ARiMR wypłaciła ponad 97 proc. dopłat bezpośrednich za 2016 r.

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Koniec gorszych produktów dla Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni"
  • Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty robocie w Unii
  • Unia szykuje rewolucję w przepisach. 10 zakazanych produktów
  • Bruksela nałożyła karę na General Electric. "Dokładne informacje są niezbędne"

Agencja Restrukturyzacji jak i również Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ponad 14, 211 milionów złotych, czyli 97, 28 procent przewidzianej do wypłaty kwoty środków na dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok kalendarzowy - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

"Wypłacona do 14 czerwca 2017 r. kwota płatności wydaje się być o 365 mln złotych wyższa od kwoty wypłaconej w tym samym okresie za rok 2015" - podkreślono.

Podwyżki wartości wody uderzą po portfela. Ekspert: minister szuka gotówki

Przed terminem

"Zasadniczo płatności zostały zrealizowane poprzednio ostatecznym terminem wynikającym wraz z przepisów UE. Zgodnie spośród unijnym prawem, aby uniknąć konsekwencji finansowych, co w żadnym wypadku 95 proc. płatności bezpośrednich musi zostać wypłacone do 30 czerwca. Nie istnieje zatem żadnego niebezpieczeństwa, że Komisja Europejska nałoży na Polskę karę finansową za niezrealizowanie tych płatności w terminie" - zapewniono.

Z tytułu gospodarowania w kłopotliwych warunkach (tzw. płatności ONW), ARiMR przekazała do tej pory rolnikom 1, 260 mld zł, co stanowi 95, 96 proc. kwoty całkowitej puli na te płatności. "Stan realizacji płatności rolno-środowiskowych, rolno-środowiskowo-klimatycznych i ekologicznych za 2016 r. jest także lepszy niż w kampanii 2015. Do 14 czerwca 91, 93 proc. rolników ma wydaną decyzję o udzieleniu tych płatności, rok wstecz było ich mniej o 12, 45 pp. Chłopi, którzy nie otrzymali wciąż należnych im dopłat, dostaną je do końca czerwca 2017 r. " a mianowicie zaznaczono w komunikacie ministerstwa.

Zaliczki

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował przy środę w Polskim Radiach 24, że do końca maja w Agencji złożono ponad 1, 3 mln wniosków na dopłaty bezpośrednie na 2017 r.

Szef resortu rolnictwa ocenił, że od połowy października do końca lipca powinno pozostać wypłaconych 50 proc. zaliczek za 2017 r.

Popularny

apple pokazał Smart Watch  Tech
Apple pokazał Smart Watch Tech

Inteligentny zegarek oraz zupełnie nowy model komputera MacBook zaprezentował w poniedziałek Apple na konferencji w San Francisco. Apple Watch pozwala odbierać rozmowy telefoniczne i czyta e-maile. Była to pierwsza premiera…...