Gorąco na Ukrainie, presja dzięki Rosję. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat  Ze świata

  • Sankcje wobec Rosji przedłużone. To może okazać się ostatni raz
  • Merkel: Rosja jest solidnym dostawcą gazu
  • Rozmowy o Ukrainie bez Polski. Co z naszą polityką wschodnią?
  • „The Economist”: gospodarka Ukrainy stacza się po równi pochyłej
  • G7 nie złagodzi tonu wobec Rosji. "Rozmowa być może dotyczyć tylko zaostrzenie sankcji"

Rząd Ukrainy podjął w poniedziałek decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego po obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju a także ogłosił stan podwyższonej gotowości na terytorium całego państwie. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom u naszego wschodniego sąsiada.

Decyzje ta są następstwem zagrożeń wynikających z zaostrzającego się konfliktu ze wspieranymi przez Moskwę prorosyjskimi separatystami, z którymi siły rządowe walczą na wschodniej Ukrainie.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że zapoczątkowanie stanu wyjątkowego reguluje Kodeks Obrony Cywilnej, który jest przyjęty w 2012 roku. Wedle nim stan ten może stać się ogłoszony na terenie, gdzie dochodzi do naruszenia normalnych warunków życia ludności, bądź doszło do katastrofy, klęski żywiołowej, czy innego wydarzenia, mogącego grozić istnieniu lub zdrowiu ludzi.

Bruksela nie spieszy się do redukcji greckiego długu. Ale "będzie przeglądać życzenia nowego rządu"

"Świat"

Ukraina wprowadza stan wyjątkowy w Donbasie po naszym jak prorosyjscy separatyści ostrzelali osiedla mieszkalne w Mariupolu. Tymczasem Władimir Putin przekonuje, że po stronie ukraińskiej walczy "natowska legia cudzoziemska".

O napiętej kwestii na wschodzie Ukrainy w programie "Świat" o 20. 30 porozmawiamy z Pawłem Kowalem, były europosłem i Janem Rokitą, komentatorem TVN24 Biznes i Świat. Na program zaprasza Katarzyna Kolenda-Zaleska.

"Świat technologii", "Bilans" i "24 godziny"

Wieczorem zapraszamy też na "Świat technologii" - o 21. 00. Pół godziny później wydarzenia na rynkach podsumuje w "Bilansie" Robert Stanilewicz.

W programie "24 godziny" o 22. 00 podsumujemy wydarzenia na globie i w Polsce.

Popularny

dokończenie autostrad i ekspresówek, następne kilometry. Sprawdź, co obiecała premier Kopacz  Informacje
Dokończenie autostrad i ekspresówek, następne kilometry. Sprawdź, co obiecała premier Kopacz Informacje

12 zł za godzinę pracy czy kontrakty likwidujące umowy śmieciowe? Starcie Kopacz - Szydło Powstanie Polska Grupa Promowa. "Szansa na wspólny zwycięstwo branży" Kopacz otwiera gazoport. "Będziemy w 100…...

droga S1 z Mysłowic do Bielska-Białej coraz bliżej, zlecenie GDDKiA
Droga S1 z Mysłowic do Bielska-Białej coraz bliżej, zlecenie GDDKiA

Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nowatorską trasą Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy…...

donald Trump wycofuje USA spośród umowy TPP
Donald Trump wycofuje USA spośród umowy TPP

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek zarządzenie formalnie rozpoczynający proces wycofywania się Stanów Zjednoczonych spośród Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP). Była wówczas jedna z jego zapowiedzi z kampanii wyborczej.…...

duda sojusznikiem małych i przeciętnych firm. «Sól gospodarki rynkowej»
Duda sojusznikiem małych i przeciętnych firm. «Sól gospodarki rynkowej»

Sfera gospodarcza potrzebuje dobrych, transparentnych, jednoznacznych uregulowań prawnych – wskazał prezydent Andrzej Dudziarz w liście do parcypantów katowickiego kongresu małych i średnich firm. Zapewnił, hdy będzie ich sojusznikiem przy promowaniu korzystnych dla…...