Zwiększ swoją zdolność kredytową, zgłaszając się samodzielnie

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 10 września 2019 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajIm lepsza zdolność kredytowa, tym więcej możliwości finansowych masz do dyspozycji. Dobra lub doskonała ocena kredytowa może zapewnić dostęp do jednych z najlepszych kart kredytowych, a także niższe oprocentowanie pożyczek i kredytów hipotecznych. Dlatego warto spróbować uzyskać jak najwyższą zdolność kredytową.

  Istnieje wiele sposobów na poprawę zdolności kredytowej, w tym obniżenie wskaźnika zadłużenia do kredytu i dokładne planowanie nowych wniosków kredytowych. Jednak niektórzy ludzie zastanawiają się, czy istnieją sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej poprzez samo-raportowanie – to znaczy poprzez poinformowanie trzech biur kredytowych o swoich dobrych nawykach finansowych, zamiast czekać, aż informacje pojawią się w raportach kredytowych.

  Jak działa Twój raport kredytowy

  Twój raport kredytowy to przede wszystkim zapis historii płatności na różnych kontach kredytowych. Konta te obejmują karty kredytowe, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, pożyczki studenckie i podobne długi. Raporty kredytowe obejmują również raporty dotyczące upadłości i zastawów podatkowych, a nawet mogą obejmować płatności czynszu lub rachunków.

  Zasadniczo twój raport kredytowy obejmuje wszystko, co zostało zgłoszone agencjom raportującym kredyty konsumenckie, od płatności dokonanych po wnioski o nowy kredyt. Trzy główne agencje informacji kredytowej to Equifax, Experian i TransUnion.

  Informacje zawarte w raporcie kredytowym służą do określenia Twojej zdolności kredytowej. Bez historii kredytowej nie ma zdolności kredytowej. Jednak Twoi wierzyciele nie są zobowiązani do zgłaszania historii płatności każdej agencji sporządzającej sprawozdania kredytowe. Dlatego ocena kredytowa może się różnić w zależności od tego, która agencja sporządza ocenę kredytową.

  Jak zgłosić się do biur informacji kredytowej

  Mamy dobre i złe wieści. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie możesz bezpośrednio zgłaszać swojej działalności finansowej trzem głównym biurom kredytowym. Innymi słowy, jeśli chcesz poinformować Equifax, TransUnion i Experian, że regularnie płacisz czynsz i opłaty za media na czas, nie możesz sam zgłosić tych informacji. Musisz zostać oficjalnie uznanym „dostarczycielem danych, aby przekazywać informacje do trzech największych biur kredytowych, a osoby fizyczne nie mają tego przywileju. (Jeśli prowadzisz małą firmę, która umożliwia klientom przenoszenie linii kredytowych lub płacenie w ratach, możesz zostać dostawcą danych i przekazać historię płatności swoich klientów trzem biurom kredytowym).

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal istnieje wiele sposobów, aby podzielić się swoimi pozytywnymi nawykami finansowymi z biurami kredytowymi. Na przykład usługi innych firm, takie jak PayYourRent i RentTrack, zgłaszają płatności za wynajem do wszystkich trzech głównych biur kredytowych. Rejestracja w Experian Boost umożliwia dodawanie rachunków za telefon i media do raportu Experian, a historia terminowych płatności może zwiększyć Twoją zdolność kredytową.

  Możesz także zarejestrować się w UltraFICO, nowej usłudze, która uwzględnia saldo konta bankowego w Twojej ocenie kredytowej. W ten sposób pożyczkodawca będzie wiedział, że nawet jeśli nie masz zbyt dużej historii kredytowej, masz historię utrzymywania dodatnich sald bankowych (żadnych kredytów w rachunku bieżącym!) I posiadania dużej ilości gotówki pod ręką.

  UltraFICO to najnowsza iteracja tego, co wcześniej nazywało się FICO Expansion Score, i to ta sama podstawowa idea: poszerzyć to, co wchodzi w skład Twojej oceny kredytowej, aby więcej osób miało możliwość dostępu do kredytu. Pamiętaj, że UltraFICO nie zostało jeszcze w pełni uruchomione, więc jedyne, co możesz teraz zrobić, to zarejestrować się, aby otrzymywać wiadomości i aktualizacje – ale wkrótce!

  Możesz nawet wyjść poza wynik FICO i przyjrzeć się alternatywnym metodom raportowania. Firma Payment Reporting Builds Credit (PRBC) rozlicza się jako „alternatywny ruch kredytowy i generuje własną ocenę kredytową na podstawie rachunków, które już zapłaciłeś, od rachunków telefonicznych po usługi abonamentowe.

  Zalety i wady samoopisu

  Wzięcie historii kredytowej w swoje ręce i skorzystanie z usług takich jak RentTrack lub Experian Boost ma kilka zalet w celu poprawy zdolności kredytowej. Pierwszą zaletą jest oczywiście to, że Twoja zdolność kredytowa może wzrosnąć.

  Inną dużą zaletą tych usług jest to, że mogą one pomóc osobom z ograniczonym lub żadnym kredytem w dostępie do pierwszej karty kredytowej lub pożyczki lub udowodnić wynajmującemu, że będą dobrym najemcą. (Jeśli przez całe życie byłeś odpowiedzialny finansowo, ale nigdy nie wyjąłeś karty kredytowej, często zaskakuje Cię fakt, że pożyczkodawcy i wynajmujący mogą postrzegać Cię jako ryzyko kredytowe).

  Usługi te mają również wady. RentTrack i PayMyRent zarówno kosztują pieniądze, jak i mogą skończyć się raportowaniem informacji, które są już w raporcie kredytowym – to znaczy, że firma zarządzająca nieruchomością Twojego wynajmującego może już dostarczać dane, a Twoja historia najmu mogła już trafić do Experian , TransUnion i Equifax. Dlatego jest to dobry powód, aby regularnie sprawdzać raporty kredytowe.

  Podobnie, chociaż alternatywna usługa raportowania, taka jak PRBC, może pomóc w uzyskaniu dostępu do pożyczek, to nie to samo, co zwiększenie zdolności kredytowej.

  Alternatywy dla samoopisu

  Jeśli chcesz uzyskać dostęp do kredytu i / lub poprawić swoją zdolność kredytową bez korzystania z jednej z tych alternatywnych lub rozszerzonych usług raportowania, masz wiele opcji. Jeśli na przykład nie masz kredytu, zabezpieczona karta kredytowa może pomóc w szybkim zbudowaniu pozytywnej historii kredytowej. Twój bank może również zaoferować Ci pierwszą kartę kredytową na podstawie Twojej historii bankowej.

  Jeśli masz słaby kredyt, użyj jednej z najlepszych kart kredytowych do złego kredytu, aby zmienić swój wynik. Dokonuj drobnych zakupów i spłacaj je regularnie, aby ustalić historię terminowych płatności i obserwować wzrost zdolności kredytowej.

  Jeśli masz średni kredyt i po prostu chcesz, aby Twój wynik był lepszy, skorzystaj z tych wskazówek, aby uzyskać dobry lub doskonały zakres. Dokonuj płatności na czas, utrzymuj niskie saldo i nie zamykaj starych kart kredytowych. Bankrate ma również raport kredytowy i usługę monitorowania, która zapewnia porady ekspertów, jak poprawić swój wynik.

  Najważniejsze

  Chociaż możesz chcieć zgłosić swoją działalność finansową bezpośrednio do trzech biur informacji kredytowej, samodzielne raportowanie nie wchodzi w grę. Istnieją usługi stron trzecich, które mogą pomóc w dodawaniu pozycji do raportu kredytowego lub tworzeniu alternatywnych ocen kredytowych, ale równie łatwo może być poprawienie wyniku kredytowego w staromodny sposób: ćwicząc dobre nawyki kredytowe i czekając na wyniki, które pojawią się w raporcie kredytowym.