BZWBK ostrzega klientów przed atakami phishingowymi

Bank Zachodni WBK już po raz trzeci w ciągu ostatnich tygodni ostrzega swoich klientów poprzednio atakami phishingowymi. Spółka apeluje o ostrożność przy sprawdzaniu podejrzanych wiadomości. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko kradzieży danych. Bo hakerzy znowu podszywają się pod pula.

Bank Zachodni WBK ostrzega swoich klientów poprzednio fałszywą korespondencją mailową. Chociaż nadawcą treści jest teoretycznie bank, w rzeczywistości nie ma z tym nic wspólnego. Hakerzy, podszywając się u dołu instytucję, przesyłają adresatom e-maile, w których znajduje się link. Klienci, którzy przejdą do odwiedzenia strony "weryfikacja", mogą paść ofiarą złodziei danych. Rzecz wiadomości brzmi najczęściej: „Blokada konta BZ WBK”.

Źródło: bzwbk. pl BZ WBK otrzega przed atakami phishingowymi

Bank wzywa swoich klientów do odwiedzenia zachowania szczególnej ostrożności i zaleca zmianę haseł przy przypadku podejrzanych sytuacji. Jak informuje instytucja, działania, mające zażegnać niebezpieczeństwo, zostały podjęte. Bank podkreślał też przy wcześniejszych atakach hakerskich, że nigdy nie prosi o podawanie danych do logowania w tym hasła.

Duże niebezpieczeństwo

Uważaj na swoje konto bankowe serwisie randkowym. Złodzieje mają nowy strategia

BZ WBK nie wydaje się być jedynym bankiem, który informował o atakach phishingowych, zagrażającym klientom. Na początku czerwca BGŻ BNP Paribas ostrzegał przed utratą oszczędności poprzez przejęcie numerów kart finansowych. Może to następować przy wyniku podania danych, po otrzymaniu fałszywych maili. Komunikat o rzekomej blokadzie do konta jest nieprawdziwy, a podany link nie jest powiązany z bankiem.

Podobne ostrzeżenia pojawiły się na stronach innych banków. PKO BP, ING czy mBank ostrzegają swoich klientów przed niebezpieczeństwem wyłudzenia danych i kasy.

Atak phishingowy jest jednym ze specyficznych zagrożeń wraz ze strony cyberprzestępców. Podszywając się za instytucje, tworzą niemal dokładne kopie stron internetowych instytucji, trudne do odróżnienia od oryginału. Nieświadomi klienci, otrzymując maile z użyciem loga, nagłówków, czcionek jedynych dla rzeczywistych wiadomości, maja na fałszywe strony sieciowe.

Banki apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, jeśli klient znajdzie w swej skrzynce mailowej podejrzane informacje.

Popularny

baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?
Baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?

Rosyjski Gazprom zmienił koncepcję projektu terminalu do skraplania gazu ziemnego (LNG) po porcie Ust-Ługa nad Morzem bałtyckim. Firma planuje teraz powiązanie go z budową zakładów przetwarzania gazu. Rosyjskie publikatory podają, że…...

awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach  Ze świata
Awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach Ze świata

Microsoft potwierdził, że spośród powrotem można korzystać przy Chinach z ich wyszukiwarki Bing. "Potwierdzamy, że wyszukiwarka Bing nie był dostępna w Chinach, lecz już można z pani a korzystać" - napisał…...

bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku
Bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku

Wynik finansowy Banku Handlowego rozczarował. W pierwszym kwartał 2017 roku jego zysk netto wyniesie 60 mln zł. To o 44 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - podała spółka…...

banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów
Banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów

Darmowe konta jak i również karty coraz bliżej. Fundamentalne usługi będą bezpłatne, jednak są też ograniczenia Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Bank stworzył klona. Doradza klientom Jeden spośród największych…...