Gorąco na Ukrainie, presja dzięki Rosję. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat  Ze świata

  • Sankcje wobec Rosji przedłużone. To może okazać się ostatni raz
  • Merkel: Rosja jest solidnym dostawcą gazu
  • Rozmowy o Ukrainie bez Polski. Co z naszą polityką wschodnią?
  • „The Economist”: gospodarka Ukrainy stacza się po równi pochyłej
  • G7 nie złagodzi tonu wobec Rosji. "Rozmowa być może dotyczyć tylko zaostrzenie sankcji"

Rząd Ukrainy podjął w poniedziałek decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego po obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju a także ogłosił stan podwyższonej gotowości na terytorium całego państwie. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom u naszego wschodniego sąsiada.

Decyzje ta są następstwem zagrożeń wynikających z zaostrzającego się konfliktu ze wspieranymi przez Moskwę prorosyjskimi separatystami, z którymi siły rządowe walczą na wschodniej Ukrainie.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że zapoczątkowanie stanu wyjątkowego reguluje Kodeks Obrony Cywilnej, który jest przyjęty w 2012 roku. Wedle nim stan ten może stać się ogłoszony na terenie, gdzie dochodzi do naruszenia normalnych warunków życia ludności, bądź doszło do katastrofy, klęski żywiołowej, czy innego wydarzenia, mogącego grozić istnieniu lub zdrowiu ludzi.

Bruksela nie spieszy się do redukcji greckiego długu. Ale "będzie przeglądać życzenia nowego rządu"

"Świat"

Ukraina wprowadza stan wyjątkowy w Donbasie po naszym jak prorosyjscy separatyści ostrzelali osiedla mieszkalne w Mariupolu. Tymczasem Władimir Putin przekonuje, że po stronie ukraińskiej walczy "natowska legia cudzoziemska".

O napiętej kwestii na wschodzie Ukrainy w programie "Świat" o 20. 30 porozmawiamy z Pawłem Kowalem, były europosłem i Janem Rokitą, komentatorem TVN24 Biznes i Świat. Na program zaprasza Katarzyna Kolenda-Zaleska.

"Świat technologii", "Bilans" i "24 godziny"

Wieczorem zapraszamy też na "Świat technologii" - o 21. 00. Pół godziny później wydarzenia na rynkach podsumuje w "Bilansie" Robert Stanilewicz.

W programie "24 godziny" o 22. 00 podsumujemy wydarzenia na globie i w Polsce.

Popularny

cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę
Cofanie liczników w autach będzie karane, Senat przyjął ustawę

Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary zbyt cofanie…...

cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie
Cytaty znanych miliarderów o pieniądzach, biznesie, sukcesie

To, jak myślimy o pieniądzach i które to mamy w związku z tym nawyki finansowe, dzierży ogromne znaczenie na drodze do sukcesu. Dlatego zebraliśmy dla was wypowiedzi miliarderów, które zmieniają sposób…...

cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów
Cyberbezpieczeństwo - zastosowanie dronów

W dobie rewolucji cyfrowej okazuje się, że niebezpieczeństwo czai się przy chmurach. Mowa o dronach – dlatego to naturalnie w tej branży wychodzą przełomowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szczególnie w…...

costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca  Tech
Costcutter, sklep gdzie można płacić odciskiem palca Tech

Brytyjski Costcutter to pierwszy supermarket, w którym wolno zapłacić używając do tegoż celu odcisku palca. System działa na podstawie łączenia skanu linii papilarnych z danymi o tożsamości klienta i danymi…...