Dobre wyniki TVN w głównym kwartale. Większy przychód i zysk  Informacje

352 mln złotych wyniosły przychody TVN w pierwszym kwartale 2014 roku. To o dwa, 5 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie w ubiegłym roku. "Lepsze wyniki to efekt m. in. dalszego ożywienia na rynku reklamy telewizyjnej, rzetelnych wyników brokerskich usług Premium TV oraz nieliniowej sprzedaży treści video" - poinformował TVN.

Przychody TVN wzrosły w pierwszym kwartale tego roku o 2, 5 proc. i osiągnęły poziom 352 mln zł. Zdecydowanie lepszy niż przed rokiem był również zysk spółki, który w pierwszych kilku miesiącach 2014 roku wyniósł 11 mln złotych. W analogicznym okresie TVN odnotował stratę w stopniu 46 mln złotych.

Grupa TVN: wyniki za 2013 rok zgodne z oczekiwaniami. "TVN osiągnął najwyższe w opowieści wyniki oglądalności"

Lepiej niż rok temu

Dobre wyniki TVN tłumaczy m. in. dalszym ożywieniem na branży reklamy telewizyjnej oraz znacznymi wzrostami w sektorze propozycji brokerskich Premium TV (wzrost o 87 proc. ) i nielimitowanej dystrybucji esencji video (wzrost o dwudziestu czterech proc. ).

- Nasze działania w obszarach nieliniowej eksploatacji treści wideo i usług brokerskich przy zakresie reklamy telewizyjnej przyniosły wyjątkowo dobre wyniki: ponownie wzrósł poziom korzystania spośród nieliniowej oferty video TVN, tym razem o prawie 50 procent rok do roku kalendarzowego, a reprezentowana w ramach usługi Premium TV oferta reklamowa kanałów zewnętrznych była o ponad 80 % wyższa niż rok nim, co przełożyło się w podobne tempo wzrostu przychodów - mówi Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN.

Jego zdaniem obecna sytuacja na rynku jest prawidłowa z przewidywaniami firmy. - TVN oczekuje wyraźniejszego wzrostu w drugiej połowie roku kalendarzowego oraz lepszych wyników oglądalności naszej oferty programowej, wykluczając potencjalne znaczące wydarzenia jednorazowe. Dlatego też podtrzymujemy oficjalną opinię, że oczekiwany rozwój rynku reklamy telewizyjnej w tym roku będzie na średnim jednocyfrowym poziomie - dodaje Tellenbach.

Skup akcji

TVN w komunikacie ogłosił także program skupu własnych akcji w wysokości do pięć stów mln złotych. "Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVN zatwierdziło system skupu akcji własnych w wysokości do 500 mln zł i nieprzekraczający dziesięć proc. akcji TVN dzięki lata 2014‑2015" - poinformowano w komunikacie.

Popularny

białoruś nie chce naszej wieprzowiny. Od dziś zakaz wwozu  Informacje
Białoruś nie chce naszej wieprzowiny. Od dziś zakaz wwozu Informacje

Białoruś wprowadza od czwartku zakaz wwozu i tranzytu wieprzowiny z Polski w związku z wykryciem na terenie polski przypadku afrykańskiego pomoru świń – poinformował tegoż dnia przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Rolnictwa.…...

bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku  Informacje
Bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku Informacje

Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą tworzyć znaczące ryzyko" Kryptowaluty nieoczekiwanie tracą na wartości Jaki będzie 2018 rok po gospodarce? Sprawdź prognozy Udany…...

bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.
Bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.

7, 5 proc. - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To na temat 0, 2 pkt. proc. mniej niż miesiąc…...

bIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych
BIG: zaostrzony kodeks karny odrzucić działa na dłużników alimentacyjnych

Pomimo zaostrzenia przepisów kodeksu karnego, wymierzonych w niepłacących na dzieci, w pierwszym półroczu 2018 roku tylko przy kwietniu odnotowano nieznaczny zmniejszenie liczby dłużników alimentacyjnych. Dodatkowo tendencja jest wzrostowa a mianowicie poinformował BIG…...