Bezrobocie. Minister Elżbieta Rafalska o najnowszych danych

  • 300 oraz w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią doniośle nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Rynek pracy w Polsce rozkwita - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy jak i również polityki społecznej Elżbieta Rafalska, komentując najnowsze dane dzięki temat bezrobocia. Zaznaczyła, hdy resort pracy nie zauważył, aby program 500 dodatkowo wypłynął na wzrost bezrobocia wśród kobiet.

W czwartek Ministerstwo Rodziny Roboty i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu wyniosła jedenastu, 4 proc. To spadek o 0, 1 pkt. proc. w porównaniu do odwiedzenia sierpnia.

W końcu września w urzędach pracy zarejestrowanych bezrobotnych było 1-wszą mln 325, 6 tys. osób, co oznacza spadek w porównaniu do finiszu sierpnia 2016 r. o 21, 2 tys. osób (o 1, 6 proc. ). W analogicznym czasie ubiegłego roku (wrzesień 2015 – sierpień 2015) odnotowano spadek liczby bezrobotnych na temat 24, 1 tys. jednostek. (o 1, 5 proc. ).

Rafalska: Polacy z Wysp są cenni. Szykujemy dla tych propozycji zachętę do powrotu

Wpływ 500 plus

Szefowa resortu pracy i polityki społecznej powiedziała w czwartek, że rynek pracy w Naszym kraju przeżywa rozkwit. - Jeżeli rynek nam rozkwita w sezonie jesiennym, to wydaje się być to bardzo dobra wiadomość - podkreśliła.

Zwróciła uwagę, że ministerstwo odrzucić zauważyło, aby program 500 plus wypłynął na wzrost bezrobocia wśród kobiet. - Jak analizujemy, z miesiąca na miesiąc wśród dziewczyn spada bezrobocie. Nie zauważamy w naszych danych postępu bezrobocia kobiet, co natychmiast można byłoby przypisać "pięćsetce" - mówiła Rafalska.

Według niej to, w jakim stopniu program 500 dodatkowo przełoży się na rozwój gospodarczy, będzie można dostrzec na koniec roku. - Urośnie konsumpcja. Skończą się wydatki, które kumulowały się dzięki wydatkach edukacyjnych, turystycznych, wakacyjnych. Ewentualnie na spłacaniu innych zobowiązań - wyjaśniała.

Najniższe od 25 lat

Zdaniem minister MRPiPS, rynek pracy w Polsce zmienia się od kilku miesięcy. - Spokojnie można powiadamiać, że to rynek pracowniczy, że jest presja płacowa, że rosną wynagrodzenia - stwierdziła. - Większość pracodawców mówi, że długotrwale szuka pracowników i gdyby nie zaakceptować pracownicy ze ściany wschodniej mieliby poważny problem a mianowicie dodała.

Pojawienie się na rynku większej ilości ofert - mówiła Rafalska - to dobra wieść także dla pracodawców. - Jeżeli jest taka wielka liczba ofert pracy innymi słowy, że rosną ich dochody z, mogą oferować usługi - powiedziała.

Szefowa resortu pracy i polityki społecznej zwróciła uwagę, że spośród dobrej sytuacji na rynku pracy mogą skorzystać jednostki długotrwale bezrobotne. - Dla nich to jest możliwość, której nie mieli, kiedy była bardzo trudna sprawa na rynku pracy. Szansa dopracowania wymaganego stażu pracy, choć do minimalnej emerytury - zaznaczyła.

Wyraziła zaspokojenie na skutek wzrostu zatrudnienia wśród Polaków. - Jeżeli w końcu września stopa bezrobocia jest 8, 4, to jest najniższy wskaźnik od momentu 25 lat - zaznaczyła Rafalska.

Listy pracujących cudzoziemców. Kontrowersyjna propozycja brytyjskiej minister

Według szacunków ministerstwa stopa bezrobocia pod spodem koniec roku powinna wynieść 8, 4 proc. a mianowicie Jeżeli nie wzrośnie, to będzie bardzo dobry wynik - stwierdziła szefowa MRPiPS.

Aktywizacja

Wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed powiedział, hdy największym wyzwaniem jest aktualnie zaktywizowanie długotrwale bezrobotnych. - To są osoby, które najtrudniej w tej chwili zaktywizować. To jest ekipa osób, które wymagają specyficznej troski - stwierdził.

Według MRPiPS, spadek cyfry bezrobotnych we wrześniu 2016 roku miał miejsce we wszystkich województwach, przy czymże odnotowany został w województwach lubuskim, lubelskim, łódzkim jak i również podlaskim.

Liczba bezrobotnych w końcu września br. była o 213, szóstej tys. osób niższa niźli przed rokiem (spadek o 13, 9 proc. ).

Popularny

barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację  Ze świata
Barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację Ze świata

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy w dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku
Bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku

Wynik finansowy Banku Handlowego rozczarował. W pierwszym kwartał 2017 roku jego zysk netto wyniesie 60 mln zł. To o 44 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - podała spółka…...

baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?
Baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?

Rosyjski Gazprom zmienił koncepcję projektu terminalu do skraplania gazu ziemnego (LNG) po porcie Ust-Ługa nad Morzem bałtyckim. Firma planuje teraz powiązanie go z budową zakładów przetwarzania gazu. Rosyjskie publikatory podają, że…...

banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów
Banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów

Darmowe konta jak i również karty coraz bliżej. Fundamentalne usługi będą bezpłatne, jednak są też ograniczenia Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Bank stworzył klona. Doradza klientom Jeden spośród największych…...