Cameron do Junckera: Unia powinien się zmienić  Wraz z świata

  • May przejmuje kontrolę ponad negocjacjami co do brexitu
  • Premier May do obywateli Unii europejskiej: możecie zostać i pragniemy, żebyście zostali
  • Londyn przemieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł"
  • Kontrowersyjna ustawa o brexicie przegłosowana. "To cichy zamach stanu"
  • Brytyjski plan po Brexicie. "Chcą drastycznie ograniczyć migrację z Unii Europejskiej"

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w poniedziałek w porze wieczoru przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerowi, że Brytyjczycy nie zaakceptować są zadowoleni z bieżącej pozycji ich kraju po Unii Europejskiej oraz, że Unia musi się zmieniać aby wyjść naprzeciw ich postulatom.

Według rzecznika rządu brytyjskiego rozmowy Camerona z Junckerem skupiały się właśnie na tych trzech podstawowych kwestiach: reformy UE i renegocjacji warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

"Uczciwe porozumienie"

Juncker miał - według rzecznika - zapewnić, że "chce znaleźć uczciwe porozumienie wraz ze Zjednoczonym Królestwem i stanie się starał się pomóc". Obaj politycy zgodzili się, hdy konieczne będą dalsze debaty aby posunąć sprawę naprzód.

Centralny bank Gb przygotowuje się na "Brexit". "To nie musi dziwić"

Cameron przyjął Junckera obiadem w swej wiejskiej rezydencji w Chequers, pod Londynem.

Obserwatorzy uwypuklają, że rozmowy odbyły się przed ofensywą dyplomatyczną Camerona na starym kontynencie, w trakcie której zamierza odwiedzić m. in. Paryż, Berlin i Warszawę. Celem tej ofensywy zostanie - jak podkreśla Reuters - przekonanie przywódców królestw UE do jego planu reform.

Cameron w istocie rozpoczął już tę ofensywę na niedawnym szczycie przywódców państw Partnerstwa Wschodniego i UE w Rydze gdzie oświadczył, że wydaje się być przekonany, iż uda jemu się osiągnąć ustępstwa, choć nie będzie to łatwe.

Rozmowy ze wszystkimi

Reuters podkreśla, że Cameron chce przeprowadzić indywidualne konwersacji z przywódcami 27 państw UE zanim zaprezentuje skrupulatny plan reform na szczycie Wskazówki Europejskiej w końcu czerwca.

Jeszcze przed niedawnymi wyborami parlamentarnymi Cameron obiecał wyborcom renegocjowanie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE oraz referendum w sprawie dalszego członkostwa przed końcem roku 2017.

Cameron zastrzegł niedawno, że po referendum nie będą potrafili uczestniczyć obywatele większości państw UE, którzy osiedlili się w Gb. Obserwatorzy pokazują, że dotyczy to w praktyce imigrantów z państw UE z Europy Zachodniej, w tym z Naszego kraju.

Popularny

dyrektywa o pracownikach delegowanych w UE. Polska przegra?
Dyrektywa o pracownikach delegowanych w UE. Polska przegra?

Wraca dyskusja nad dyrektywą o pracownikach delegowanych. W Luksemburgu odbyło się spotkanie ministrów UE ds. zatrudnienia w tej sprawie. Jednak jakim sposobem powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska, nie udało się uzyskać…...

costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech
Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi…...

bZWBK ostrzega klientów przed atakami phishingowymi
BZWBK ostrzega klientów przed atakami phishingowymi

Bank Zachodni WBK już po raz trzeci w ciągu ostatnich tygodni ostrzega swoich klientów poprzednio atakami phishingowymi. Spółka apeluje o ostrożność przy sprawdzaniu podejrzanych wiadomości. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko kradzieży…...

czy Rosja zwróci Krym Ukrainie? MSZ: Krym należy do odwiedzenia Rosji
Czy Rosja zwróci Krym Ukrainie? MSZ: Krym należy do odwiedzenia Rosji

Rosja nie zamierza omawiać z USA i pozostałymi państwami kwestii zwrócenia okupowanego Krymu Ukrainie. - Nie oddamy naszego terytorium. Krym zalicza się do Federacji rosyjskiej a mianowicie powiedziała szefowa tamtejszego…...