Bitcoiny warte 4 mln funtów gdzieś na wysypisku  Informacje

  • Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami
  • Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą tworzyć znaczące ryzyko"
  • Kryptowaluty nieoczekiwanie tracą na wartości
  • Jaki będzie 2018 rok po gospodarce? Sprawdź prognozy
  • Udany debiut bitcoina. Duży rozwój kursu w pierwszym dniach sprzedaży opcji giełdowych

Cyfrowy portfel, zawierający 7, 5 tys. bitcoinów, które kilka lat temu James Howells wygenerował na swoim komputerze, leży teraz zakopany w śmieciach na wysypisku o powierzchni boiska do odwiedzenia piłki nożnej. Wirtualna waluta warta jest ponad cztery mln funtów.

Dysk należał do Jamesa Howellsa, który wyrzucił go latem tego roku, podczas sprzątania swojego biura, zapomniawszy, hdy może być do czegokolwiek potrzebny. Dopiero w najnowszy piątek, kiedy media szerzej interesowały się wyjątkowym, nowym pieniądzem, uświadomił sobie, iż nośnik zawierał 7, 5 tys. bitcoinów.

"Wydobył" fortunę w tydzień

Wirtualne pieniądze są w tej chwili na terytorium polski. "Znajdą się klienci, którzy będą płacić bitcoinami"

Brytyjczyk uzyskał hałasuje niemal za darmo przy 2009 roku, kilka miesięcy po pojawieniu się waluty. Wtedy z łatwością można hałasuje było generować przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, rozwiązującego złożone działania matematyczne - takowa bowiem jest droga do "wydobywania" bitcoinów. Stworzenie naszej przyszłej fortuny zajęło jedynie tydzień. Howells zaprzestał pomnażania monet, ponieważ jego dziewczyna narzekała, że pracujący na pełnych obrotach laptop zbytnio hałasował i za mocno się grzał. Dziś do "wydobycia" komputery potrzebują olbrzymiej ilości energii.

- Czasem, kiedy wyrzucasz coś do śmieci, masz tego typu wrażenie, że może wówczas zły pomysł? Dokładnie tak się wtedy czułem a mianowicie opowiadał pracujący w branży INFORMATYKĄ Howells. W momencie usunięcia pieniędzy były one w tej chwili warte około 500 tys. funtów, a przez niedawnych kilka miesięcy ich koszt wzrosła aż ośmiokrotnie. Oddziaływanie miała na to metrów. in. decyzja Virgin Galactics, by akceptować płatności po takiej formie za ich turystyczne loty w wszechświat. Również banki centralne dzięki całym świecie dyskutowały nad rozważeniem roli kryptowaluty w istniejącym systemie finansowym.

Poszukiwanie skarbu

- Kompletnie zapomniałem o bitcoinach, byłem rozproszony. Od tamtego czasu pojawiły się dzieci, zbudowałem dom i przypomniałem sobie dopiero, gdy w tv pojawiły się informacje o walucie - tłumaczył James Howells. Brytyjczyk planował poszukiwania dzięki własną rękę i udał się specjalnie na wysypisko w Docksway niedaleko Newport w Walii.

Pozorne waluty wyprą pieniądz narodowy? Analitycy uspokajają

- Teren jest wielkości boiska piłkarskiego, a jeden wraz z pracowników powiedział mi, że po 3-4 miesiącach, które upłynęły, dysk będzie u dołu ponad metrową warstwą błota i śmieci - przyznał rozmówca "Guardiana". - Gdzieś tam jest skarb... Odrzucić wiem już, czy posiadam płakać czy się śmiać - dodał Howells jak i również zdradził, że chciał na własną rękę chwycić za łopatę i zacząć kopać, ale dowiedział się od policji, że poniekąd ona, by cokolwiek znaleźć, organizuje zespół kilkunastu osób wyposażonych w profesjonalny urządzenie i wcale nie mają pewności, że się uda.

Mimo straty wirtualnych pieniędzy wartych 4 mln funtów, Howells nie roni wiary w bitcoina jak i również uważa, że jest wówczas przyszłość transakcji finansowych. a mianowicie Nadal sądzę, że wartość jeszcze wzrośnie. To kolejny krok rozwoju internetu. Mieliśmy całą resztę i wyłączna rzecz, której nam brakowało, to internetowa waluta - zakończył.

Popularny

baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?
Baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?

Rosyjski Gazprom zmienił koncepcję projektu terminalu do skraplania gazu ziemnego (LNG) po porcie Ust-Ługa nad Morzem bałtyckim. Firma planuje teraz powiązanie go z budową zakładów przetwarzania gazu. Rosyjskie publikatory podają, że…...

auta z silnikiem Diesla. Zredukowania w Lombardii  Moto
Auta z silnikiem Diesla. Zredukowania w Lombardii Moto

W 214 miastach i miasteczkach w Lombardii wchodzi po życie zakaz ruchu samochodów z silnikami napędzanymi paliwem diesel Euro 3. Będzie obowiązywał 12 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Dotyczy kilkuset…...

bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku
Bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku

Wynik finansowy Banku Handlowego rozczarował. W pierwszym kwartał 2017 roku jego zysk netto wyniesie 60 mln zł. To o 44 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - podała spółka…...

awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach  Ze świata
Awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach Ze świata

Microsoft potwierdził, że spośród powrotem można korzystać przy Chinach z ich wyszukiwarki Bing. "Potwierdzamy, że wyszukiwarka Bing nie był dostępna w Chinach, lecz już można z pani a korzystać" - napisał…...