Ceny ropy w dół. Wieczorem dane o zapasach surowca  Ze świata

  • "Ruch wydaje się jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała przyjmowanie surowca
  • Połowa ropy na rzecz Orlenu w naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów wydaje się "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed Fed jak i również danymi o zapasach paliw w USA - przekazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Świeżym Jorku, jest wyceniana na 42, 66 dolarów, po zniżce o 80 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje na temat 33 centy do 53, 18 dol. za baryłkę.

Co ze stopami procentowymi?

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu na temat 4, 4 mln baryłek do 453, 3 mln baryłek - oceniają analitycy.

Notowania ropy Brent od czerwca 2014 roku

Ostatnia aktualizacja:

Amerykański Departament Energii (DoE) poda w środę po 16. 30 wyliczenia dotyczące zapasów paliw przy USA w ubiegłym tygodniu.

Iran zbije ceny ropy? Porozumienie ws. programu nuklearnego ma następne dno

Wieczorem zostanie a opublikowany komunikat Fed na dwudniowym posiedzeniu.

- Uwaga rynków skupia się przede wszystkim na Fed - mówi Ratch Sodsatit, dyrektor zarządzający Asset Dodatkowo Fund Management Co.

- Wszyscy wiedzą, że stopy procentowe w USA będą podwyższane, a w tym momencie najważniejsze jest, kiedy wówczas nastąpi i jak system gospodarczy USA toleruje mocny szkolenie dolara - dodaje.

We wtorek ropa w NYMEX w Nowym Jorku staniała o 42 centy do 43, 46 dol. za baryłkę, najniżej na zamknięciu handlu od marca 2009 r.

Popularny

budowa biznesu online - porady Michała Sadowskiego
Budowa biznesu online - porady Michała Sadowskiego

– Budowanie własnego biznesu to maraton – mówił Michał Sadowski podczas swojego wystąpienia na infoShare 2017. Przypominał, że Brand24 to jego szósty projekt. Wcześniej współtworzył takie serwisy jak Patrz. pl…...

budżet UE na rolnictwo - propozycje zmian
Budżet UE na rolnictwo - propozycje zmian

Komisja Europejska tworzy mniejszy budżet na Wspólną Politykę Rolną UE w lata 2021-2027. Jednocześnie pragnie równiej dzielić środki, aby w mniejszym stopniu korzystali z nich najwięksi farmerzy - dowiedziała się…...

bZWBK ostrzega klientów przed atakami phishingowymi
BZWBK ostrzega klientów przed atakami phishingowymi

Bank Zachodni WBK już po raz trzeci w ciągu ostatnich tygodni ostrzega swoich klientów poprzednio atakami phishingowymi. Spółka apeluje o ostrożność przy sprawdzaniu podejrzanych wiadomości. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko kradzieży…...

cameron do Junckera: Unia powinien się zmienić  Wraz z świata
Cameron do Junckera: Unia powinien się zmienić Wraz z świata

May przejmuje kontrolę ponad negocjacjami co do brexitu Premier May do obywateli Unii europejskiej: możecie zostać i pragniemy, żebyście zostali Londyn przemieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł" Kontrowersyjna ustawa…...