A1 Kamieńsk-Radomsko do realizacji, GDDKiA podpisała umowę na budowę

  • Duży gest w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Wydaje się być umowa na ostatni odcinek A1

Ruszają przygotowywania do budowy prawie 17-kilometrowego odcinka autostrady A1 Kamieńsk-Radomsko w województwie łódzkim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych jak i również Autostrad w piątek podpisała kontrakt z konsorcjum Strabag-Budimex. Inwestycja pochłonie 573, 1 miliona złotych.

Istniejąca dwujezdniowa droga zostanie całkowicie przebudowana, autostrada będzie trzypasmowa w obu kierunkach. Czas realizacji to 32 miesiące bez okresów zimowych.

Jak podkreślił na konferencji prasowej Łukasz Smółka spośród Ministerstwa Infrastruktury, to 4 z pięciu umowa w budowę A1 od Tuszyna do Częstochowy. Zaznaczył, iż podpisanie umowy na kolejny, najdłuższy odcinek Piotrków Trybunalski Południe - Kamieńsk (około 24, 2 km) proponowane jest jeszcze we wrześniu, po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Chińczycy wykluczeni spośród kolejnego przetargu. Mieli skonstruować ważne odcinki dróg

- Na terenie województwa śląskiego trwa też budowa pozostałych odcinków A1, od węzła Częstochowa Północ, wraz z obwodnicą, do Pyrzowic. Ukończenie autostrady, która połączy polskie porty z południem Europy wydaje się priorytetem obecnego rządu - mówił Smółka.

Pięć odcinków

A1 od Tuszyna do obwodnicy Częstochowy będzie miała około 81 km, łączny koszt realizacji to około 3, 7 mld zł. Trasa została rozdzielona na pięć odcinków realizacyjnych:

Odcinek A a mianowicie węzeł Tuszyn - supeł Piotrków Trybunalski Południe, długość około 15, 9 kilometrów.

Odcinek B a mianowicie węzeł Piotrków Trybunalski Południe - Kamieńsk, około dwudziestu czterech, 2 km.

Odcinek C - Kamieńsk - Radomsko, około 16, szóstej km.

Odcinek D - Radomsko - ściana województwa, około 7 km.

Odcinek E - granica województwa łódzkiego a mianowicie węzeł Częstochowa Północ, blisko 16, 9 km.

Na 2019 rok przewidziano oddanie do ruchu autostrady A1 w województwie śląskim. Trasa od obwodnicy Częstochowy do Pyrzowic, o długości około 57, 7 kilometrów i łącznej wartości blisko 2, 6 mld złotych.

Popularny

altus i Trigon - u dołu lupą KNF
Altus i Trigon - u dołu lupą KNF

Na październikowym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego być może zadecydować o odebraniu przedsiębiorstwie Altus TFI licencji w zarządzanie funduszami alternatywnymi (FIZ, FIZAN, NS FIZ) - dowiedział się nieoficjalnie Business Insider Polska. Podobny…...

barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację  Ze świata
Barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację Ze świata

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy w dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach  Ze świata
Awaria wyszukiwarki Bing Microsoftu w Chinach Ze świata

Microsoft potwierdził, że spośród powrotem można korzystać przy Chinach z ich wyszukiwarki Bing. "Potwierdzamy, że wyszukiwarka Bing nie był dostępna w Chinach, lecz już można z pani a korzystać" - napisał…...

apple pokazał Smart Watch  Tech
Apple pokazał Smart Watch Tech

Inteligentny zegarek oraz zupełnie nowy model komputera MacBook zaprezentował w poniedziałek Apple na konferencji w San Francisco. Apple Watch pozwala odbierać rozmowy telefoniczne i czyta e-maile. Była to pierwsza premiera…...