Akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA

W reakcji na działania Centralnego Biura podróży Antykorupcyjnego dotyczące nieprawidłowości obok prywatyzacji Ciechu, akcje tej spółki straciły w środę ponad 5 proc.. Chwilowo zanurkował również indeks WIG20 (grupujące największe spółki).

Informacje portalu tvn24. pl o działaniach CBA znalazły się tuż po godzinie 14. 00. Przed godziną kolejny. 00 WIG20 tracił, jednak minimalnie.

Traciła również sama spółka GPW, notowana na parkiecie w Stolicy polski. Jej notowania spadały o ok. 2 proc. z poziomu 37, 7 zł do 37 zł.

Bardziej nerwowo zareagowali posiadacze walorów Ciechu, które traciły ponad 5 proc. osiągając poziom 68 zł, wbrew że godzinę wcześniej dawny jeszcze na plusie. Blisko godziny 15. 30 ceny akcji obu spółek rozpoczęły odrabiać starty: akcje GPW drożały o 0, 21 proc. a CIECH taniały o ok. 3 proc.

Akcje Ciechu

Ostatnia aktualizacja:

WIG20

Ostatnia aktualizacja:

Prokuratura Apelacyjna na warszawskim rynku poinformowała uprzednio, że CBA na polecenie prokuratury zabezpiecza dokumentację w Ministerstwie Skarbu Państwa i na Giełdzie Papierów Drogocennych w śledztwie ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech.

Doszło do złamania uprawnienia?

Śledztwo dotyczące potencjalnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu SA prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Ma to siano wyjaśnić m. in., bądź ktoś nie przekroczył uprawnień, nie było korupcji lub prania pieniędzy.

Śledztwo dotyczy "niedopełnienia ciążących przymusów i nadużycia udzielonych uprawnień w celu osiągnięcia zalety majątkowej przez osoby zobligowane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa w związku ze zbyciem przez SP w odpowiedzi na publiczne wezwanie KI Chemistry spośród grupy Kulczyk Investments 37, 9 proc. akcji Ciech SA za kwotę odrzucić mniejszą niż 619 mln zł, czym wyrządzono wam szkodę majątkową w wspaniałych rozmiarach". Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Popularny

100 tys. zł kary na rzecz Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej
100 tys. zł kary na rzecz Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej

Minister środowiska Jan Szyszko zapewnia: Polska w 100 proc. wykonuje prawo europejskie a także postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej. W taki sposób skomentował decyzję Trybunału, który nakazał wstrzymanie…...

eksperci kwestionują prawo KE do negocjacji ws. Nord Stream 2  Surowce
Eksperci kwestionują prawo KE do negocjacji ws. Nord Stream 2 Surowce

Eksperci Rady Unii Europejskiej uważają, że Komisja Europejska nie istnieje kompetencji do przewodzenia rozmów z Rosją o budowie gazociągu Nord Stream 2 - podał po piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel".…...

a1 Kamieńsk-Radomsko do realizacji, GDDKiA podpisała umowę na budowę
A1 Kamieńsk-Radomsko do realizacji, GDDKiA podpisała umowę na budowę

Duży gest w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

500 plus - kto hałasuje stworzył? Jarosław Kaczyński w RMF FM
500 plus - kto hałasuje stworzył? Jarosław Kaczyński w RMF FM

- Moim pomysłem był program 500 plus, owszem - stwierdził szef PiS Jarosław Kaczyński, zapytany w RMF FM, czy "piątka Kaczyńskiego" to jego projekty. Stwierdzenie to budzi kontrowersje - plan na taki program…...