Brytyjczycy krytycznie o uwagach Obamy ws. Brexitu  Wraz ze świata

  • Publicznie mówił, że chce u wymienionych pracować. Teraz szukają "prezydenta playlisty"
  • Wizyta u babci Baracka Obamy. "Uczy jak złowić rybę"
  • Duda rozmawiał z Obamą. Jednym z tematów Trybunał Konstytucyjny?
  • Obama: nie wolno nam fetyszyzować grono telefonów
  • Guantanamo do zamknięcia. Obama chce przenieść więźniów do placówek w USA

Aż 53 proc. Brytyjczyków uważa, że piątkowa wypowiedź amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy ws. ewentualnego rozwiązania W. Brytanii z UE była niewłaściwa - pokazuje opublikowany w sobotę sondaż firmy badawczej YouGov. Przeciwnego zdania jest 36 proc. ankietowanych.

Jednocześnie aż 59 proc. Brytyjczyków wyraziło przekonanie, że "specjalna relacja" ze Stanami Zjednoczonymi nie zaakceptować ucierpi po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Starego kontynentu Europejskiej. 7 proc. wierzy, że tzw. Brexit wzmocniłby transatlantyckie stosunki między oboma krajami, a 23 proc. - że by hałasuje osłabił.

Adele, DiCaprio, Trump... 100 najbardziej wpływowych ludzi świata

Słowa Obamy

Obama oświadczył po piątek, że w sytuacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne "nie wydarzy się w najbliższej przyszłości". a mianowicie Priorytetem będą dla osób przy dalszym ciągu negocjacje wraz z całym blokiem [Unii Europejskiej] - podkreślił.

- Wielka Brytania będzie na końcu kolejki - powiedział prezydent USA, oceniając, że podpisanie rozbieżnej umowy po ewentualnym Brexicie byłoby "wyjątkowo nieefektywne".

Zostaną?

- Jeśli jedni z naszych najkorzystniejszych przyjaciół [Wielka Brytania] są w strukturze, która zwiększa ich wpływy na świecie, pomaga gospodarce krajowej - tak, chcę, by w niej zostali a mianowicie mówił Obama, zajmując jednoznaczne stanowisko wobec czerwcowego referendum ws. członkostwa Uk po Unii Europejskiej.

Amerykański prezydent pozostaje jedną spośród najpopularniejszych wśród Brytyjczyków formie życia publicznego; jego robotę jako prezydenta Stanów Zjednoczonych pozytywnie ocenia aż 72 proc. badanych.

Popularny

akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA
Akcje Ciechu i GPW gubią po interwencji CBA

W reakcji na działania Centralnego Biura podróży Antykorupcyjnego dotyczące nieprawidłowości obok prywatyzacji Ciechu, akcje tej spółki straciły w środę ponad 5 proc.. Chwilowo zanurkował również indeks WIG20 (grupujące największe spółki).…...

adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego  Ze świata
Adamczyk: liczymy w UE dzięki kompromis w sprawie pliku drogowego Ze świata

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rzekł dziennikarzom w Strasburgu, iż ma nadzieję, iż kraje Unii Europejskiej wypracują kompromis w sprawie nazywanego pakietu drogowego. Ocenił, że szanse w to są większe niż w przypadku…...

afera gruntowa w Getin Noble Banku
Afera gruntowa w Getin Noble Banku

"We wszystkich interesie jest to, aby biznes gruntowy rozkręcić ASAP (z ang. tuz soon as posible a mianowicie red. ) i liczę tu w szczególności w Waszą pomoc. Na co nie…...

agencja Standard  Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus
Agencja Standard Poor’s utrzymała rating Polski na szczeblu BBB plus

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odmienna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...