Cameron do Junckera: Unia powinien się zmienić  Wraz z świata

  • May przejmuje kontrolę ponad negocjacjami co do brexitu
  • Premier May do obywateli Unii europejskiej: możecie zostać i pragniemy, żebyście zostali
  • Londyn przemieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł"
  • Kontrowersyjna ustawa o brexicie przegłosowana. "To cichy zamach stanu"
  • Brytyjski plan po Brexicie. "Chcą drastycznie ograniczyć migrację z Unii Europejskiej"

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w poniedziałek w porze wieczoru przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerowi, że Brytyjczycy nie zaakceptować są zadowoleni z bieżącej pozycji ich kraju po Unii Europejskiej oraz, że Unia musi się zmieniać aby wyjść naprzeciw ich postulatom.

Według rzecznika rządu brytyjskiego rozmowy Camerona z Junckerem skupiały się właśnie na tych trzech podstawowych kwestiach: reformy UE i renegocjacji warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

"Uczciwe porozumienie"

Juncker miał - według rzecznika - zapewnić, że "chce znaleźć uczciwe porozumienie wraz ze Zjednoczonym Królestwem i stanie się starał się pomóc". Obaj politycy zgodzili się, hdy konieczne będą dalsze debaty aby posunąć sprawę naprzód.

Centralny bank Gb przygotowuje się na "Brexit". "To nie musi dziwić"

Cameron przyjął Junckera obiadem w swej wiejskiej rezydencji w Chequers, pod Londynem.

Obserwatorzy uwypuklają, że rozmowy odbyły się przed ofensywą dyplomatyczną Camerona na starym kontynencie, w trakcie której zamierza odwiedzić m. in. Paryż, Berlin i Warszawę. Celem tej ofensywy zostanie - jak podkreśla Reuters - przekonanie przywódców królestw UE do jego planu reform.

Cameron w istocie rozpoczął już tę ofensywę na niedawnym szczycie przywódców państw Partnerstwa Wschodniego i UE w Rydze gdzie oświadczył, że wydaje się być przekonany, iż uda jemu się osiągnąć ustępstwa, choć nie będzie to łatwe.

Rozmowy ze wszystkimi

Reuters podkreśla, że Cameron chce przeprowadzić indywidualne konwersacji z przywódcami 27 państw UE zanim zaprezentuje skrupulatny plan reform na szczycie Wskazówki Europejskiej w końcu czerwca.

Jeszcze przed niedawnymi wyborami parlamentarnymi Cameron obiecał wyborcom renegocjowanie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE oraz referendum w sprawie dalszego członkostwa przed końcem roku 2017.

Cameron zastrzegł niedawno, że po referendum nie będą potrafili uczestniczyć obywatele większości państw UE, którzy osiedlili się w Gb. Obserwatorzy pokazują, że dotyczy to w praktyce imigrantów z państw UE z Europy Zachodniej, w tym z Naszego kraju.

Popularny

bCC chce, żeby rząd wycofał się z projektu ustawy tytoniowej  Prawo
BCC chce, żeby rząd wycofał się z projektu ustawy tytoniowej Prawo

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Centre Club chcą, żeby rząd wycofał się z projektu naprawdę zwanej ustawy tytoniowej. Katalogów zdaniem znowelizowane przepisy uderzą rykoszetem w plantatorów tytoniu i producentów papierosów, zaś na zmianach skorzystają…...

bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.
Bezrobocie w Polsce w kwietniu 2017 r.

7, 5 proc. - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To na temat 0, 2 pkt. proc. mniej niż miesiąc…...

belka: w działalności gospodarczej potrzebna jest odpowiedzialność
Belka: w działalności gospodarczej potrzebna jest odpowiedzialność

Media: Volkswagen może mieć następujące problemy. Nowe ustalenia w sprawie afery spalinowej Szef Audi aresztowany Były szef Volkswagena może mieć następne problemy Zaskakujące wyniki germańskiego giganta. Mimo afery dieslowej Skandal…...

bezrobocie. Minister Elżbieta Rafalska o najnowszych danych
Bezrobocie. Minister Elżbieta Rafalska o najnowszych danych

300 oraz w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią doniośle nasze…...