Jack Ma o modelu 996: taka praca to błogosławieństwo  Ze świata

Praca przez 12 godzin dziennie szóstka dni w tygodniu wydaje się być ogromnym błogosławieństwem dla młodzieży ludzi - uważa Jack Ma, założyciel Alibaby jak i również jeden z najbogatszych osób na świecie.

Ma to jeden z najbardziej znanych chińskich liderów biznesu. Po 1999 roku był określonym z założycieli Alibaby, która to stała się jedną spośród największych na świecie przedsiębiorstw z branży e-handlu.

Sukces po nadgodzinach

Miliarder, którego majątek Bloomberg kalkuluje na 43, 5 mld dolarów, zabrał głos po debacie dotyczącej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz godzin nadliczbowych, koniecznych przez niektóre firmy technologiczne w związku ze spowolnieniem przy sektorze.

W przemówieniu skierowanym do pracowników Alibaby Ma bronił modelu "996", który oznacza pracę od czasu godz. 9 rano do odwiedzenia godz. 9 wieczorem poprzez 6 dni w tygodniu.

Gazeta ujawniła, że najbogatszy Chińczyk jest członkiem partii komunistycznej

- Osobiście uważam, że praca "996" jest ogromnym błogosławieństwem. Wiele firm i dużo osób nie ma takiej możliwości. Jeżeli nie często jesteś "996" gdy jesteś niedoświadczony to kiedy będziesz miał możliwość to robić? - rzekł.

Ma podkreślił, że pan i jego pracownicy systematycznie pracowali w godzinach nadliczbowych. - Na tym świecie każdy chce sukcesu, miłego życia, chce być szanowany - mówił. - Pragnąłbym wszystkim zapytać: jeśli odrzucić włożycie więcej czasu jak i również energii niż inni, jak możecie osiągnąć pożądany pomyślność - pytał.

Jak zaznaczył nie żałuje, iż pracował przez 12 godzin dziennie. - Nigdy ażebym tego nie zmienił – oświadczył.

Co ciekawe, jeszcze w 2017 roku Jack Ma prognozował, hdy "za 30 lat osoby będą pracować tylko 4 godziny dziennie". - Nasz dziadek pracował 16 dni dziennie w gospodarstwie rolnym i mówił, że wydaje się bardzo zajęty. My wkonujemy nasze prac po 8 godzin dziennie przez pięć dni po tygodniu i też myślimy, że jesteśmy bardzo zajęci - mówił w Detroit Jack Ma. Dodał, że jego zdaniem niewykluczone wydaje się, że tydzień pracy stanie się miał jedynie cztery dni.

Kontrowersje

Nie każdy są jednak zwolennikami kontrowersyjnego modelu "996". Niektórzy argumentują, że model narusza mężczyzna prawo, zgodnie z którym czas pracy nie być może przekroczyć 40 godzin tygodniowo.

"Tworzenie kultury korporacyjnej zachęcania do nadgodzin. W pewno nie poprawia wówczas konkurencyjności firmy, ale być może zahamować i zaszkodzić zdolności do innowacji" - napisał anonimowy autor w "People's Daily", dzienniku Komunistycznej Partii Chin.

Popularny

gDDKiA: powstanie dokumentacja drogi S16 z Mrągowa do Ełku
GDDKiA: powstanie dokumentacja drogi S16 z Mrągowa do Ełku

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu 74-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S16 wraz z Mrągowa do Ełku. W przeszłości drogowcy pracowali nad różnymi wariantami przebiegu tej trasy, ale napotkali na sprzeciw, zwłaszcza środowisk ekologicznych.…...

garnitury - mężczyźni kupują ich coraz mniej. Zmiany dzięki rynku
Garnitury - mężczyźni kupują ich coraz mniej. Zmiany dzięki rynku

Coraz skromniej mężczyzn kupuje garnitury. Wytwórce muszą przystosować się do świata, w którym przypuszczenie do pracy luźnych gaci już nie jest postrzegane jako wykroczenie przeciw zasadom dress code'u czy wytworności. Coraz więcej…...

gazprom będzie miał nowe wstąpienie do Europy  Wraz ze świata
Gazprom będzie miał nowe wstąpienie do Europy Wraz ze świata

Wielka lokata Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream dwa. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE jak i również Niemcy zyskują nowe sprzęt nacisku na Gazprom "Sueddeutsche…...

genewa Motor Show 2017. Stosunek  Moto
Genewa Motor Show 2017. Stosunek Moto

Duży ruch w autosalonach. Te modele wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo przejażdżki. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...