Expose premier Beaty Szydło

  • 300 plus po nowej odsłonie. "Większa gwarancję co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią znacząco używane przez nas siły zbrojne"
  • Podatki, należności, akcyza. Rząd ma zamiar na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale wraz z warunkami

Nasz program doprowadzi do tego, hdy małe firmy będą wydawać się się średnimi, średnie dużymi, a duże będą konkurowały na rynku globalnym a mianowicie mówiła premier Beata Szydło w Sejmie. Planowane zmiany to m. in. redukcja CIT dla drobnych firm i podwójny odpis inwestycyjny.

Szydło podkreśliła po swoim wystąpieniu w środę przed Sejmem, że jej rząd dążyć będzie do sytuacji, w której istotą rozwoju będą "inwestycje jak i również innowacje, a nie niedroga siła robocza".

- Musimy wyrwać się z pułapki średniego rozwoju. (... ) W tym zamysle musimy wykorzystać wszystkie rezerwy, jakimi dysponujemy, a są one niemałe - oceniła.

Remedium - przedsiębiorczość Polaków

Pierwszym składnikiem recepty na rozwój przedstawionym przez premier jest przedsiębiorczość Polaków. Szydło mówiła w niniejszym aspekcie o barierach, jakie napotykają przed sobą "zarówno przedsiębiorcy, jak i kandydaci dzięki przedsiębiorców".

- Deficyt kapitału własnego, brak zdolności kredytowych (... ), przeszkody biurokratyczne, wreszcie zaburzenia czystych zasad gry rynkowej - wszystkie te przeszkody wolno przynajmniej w bardzo znacznym stopniu przełamać - opowiadała.

Szydło: chcemy realnej ochrony polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem

Według Szydło podstawowym środkiem służącym do ograniczenia utrudnień biurokratycznych dla przedsiębiorców istnieją "zmiany procedur" i "rozwiązania obniżające ryzyko rozpoczynania działalności gospodarczej".

- Wówczas szczególnie ważne dla jednostek młodych, aby chcieli jak i również mogli znaleźć swoje życiowe szanse w naszym kraju, aby nie musieli emigrować za chlebem do pozostałych krajów europejskich - podkreśliła.

CIT w dół

Jak dodała Szydło, detalem programu jej rządu skierowanego do przedsiębiorców będzie również wprowadzenie czytelnych reguł odnoszących się do zamówień publicznych oraz obniżenie podatków na rzecz małych przedsiębiorstw.

- Podatek CIT dla niewielkich firm obniżymy do kolejny proc. - zapowiedziała.

Premier zaznaczyła, że jej rządowi będzie zależało przede wszystkim na wsparciu delikatnej i średniej przedsiębiorczości.

- Te wielkie na ogół znacznie lepiej sobie zostawiają radę, choć i trudności stojące przed nimi pozostaniemy usuwać - dodała.

Skuteczniejsza ściągalność podatków

Premier Beata Szydło zapowiedziała po expose zmiany w administracji podatkowej, które mają ograniczyć zakres wyłudzeń podatku VAT i zapewnić skuteczniejszy pobór akcyzy oraz podatku CIT.

Szydło obiecuje rozwój razy trzy. Najważniejsze ustawy w pierwsze sto dni rządów

- Ministerstwo finansów zajmie się odmianami w administracji podatkowej, zaopatrzeniem jej w nowoczesne narzędzia informatyczne, pozwalające na obniżenie zakresu wyłudzeń podatku VAT, skuteczniejszy pobór akcyzy i podatku CIT od dużych korporacji - zapowiedziała Szydło w swoim środowym wystąpieniu w Sejmie.

Jak podkreśliła, "nie jest możliwe solidne zrównoważenie finansów publicznych i zmniejszenie relacji długu do PKB bez odbudowania profitów podatkowych".

- Własne krajowe wpływy podatkowe po odpowiedniej skali pozwalają dzięki inwestycje wspierające wzrost ekonomiczny i wzrost płac - mówiła.

Mariaż edukacji z biznesem

Szydło mówiła też, że jej rząd postawi na młodych Polaków, aby dzięki ich pomysłowego myślenia rozwinąć "gospodarkę opartą dzięki wiedzy i na innowacji".

- Mamy system, który doprowadzi do owego, że małe firmy są stawać się średnimi, zaś średnie dużymi, a wielkie będą konkurowały w dziedzinie globalnym. Ten program to pośród innymi podwójny odpis inwestycyjny dla przedsiębiorców, którzy pozostaną reinwestowali zarobione pieniądze po rozwój swoich firm. Będzie to oznaczało aktywizację obszernej rezerwy dla naszego rozwoju - mówiła Szydło.

Nowa premier mówiła także o planach rządu Uprawnienia i Sprawiedliwości, które mogą mieć doprowadzić do lepszego wykorzystywania "potencjału intelektualnego Polaków".

- Nauka musi ściśle współpracować z biznesem. Pomoże w niniejszym Narodowe Forum Kontrahentów, które powołamy przy prezesie Rady Ministrów. Musimy skonstruować także zaplecze naukowo-badawcze gwoli małych i średnich firm. Szkolnictwo zawodowe musi okazać się dostosowane do rzeczywistych potrzeb rynku pracy - powiedziała. a mianowicie Mamy w tych sprawach konkretne plany - zapewniła Szydło.

Popularny

costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech
Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi…...

cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę
Cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę

Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary zbyt cofanie…...

cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów
Cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów

W dobie rewolucji cyfrowej okazuje się, że niebezpieczeństwo czai się przy chmurach. Mowa o dronach – dlatego to naturalnie w tej branży wychodzą przełomowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szczególnie w…...

cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie
Cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie

To, jak myślimy o pieniądzach i które to mamy w związku z tym nawyki finansowe, dzierży ogromne znaczenie na drodze do sukcesu. Dlatego zebraliśmy dla was wypowiedzi miliarderów, które zmieniają sposób…...