Dobre wyniki TVN w głównym kwartale. Większy przychód i zysk  Informacje

352 mln złotych wyniosły przychody TVN w pierwszym kwartale 2014 roku. To o dwa, 5 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie w ubiegłym roku. "Lepsze wyniki to efekt m. in. dalszego ożywienia na rynku reklamy telewizyjnej, rzetelnych wyników brokerskich usług Premium TV oraz nieliniowej sprzedaży treści video" - poinformował TVN.

Przychody TVN wzrosły w pierwszym kwartale tego roku o 2, 5 proc. i osiągnęły poziom 352 mln zł. Zdecydowanie lepszy niż przed rokiem był również zysk spółki, który w pierwszych kilku miesiącach 2014 roku wyniósł 11 mln złotych. W analogicznym okresie TVN odnotował stratę w stopniu 46 mln złotych.

Grupa TVN: wyniki za 2013 rok zgodne z oczekiwaniami. "TVN osiągnął najwyższe w opowieści wyniki oglądalności"

Lepiej niż rok temu

Dobre wyniki TVN tłumaczy m. in. dalszym ożywieniem na branży reklamy telewizyjnej oraz znacznymi wzrostami w sektorze propozycji brokerskich Premium TV (wzrost o 87 proc. ) i nielimitowanej dystrybucji esencji video (wzrost o dwudziestu czterech proc. ).

- Nasze działania w obszarach nieliniowej eksploatacji treści wideo i usług brokerskich przy zakresie reklamy telewizyjnej przyniosły wyjątkowo dobre wyniki: ponownie wzrósł poziom korzystania spośród nieliniowej oferty video TVN, tym razem o prawie 50 procent rok do roku kalendarzowego, a reprezentowana w ramach usługi Premium TV oferta reklamowa kanałów zewnętrznych była o ponad 80 % wyższa niż rok nim, co przełożyło się w podobne tempo wzrostu przychodów - mówi Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN.

Jego zdaniem obecna sytuacja na rynku jest prawidłowa z przewidywaniami firmy. - TVN oczekuje wyraźniejszego wzrostu w drugiej połowie roku kalendarzowego oraz lepszych wyników oglądalności naszej oferty programowej, wykluczając potencjalne znaczące wydarzenia jednorazowe. Dlatego też podtrzymujemy oficjalną opinię, że oczekiwany rozwój rynku reklamy telewizyjnej w tym roku będzie na średnim jednocyfrowym poziomie - dodaje Tellenbach.

Skup akcji

TVN w komunikacie ogłosił także program skupu własnych akcji w wysokości do pięć stów mln złotych. "Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVN zatwierdziło system skupu akcji własnych w wysokości do 500 mln zł i nieprzekraczający dziesięć proc. akcji TVN dzięki lata 2014‑2015" - poinformowano w komunikacie.

Popularny

dera: po podniesieniu kwoty pustej możliwa rekompensata dla samorządów
Dera: po podniesieniu kwoty pustej możliwa rekompensata dla samorządów

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

część kopalni Wieczorek przekazana do odwiedzenia spółki restrukturyzacyjnej  Surowce
Część kopalni Wieczorek przekazana do odwiedzenia spółki restrukturyzacyjnej Surowce

Dwa szyby katowickiej kopalni Wieczorek, wraz z gruntami jak i również częścią podziemnej infrastruktury, przekazano w piątek do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wraz z majątkiem, SRK przejęła 597 pracowników Katowickiego Holdingu Węglowego, którzy…...

debata wiceprezydencka w USA - Tim Kaine, Mike Pence
Debata wiceprezydencka w USA - Tim Kaine, Mike Pence

Polityka zagraniczna była dominującym tematem debaty wiceprezydenckiej w AMERYCE. Tim Kaine, kandydat demokratów na urząd wiceprezydenta NA JUKATAN, pokonał swojego rywala krzepą argumentów. Ale to Mike Pence, kandydat republikanów, wyróżnił…...

dino Polska - debiut giełdowy
Dino Polska - debiut giełdowy

Spółka Dino Polska, posiadająca 589 supermarketów, złożyła prospekt emisyjny po Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut planuje w pierwszej połowie 2017 roku - podała spółka w komunikacie. Jak zapowiada prezes firmy, będzie to prawdopodobnie…...