Europa zaostrza sankcje wobec Rosji. USA też o naszym myślą  Informacje

UE opublikuje w piątek po Dzienniku Urzędowym decyzję na temat zaostrzeniu sankcji gospodarczych względem Rosji za destabilizowanie Ukrainy, w związku z tym sankcje wejdą w życie. Nowe sankcje potrzebują nałożyć USA. Mimo rozejmu, na Ukrainie wciąż wydaje się być ok. 1000 rosyjskich wojowników.

Rosja zdecydowana do odwetu za sankcje. I grozi: "UE zachodzi przeciwko pokojowi na Ukrainie"

Według unijnych źródeł dyplomatycznych lista objętych sankcjami wizowymi i finansowymi miałaby pozostawać rozszerzona o 24 ludzie i firmy. Sankcje gospodarcze mają obejmować m. in. zakaz pozyskiwania funduszy w europejskich rynkach kapitałowych gwoli firm z przemysłu obronnego oraz państwowych przedsiębiorstw naftowych z Rosji. Według przecieków sankcje dotkną Gazprom Bank, Gazprom Nieft, który wydaje się być naftową filią Gazpromu, koncerny Rosnieft i Transnieft.

USA dołączą do UE

Rosyjskie MSZ oświadczyło w czwartek, że wprowadzając nowe konsekwencje przeciwko Rosji, Unia Europejska faktycznie wypowiedziała się przeciw procesowi pokojowego uregulowania krachu wewnętrznego na Ukrainie.

Tymczasem Stany Zjednoczone mogą mieć przyłączyć się do prac UE i przedstawić nowe sankcje przeciwko Rosji, obejmujące sektory finansów, energetyki i obronności. Poprzednio USA rozszerzyły sankcje 29 lipca.

Rozejm tylko na papierze

Mimo obowiązującego od zeszłego piątku, czyli od 5 września, rozejmu między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie, na Ukrainie stale jest około 1000 wojowników rosyjskich ze znaczną ilością sprzętu; dalszych 20 tys. skoncentrowano wzdłuż rosyjskiej granicy z Ukrainą. Kijów poinformował też, że terytoria ukraińskie znajdujące się pod kontrolą separatystów i wojsk rosyjskich sięgają do wybrzeża Morza Azowskiego.

USA nałożą nowe sankcje w Rosję. Putin i jego koledzy mają je odczuć

W Brukseli w piątek odbędą się trójstronne rozmowy z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy w temat konsekwencji wdrażania porozumienia stowarzyszeniowej UE-Ukraina dla stosunków gospodarczych z Rosją. W rozmowach wezmą udział komisarz UE ds. handlu Karel De Gucht, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin i rosyjski minister progresu gospodarczego Aleksiej Ulukajew.

Wątpliwości Moskwy

Rozmowy służyć mają wyjaśnieniu wątpliwości Moskwy, dotyczących umową stowarzyszeniową UE-Ukraina. Rosja uważa, że podpisana dwudziestu siedmiu czerwca umowa, obejmująca porozumienie o wolnym handlu, zagrozi jej interesom gospodarczym, jak i również zapowiada podjęcie działań dla ochrony swojego rynku.

Tymczasem prezydent Francji Francois Hollande zadeklarował gotowość zaaranżowania, wspólnie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, nowego spotykania przywódców Ukrainy i Rosji, Petra Poroszenki i Władimira Putina.

Popularny

cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę
Cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę

Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary zbyt cofanie…...

cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie
Cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie

To, jak myślimy o pieniądzach i które to mamy w związku z tym nawyki finansowe, dzierży ogromne znaczenie na drodze do sukcesu. Dlatego zebraliśmy dla was wypowiedzi miliarderów, które zmieniają sposób…...

cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów
Cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów

W dobie rewolucji cyfrowej okazuje się, że niebezpieczeństwo czai się przy chmurach. Mowa o dronach – dlatego to naturalnie w tej branży wychodzą przełomowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szczególnie w…...

costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech
Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi…...