ARiMR wypłaciła ponad 97 proc. dopłat bezpośrednich za 2016 r.

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Koniec gorszych produktów dla Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni"
  • Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty robocie w Unii
  • Unia szykuje rewolucję w przepisach. 10 zakazanych produktów
  • Bruksela nałożyła karę na General Electric. "Dokładne informacje są niezbędne"

Agencja Restrukturyzacji jak i również Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ponad 14, 211 milionów złotych, czyli 97, 28 procent przewidzianej do wypłaty kwoty środków na dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok kalendarzowy - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

"Wypłacona do 14 czerwca 2017 r. kwota płatności wydaje się być o 365 mln złotych wyższa od kwoty wypłaconej w tym samym okresie za rok 2015" - podkreślono.

Podwyżki wartości wody uderzą po portfela. Ekspert: minister szuka gotówki

Przed terminem

"Zasadniczo płatności zostały zrealizowane poprzednio ostatecznym terminem wynikającym wraz z przepisów UE. Zgodnie spośród unijnym prawem, aby uniknąć konsekwencji finansowych, co w żadnym wypadku 95 proc. płatności bezpośrednich musi zostać wypłacone do 30 czerwca. Nie istnieje zatem żadnego niebezpieczeństwa, że Komisja Europejska nałoży na Polskę karę finansową za niezrealizowanie tych płatności w terminie" - zapewniono.

Z tytułu gospodarowania w kłopotliwych warunkach (tzw. płatności ONW), ARiMR przekazała do tej pory rolnikom 1, 260 mld zł, co stanowi 95, 96 proc. kwoty całkowitej puli na te płatności. "Stan realizacji płatności rolno-środowiskowych, rolno-środowiskowo-klimatycznych i ekologicznych za 2016 r. jest także lepszy niż w kampanii 2015. Do 14 czerwca 91, 93 proc. rolników ma wydaną decyzję o udzieleniu tych płatności, rok wstecz było ich mniej o 12, 45 pp. Chłopi, którzy nie otrzymali wciąż należnych im dopłat, dostaną je do końca czerwca 2017 r. " a mianowicie zaznaczono w komunikacie ministerstwa.

Zaliczki

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował przy środę w Polskim Radiach 24, że do końca maja w Agencji złożono ponad 1, 3 mln wniosków na dopłaty bezpośrednie na 2017 r.

Szef resortu rolnictwa ocenił, że od połowy października do końca lipca powinno pozostać wypłaconych 50 proc. zaliczek za 2017 r.

Popularny

dyrektywa o pracownikach delegowanych w UE. Polska przegra?
Dyrektywa o pracownikach delegowanych w UE. Polska przegra?

Wraca dyskusja nad dyrektywą o pracownikach delegowanych. W Luksemburgu odbyło się spotkanie ministrów UE ds. zatrudnienia w tej sprawie. Jednak jakim sposobem powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska, nie udało się uzyskać…...

eksperci kwestionują prawo KE do negocjacji ws. Nord Stream 2  Surowce
Eksperci kwestionują prawo KE do negocjacji ws. Nord Stream 2 Surowce

Eksperci Rady Unii Europejskiej uważają, że Komisja Europejska nie istnieje kompetencji do przewodzenia rozmów z Rosją o budowie gazociągu Nord Stream 2 - podał po piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel".…...

e-dowody wyprodukowane z błędem zostały unieważnione. 5 trafiło do odwiedzenia obywateli
E-dowody wyprodukowane z błędem zostały unieważnione. 5 trafiło do odwiedzenia obywateli

Część e-dowodów została wyprodukowana z błędem i unieważniona. - W trakcie 1 z kontroli okazało się, że wyprodukowano niewielką partię dokumentów, w których nie każde funkcjonalności warstwy elektronicznej funkcjonowały tak…...

czy Rosja zwróci Krym Ukrainie? MSZ: Krym należy do odwiedzenia Rosji
Czy Rosja zwróci Krym Ukrainie? MSZ: Krym należy do odwiedzenia Rosji

Rosja nie zamierza omawiać z USA i pozostałymi państwami kwestii zwrócenia okupowanego Krymu Ukrainie. - Nie oddamy naszego terytorium. Krym zalicza się do Federacji rosyjskiej a mianowicie powiedziała szefowa tamtejszego…...