Brytyjczycy krytycznie o uwagach Obamy ws. Brexitu  Wraz ze świata

  • Publicznie mówił, że chce u wymienionych pracować. Teraz szukają "prezydenta playlisty"
  • Wizyta u babci Baracka Obamy. "Uczy jak złowić rybę"
  • Duda rozmawiał z Obamą. Jednym z tematów Trybunał Konstytucyjny?
  • Obama: nie wolno nam fetyszyzować grono telefonów
  • Guantanamo do zamknięcia. Obama chce przenieść więźniów do placówek w USA

Aż 53 proc. Brytyjczyków uważa, że piątkowa wypowiedź amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy ws. ewentualnego rozwiązania W. Brytanii z UE była niewłaściwa - pokazuje opublikowany w sobotę sondaż firmy badawczej YouGov. Przeciwnego zdania jest 36 proc. ankietowanych.

Jednocześnie aż 59 proc. Brytyjczyków wyraziło przekonanie, że "specjalna relacja" ze Stanami Zjednoczonymi nie zaakceptować ucierpi po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Starego kontynentu Europejskiej. 7 proc. wierzy, że tzw. Brexit wzmocniłby transatlantyckie stosunki między oboma krajami, a 23 proc. - że by hałasuje osłabił.

Adele, DiCaprio, Trump... 100 najbardziej wpływowych ludzi świata

Słowa Obamy

Obama oświadczył po piątek, że w sytuacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne "nie wydarzy się w najbliższej przyszłości". a mianowicie Priorytetem będą dla osób przy dalszym ciągu negocjacje wraz z całym blokiem [Unii Europejskiej] - podkreślił.

- Wielka Brytania będzie na końcu kolejki - powiedział prezydent USA, oceniając, że podpisanie rozbieżnej umowy po ewentualnym Brexicie byłoby "wyjątkowo nieefektywne".

Zostaną?

- Jeśli jedni z naszych najkorzystniejszych przyjaciół [Wielka Brytania] są w strukturze, która zwiększa ich wpływy na świecie, pomaga gospodarce krajowej - tak, chcę, by w niej zostali a mianowicie mówił Obama, zajmując jednoznaczne stanowisko wobec czerwcowego referendum ws. członkostwa Uk po Unii Europejskiej.

Amerykański prezydent pozostaje jedną spośród najpopularniejszych wśród Brytyjczyków formie życia publicznego; jego robotę jako prezydenta Stanów Zjednoczonych pozytywnie ocenia aż 72 proc. badanych.

Popularny

500 plus - kto hałasuje stworzył? Jarosław Kaczyński w RMF FM
500 plus - kto hałasuje stworzył? Jarosław Kaczyński w RMF FM

- Moim pomysłem był program 500 plus, owszem - stwierdził szef PiS Jarosław Kaczyński, zapytany w RMF FM, czy "piątka Kaczyńskiego" to jego projekty. Stwierdzenie to budzi kontrowersje - plan na taki program…...

100 tys. zł kary na rzecz Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej
100 tys. zł kary na rzecz Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej

Minister środowiska Jan Szyszko zapewnia: Polska w 100 proc. wykonuje prawo europejskie a także postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej. W taki sposób skomentował decyzję Trybunału, który nakazał wstrzymanie…...

3, 5 mld euro w dopłaty. Rolnicy mogą tworzyć wnioski
3, 5 mld euro w dopłaty. Rolnicy mogą tworzyć wnioski

Od 16 marca Agencja Restrukturyzacji i Uaktualnieniu Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie papierów o dopłaty bezpośrednie. W tym roku jest na ten zamiar ponad 3, 5 mld euro - poinformował w piątek na konferencji…...

a1 Kamieńsk-Radomsko do realizacji, GDDKiA podpisała umowę na budowę
A1 Kamieńsk-Radomsko do realizacji, GDDKiA podpisała umowę na budowę

Duży gest w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...