Bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku  Informacje

  • Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami
  • Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą tworzyć znaczące ryzyko"
  • Kryptowaluty nieoczekiwanie tracą na wartości
  • Jaki będzie 2018 rok po gospodarce? Sprawdź prognozy
  • Udany debiut bitcoina. Duży rozwój kursu w pierwszym dniach sprzedaży opcji giełdowych

Cyfrowy portfel, zawierający 7, 5 tys. bitcoinów, które kilka lat temu James Howells wygenerował na swoim komputerze, leży teraz zakopany w śmieciach na wysypisku o powierzchni boiska do odwiedzenia piłki nożnej. Wirtualna waluta warta jest ponad cztery mln funtów.

Dysk należał do Jamesa Howellsa, który wyrzucił go latem tego roku, podczas sprzątania swojego biura, zapomniawszy, hdy może być do czegokolwiek potrzebny. Dopiero w najnowszy piątek, kiedy media szerzej interesowały się wyjątkowym, nowym pieniądzem, uświadomił sobie, iż nośnik zawierał 7, 5 tys. bitcoinów.

"Wydobył" fortunę w tydzień

Wirtualne pieniądze są w tej chwili na terytorium polski. "Znajdą się klienci, którzy będą płacić bitcoinami"

Brytyjczyk uzyskał hałasuje niemal za darmo przy 2009 roku, kilka miesięcy po pojawieniu się waluty. Wtedy z łatwością można hałasuje było generować przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, rozwiązującego złożone działania matematyczne - takowa bowiem jest droga do "wydobywania" bitcoinów. Stworzenie naszej przyszłej fortuny zajęło jedynie tydzień. Howells zaprzestał pomnażania monet, ponieważ jego dziewczyna narzekała, że pracujący na pełnych obrotach laptop zbytnio hałasował i za mocno się grzał. Dziś do "wydobycia" komputery potrzebują olbrzymiej ilości energii.

- Czasem, kiedy wyrzucasz coś do śmieci, masz tego typu wrażenie, że może wówczas zły pomysł? Dokładnie tak się wtedy czułem a mianowicie opowiadał pracujący w branży INFORMATYKĄ Howells. W momencie usunięcia pieniędzy były one w tej chwili warte około 500 tys. funtów, a przez niedawnych kilka miesięcy ich koszt wzrosła aż ośmiokrotnie. Oddziaływanie miała na to metrów. in. decyzja Virgin Galactics, by akceptować płatności po takiej formie za ich turystyczne loty w wszechświat. Również banki centralne dzięki całym świecie dyskutowały nad rozważeniem roli kryptowaluty w istniejącym systemie finansowym.

Poszukiwanie skarbu

- Kompletnie zapomniałem o bitcoinach, byłem rozproszony. Od tamtego czasu pojawiły się dzieci, zbudowałem dom i przypomniałem sobie dopiero, gdy w tv pojawiły się informacje o walucie - tłumaczył James Howells. Brytyjczyk planował poszukiwania dzięki własną rękę i udał się specjalnie na wysypisko w Docksway niedaleko Newport w Walii.

Pozorne waluty wyprą pieniądz narodowy? Analitycy uspokajają

- Teren jest wielkości boiska piłkarskiego, a jeden wraz z pracowników powiedział mi, że po 3-4 miesiącach, które upłynęły, dysk będzie u dołu ponad metrową warstwą błota i śmieci - przyznał rozmówca "Guardiana". - Gdzieś tam jest skarb... Odrzucić wiem już, czy posiadam płakać czy się śmiać - dodał Howells jak i również zdradził, że chciał na własną rękę chwycić za łopatę i zacząć kopać, ale dowiedział się od policji, że poniekąd ona, by cokolwiek znaleźć, organizuje zespół kilkunastu osób wyposażonych w profesjonalny urządzenie i wcale nie mają pewności, że się uda.

Mimo straty wirtualnych pieniędzy wartych 4 mln funtów, Howells nie roni wiary w bitcoina jak i również uważa, że jest wówczas przyszłość transakcji finansowych. a mianowicie Nadal sądzę, że wartość jeszcze wzrośnie. To kolejny krok rozwoju internetu. Mieliśmy całą resztę i wyłączna rzecz, której nam brakowało, to internetowa waluta - zakończył.

Popularny

afera gruntowa w Getin Noble Banku
Afera gruntowa w Getin Noble Banku

"We wszystkich interesie jest to, aby biznes gruntowy rozkręcić ASAP (z ang. tuz soon as posible a mianowicie red. ) i liczę tu w szczególności w Waszą pomoc. Na co nie…...

agencja Standard  Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus
Agencja Standard Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odmienna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego  Ze świata
Adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego Ze świata

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rzekł dziennikarzom w Strasburgu, iż ma nadzieję, iż kraje Unii Europejskiej wypracują kompromis w sprawie nazywanego pakietu drogowego. Ocenił, że szanse w to są większe niż w przypadku…...

akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA
Akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA

W reakcji na działania Centralnego Biura podróży Antykorupcyjnego dotyczące nieprawidłowości obok prywatyzacji Ciechu, akcje tej spółki straciły w środę ponad 5 proc.. Chwilowo zanurkował również indeks WIG20 (grupujące największe spółki).…...