Ceny ropy w dół. Wieczorem dane o zapasach surowca  Ze świata

  • "Ruch wydaje się jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała przyjmowanie surowca
  • Połowa ropy na rzecz Orlenu w naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów wydaje się "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed Fed jak i również danymi o zapasach paliw w USA - przekazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Świeżym Jorku, jest wyceniana na 42, 66 dolarów, po zniżce o 80 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje na temat 33 centy do 53, 18 dol. za baryłkę.

Co ze stopami procentowymi?

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu na temat 4, 4 mln baryłek do 453, 3 mln baryłek - oceniają analitycy.

Notowania ropy Brent od czerwca 2014 roku

Ostatnia aktualizacja:

Amerykański Departament Energii (DoE) poda w środę po 16. 30 wyliczenia dotyczące zapasów paliw przy USA w ubiegłym tygodniu.

Iran zbije ceny ropy? Porozumienie ws. programu nuklearnego ma następne dno

Wieczorem zostanie a opublikowany komunikat Fed na dwudniowym posiedzeniu.

- Uwaga rynków skupia się przede wszystkim na Fed - mówi Ratch Sodsatit, dyrektor zarządzający Asset Dodatkowo Fund Management Co.

- Wszyscy wiedzą, że stopy procentowe w USA będą podwyższane, a w tym momencie najważniejsze jest, kiedy wówczas nastąpi i jak system gospodarczy USA toleruje mocny szkolenie dolara - dodaje.

We wtorek ropa w NYMEX w Nowym Jorku staniała o 42 centy do 43, 46 dol. za baryłkę, najniżej na zamknięciu handlu od marca 2009 r.

Popularny

baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?
Baltic LNG - Gazprom zmiania koncepcję projektu. Co z Shellem?

Rosyjski Gazprom zmienił koncepcję projektu terminalu do skraplania gazu ziemnego (LNG) po porcie Ust-Ługa nad Morzem bałtyckim. Firma planuje teraz powiązanie go z budową zakładów przetwarzania gazu. Rosyjskie publikatory podają, że…...

banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów
Banki będą szukać spadkobierców zmarłych klientów

Darmowe konta jak i również karty coraz bliżej. Fundamentalne usługi będą bezpłatne, jednak są też ograniczenia Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Bank stworzył klona. Doradza klientom Jeden spośród największych…...

barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację  Ze świata
Barclays Capital: eurostrefa wejdzie po grudniu w deflację Ze świata

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy w dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku
Bank Handlowy - wyniki finansowe w I kwartale 2017 roku

Wynik finansowy Banku Handlowego rozczarował. W pierwszym kwartał 2017 roku jego zysk netto wyniesie 60 mln zł. To o 44 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - podała spółka…...