradzały tego rodzaju historie, ponieważ linki „zaczęły zbierać dużo klików”, an użytkownicy byli nieusatysfakcjonowani.

Dwa okres później to pozostaje bieżące. Jaki Facebook ma biznes w tym, by konsument był usatysfakcjonowany linkiem, po który klika? Ponieważ, im lepsze ma on doświadczeń z Facebookiem, tym nagminniej będzie na niego powracał.

Popularny

costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech
Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi…...

co należy zrobić przed pójściem spać?
Co należy zrobić przed pójściem spać?

Ostania rzecz, którą robisz przed pójściem spać ma istotny wpływ dzięki twój humor i poziom energii następnego dnia. Niejednokrotnie potrafi też wpłynąć dzięki jakoś i długość snu. Ludzie sukcesu pojmują…...

co przysługuje pracownikom w okresie upałów?
Co przysługuje pracownikom w okresie upałów?

Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą robotę w zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy…...

cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę
Cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę

Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary zbyt cofanie…...